Recovery Telefon her açılışta orangefox recovery ekranı geliyor.

PixelPiooner

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
PixelPiooner
Cihazım
redmi note 10s
Konular
4
Hocam ek olarak şu adb komutunun işe yaramıyor olma sebebi; sizin fastboot modunda adb komutları kullanıyor olmanız. Fastboot modunda fastboot komutları kullanılır. Recovery modu ve cihazın açıkken adb komutları kullanılır. Sideload modda ise "adb sideload" komutu kullanılır.
o zaman "adb -d reboot bootloader" bunun yerine "fastboot -d reboot bootloader" mı demem gerekiyor?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Reagle
  1. Cihazınıza Flash kurtarma:
    fastboot flash boot boot.img

2. Şimdi kurulumu doğrulamak için kurtarma işlemini yeniden başlatın. Yeni yüklediğiniz kurtarma işleminin üzerine yazılacağı için mevcut işletim sistemini yeniden başlatmayın!
    • Cihaz kapalıyken Volume Up+ tuşunu basılı tutun Power. Ekranda “Redmi” logosu görünene kadar her iki düğmeyi de basılı tutun, ardından bırakın.

hocam burada 2. adımda fastboot ekranından çıkmak için güç tuşuna basacağım sonrasında ses açma+güç tuşuna basacağım doğru mu?

Son düzenleme:

Reagle

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Reagle
Cihazım
Redmi Note 10S
Meslek
öğrenci
Konular
19
o zaman "adb -d reboot bootloader" bunun yerine "fastboot -d reboot bootloader" mı demem gerekiyor?

Reagle
  1. Cihazınıza Flash kurtarma:
    fastboot flash boot boot.img

2. Şimdi kurulumu doğrulamak için kurtarma işlemini yeniden başlatın. Yeni yüklediğiniz kurtarma işleminin üzerine yazılacağı için mevcut işletim sistemini yeniden başlatmayın!
    • Cihaz kapalıyken Volume Up+ tuşunu basılı tutun Power. Ekranda “Redmi” logosu görünene kadar her iki düğmeyi de basılı tutun, ardından bırakın.

hocam burada 2. adımda fastboot ekranından çıkmak için güç tuşuna basacağım sonrasında ses açma+güç tuşuna basacağım doğru mu?
Hocam bu kodun amacı ney tam olarak?

PixelPiooner

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
PixelPiooner
Cihazım
redmi note 10s
Konular
4
kurulum talimatında fastboot moda geçmek için hocam ben bu kodları minimal adb and fastboot üzerinden yapıyorum adb kodları için her türlü ihtimale karşılık platform-tools indirip adb kodlarını "adb -d sideload filename.zip" gibi kodları oradan yazayım mı yoksa adb kodlarını minimal adb and fastboot algılar mı?

ayrıca şuan farkettim kendi sitesinde burada 2. maddede here basınca siteye yönlendiriyor ve platform tools yüklemesini istiyor o zaman platform tools üzerinden mi ilerleyim?

Reagle

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Reagle
Cihazım
Redmi Note 10S
Meslek
öğrenci
Konular
19
kurulum talimatında fastboot moda geçmek için hocam ben bu kodları minimal adb and fastboot üzerinden yapıyorum adb kodları için her türlü ihtimale karşılık platform-tools indirip adb kodlarını "adb -d sideload filename.zip" gibi kodları oradan yazayım mı yoksa adb kodlarını minimal adb and fastboot algılar mı?
Hocam adb komutu ile fastboot moda geçmek için şunu yazmanız yeterli
Kod:
adb reboot fastboot
bu kod ile cihaz açıkken veya recovery modda iken fastboot moda geçebilirsiniz.

PixelPiooner

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
PixelPiooner
Cihazım
redmi note 10s
Konular
4
Hocam adb komutu ile fastboot moda geçmek için şunu yazmanız yeterli
Kod:
adb reboot fastboot
bu kod ile cihaz açıkken veya recovery modda iken fastboot moda geçebilirsiniz.
şimdi biraz daha iyi anladım hocam ben genede platform-tools indirdim sitedeki talimatlarla kurulumunuda yapıyorum.

Reagle

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Reagle
Cihazım
Redmi Note 10S
Meslek
öğrenci
Konular
19

PixelPiooner

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
PixelPiooner
Cihazım
redmi note 10s
Konular
4
Hocam öyle bir şey var mı bilmiyorum. Sürücünün türüne göre yükleme biçimi var.
hocam acil yardım edebilir misiniz los recovery girdim şuan rom yüklüyorum rom yükleme sonrası ne yapmam gerekiyor?

Hocam öyle bir şey var mı bilmiyorum. Sürücünün türüne göre yükleme biçimi var.
evet hocam başarılı şekilde kurdum şuan mutluluktan uçuyorum. şuanlık başka işlerim kalmadı root falan atacağım onlar kolay yardımlarınız için teşekkür ederim.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Son düzenleme:

Reagle

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Reagle
Cihazım
Redmi Note 10S
Meslek
öğrenci
Konular
19
hocam acil yardım edebilir misiniz los recovery girdim şuan rom yüklüyorum rom yükleme sonrası ne yapmam gerekiyor?

evet hocam başarılı şekilde kurdum şuan mutluluktan uçuyorum. şuanlık başka işlerim kalmadı root falan atacağım onlar kolay yardımlarınız için teşekkür ederim.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir
Tebrik ederim hocam. İyi forumlar dilerim.

Üst Alt