Telefon Açılmıyor

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498
Selamun aleyküm arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi telefonum açılmıyor. Motorola Razr (xt910- umts_spider). Telefona ne oldu da açılmıyor derseniz, telefonu yeniden başlattım sonra MI logosunda kalıyor açılmıyor, Wsm Tools eklentiside kurulu ve daha fazla başlat seçeneklerinin kurulu olduğu eklentiyi de kurmuştum Hot Reboot, Bootloader gibi seçenekleri vardı. Onu kurduktan sonra, yeniden başlatmıştım... Açılmayınca, Custom Recovery e(SafeStrap 3.65) miui v5 4.4.25'i tekrar kurdum ve gapps zip'i ile birlikte fakat sonuç değişmedi cihaz yine MI logosunda kalıyor. Sistemin herseyini silip recoveryden tekrar bölüm oluşturarak romu kurarım fakat , mesajlarımın ve arama kayıtlarımın falan hepsini kurtarmam lazım bu çok önemli benim için. Ne yapmam gerekiyor yardımcı olun lütfen.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Cvp: Telefon Açılmıyor

Hocam wsm tools'da bir şeyler uyumsuzluk yaratmış büyük ihtimalle. Aynen söylediğiniz gibi sıfırlayarak (wipe data/factory reset) yazpığınızda telefon açılacaktır.

Tek sorun aramalarınız ve mesajlarınız gibi görünüyor. MIUI kurduğunuzda eğer xiaomii hesabı ile giriş yaptıysanız , arama kayıtlarınız, mesajlarınız, uyguama verileriniz vs. her şey xiaomi hesabınızda yedeklenmiştir. Yeniden MIUI rom kurulumu yapıp yedekleme uygulamasına girerek her şeyi yeniden yükleyebilirsiniz. (Eğer senkronizasyon ayarlarından xiaomi hesabınızı deaktif yapmadıysanz tabii)

http://www.miuiturkiye.net/gelismis-guvenlik-uygulamalari-ve-ayarlari/4/

12dyl1983

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Velid Kaya
Cihazım
Mİ 8 6/128
Meslek
Eczacı Teknisyeni
Konular
17

'By.TRabZonLu™' pid='297' dateline='1399383763'' Alıntı:
Selamun aleyküm arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi telefonum açılmıyor. Motorola Razr (xt910- umts_spider). Telefona ne oldu da açılmıyor derseniz, telefonu yeniden başlattım sonra MI logosunda kalıyor açılmıyor, Wsm Tools eklentiside kurulu ve daha fazla başlat seçeneklerinin kurulu olduğu eklentiyi de kurmuştum Hot Reboot, Bootloader gibi seçenekleri vardı. Onu kurduktan sonra, yeniden başlatmıştım... Açılmayınca, Custom Recovery e(SafeStrap 3.65) miui v5 4.4.25'i tekrar kurdum ve gapps zip'i ile birlikte fakat sonuç değişmedi cihaz yine MI logosunda kalıyor. Sistemin herseyini silip recoveryden tekrar bölüm oluşturarak romu kurarım fakat , mesajlarımın ve arama kayıtlarımın falan hepsini kurtarmam lazım bu çok önemli benim için. Ne yapmam gerekiyor yardımcı olun lütfen.

A.s. kardeşim öncelikle recovery moda girebiliyormusun bunun bilgisini verebilirmisin ?
ikincisi eğer senkronizasyon açık ise zaten arama kayıtların mesajların mi-cloud'a yedeklenir tasalanma :)
son olarak eğer recovery moda girebiliyorsan wanam/xposed kurduktan sonra ana dizine xposed-disabler-recovery.zip isimli bir dosya oluşur onu kurman yeterli telefonun açılcaktır.
umarım işin hallolur :)
@cantara hocam mesajınızı görmedim kusura bakmayın :)

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426

'12dyl1983' pid='300' dateline='1399384479'' Alıntı:

A.s. kardeşim öncelikle recovery moda girebiliyormusun bunun bilgisini verebilirmisin ?
ikincisi eğer senkronizasyon açık ise zaten arama kayıtların mesajların mi-cloud'a yedeklenir tasalanma :)
son olarak eğer recovery moda girebiliyorsan wanam/xposed kurduktan sonra ana dizine xposed-disabler-recovery.zip isimli bir dosya oluşur onu kurman yeterli telefonun açılcaktır.

Ne kusuru hocam, xposed diasbler'ı unutmuşum ben iyi ki yazdınız. :)

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498

12dyl1983' Alıntı:

Hocam vınn kullandığım için telefonumda internet paketi yok dolayısıyla yedekleme yapılmadı xposed-disabler-recovery.zip dosyasınıda yükledim install diyerek yine açılmadı. romun zip dosyasını ve gapps dosyasını kurdum yine açılmadı. Wipe data yaparsam bütün herseyim gider mesajlarım falan o yüzden onu yapamam :S ne sıkıntıya kaldım ya

proton252

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cihazım
Xiaomi Mi2S
Konular
42

@By.TRabZonLu™ SafeStrap nasıl yedek alıyor ? Alınan yedek formatı cvm veya twrp uyumlu ise, tüm sistemin yedeğini alıp wipe işlemleri sonrası temiz kurulum yaptığınızda, nandroid manger ile yedeklerin içinden gerekli bilgileri alabilirsiniz.  

Anladığım kadarı ile safestrap twrp tabanlı bu durumda nandroid yolu açık görünüyor.
That’s it!! Safestrap recovery based on TWRP is now successfully installed on your Motorola Android smartphone. Let us know if you’ve any query regarding the procedure, we’ll try our best to sort out your issue..

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498

proton252' Alıntı:
@By.TRabZonLu™ SafeStrap nasıl yedek alıyor ? Alınan yedek formatı cvm veya twrp uyumlu ise, tüm sistemin yedeğini alıp wipe işlemleri sonrası temiz kurulum yaptığınızda, nandroid manger ile yedeklerin içinden gerekli bilgileri alabilirsiniz.  

Anladığım kadarı ile safestrap twrp tabanlı bu durumda nandroid yolu açık görünüyor.
That’s it!! Safestrap recovery based on TWRP is now successfully installed on your Motorola Android smartphone. Let us know if you’ve any query regarding the procedure, we’ll try our best to sort out your issue..

hocam sorun şurda, bölüm oluştururken hafıza kartında 3 tane dosya oluyor resimde görüldüğü gibi, bunun yedeğini safestrap a girip bilgisayara kopyaladım, ardından wipe data/factory reset yaptım cihaz açıldı, fakat mesajlarım falan herşey silinmiş vaziyette, fakat bilgisayarda yedeği var tekrar safestrap a girip telefonu kopyaladığımda var olan sistem olduğu gibi aynı ayarlarıyla geri geliyor. sorun wipe data/factory reset ile çözülüyor. simdi nandroid ile yedekleme yapcam safestrap a girip fakat ordan mesajları arama kayıtlarını kurtarabilir miyiz ? bu mümkün mü gerçekten benim için çok önemli orası ya.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

proton252

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cihazım
Xiaomi Mi2S
Konular
42

Tamam anladım safestrap da twrp, cvm gibi yedek alıyor. Telefona rom kurduktan sonra bu dosyaları telefona veya hafıza kartına atın. Nandroid manager  kurup bu dosyaları gösterin. Daha önce nadroid manager kullanma ihtiyacım olmadığı için tarif edemiyorum.  Muhtemelen bu program ile verilere ulaşabileceksiniz.

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498
Sorun @"proton252" arkadasin yardimiyla cozulmustur. Cwm (twrp) girip full backup yaptim. Ardindan yeniden romu kurdum wipelerin hepsini yaptim. Cihaz acildi ardindan playden Nandroid Manager programini indirdim. Full backup aldigim dosyayi gosterip mesajlari cagrilari geri yukledim. Cevap veren tum arkadaslara cok tesekkur ederim

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426

By.TRabZonLu™' Alıntı:
Sorun @"proton252" arkadasin yardimiyla cozulmustur. Cwm (twrp) girip full backup yaptim. Ardindan yeniden romu kurdum wipelerin hepsini yaptim. Cihaz acildi ardindan playden Nandroid Manager programini indirdim. Full backup aldigim dosyayi gosterip mesajlari cagrilari geri yukledim. Cevap veren tum arkadaslara cok tesekkur ederim

Çok sevindim hocam, geçmiş olsun :)

Üst Alt