Haber [Rehber] HyperOS Bootloader Kilidi Açma - Adım Adım Anlatım

erdem_akgll

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Erdem
Cihazım
Xiaomi 12T
Konular
0
Xiaomi HyperOS Bootloader Açma Rehberi:

Ön Gereklilikler:

• En az 30 günlük bir Xiaomi hesabına sahip olmalısınız. Eğer hesabınız yoksa, yeni bir hesap açacaksanız 30 gün beklemeniz gerekecektir. Daha önce mevcut olan bir hesabınız varsa bunu kullanabilirsiniz. Fakat unutmayın bir hesabın aylık bootloader kilidi açma sınırı vardır. Çok fazla cihazda aynı hesabı kullanamazsınız.
Adım 1: Xiaomi Topluluğu Uygulamasını Güncelleme

• Xiaomi Topluluğu uygulamasını 5.3.31 veya daha üst bir sürüme güncelleyin. Bu yazıyı yazdığımız anda Google Play Güncel sürümü 5.3.30 bu yüzden uygulamanız alt bir sürümde ise bu linkten APK dosyasını indirebilir ve kurabilirsiniz.
Adım 2: Bölge Ayarlarını Değiştirme

• Uygulamada "Ben" kısmına gidin ve "Ayarlar > Bölgeyi Değiştir" seçeneğine tıklayarak bölgenizi "Global" olarak ayarlayın.
Adım 3: Bootloader Kilidini Açma

• "Ben" bölümünden "Önyükleyici Kilidini Aç" seçeneğine tıklayın. Bu seçenek hemen görünmeyebilir; eğer görmüyorsanız, uygulamayı kapatıp bir süre bekleyin, ardından tekrar deneyin.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Adım 4: Başvuru Yapma

• "Kilit Açma İçin Başvurun" seçeneğine tıklayın. Eğer "15/02/2024 tarihine erişim izni aldınız" uyarısı alırsanız, burada tarih değişiklik gösterebilir. Örnek olsun diye böyle bir tarih yazdık, tarih aldıysanız işleminiz tamamdır. Ancak, "Uygulama kotasına ulaşıldı" uyarısı alırsanız, akşam 19:00'da tekrar deneyin. Çin saatine göre olduğu için size 00:00 diyebilir.

Adım 5: Geliştirici Seçeneklerini Açma

• Ayarlar > Telefon Hakkında bölümüne gidin ve OS Sürümü kısmına 8-10 kez dokunun. Geliştirici seçenekleri açılacaktır.
  • Ardından Ayarlar > Ek Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri'ne gidin ve "Mi Kilit Açma Durumu"na tıklayarak hesabınızı ekleyin. Eğer başarı ile eklendi uyarısı alırsanız, 72 saat (3 gün) sonra Mi Unlock uygulamasını kullanarak bilgisayar üzerinden bootloader'ı açabilirsiniz.
Bu adımları takip ederek Xiaomi cihazınızdaki HyperOS bootloader'ını başarıyla açabilirsiniz. Unutmayın ki her adımın düzgün bir şekilde tamamlanması önemlidir ve bazı adımların etkili olabilmesi için belirli bir süre beklemeniz gerekebilir.
benim xiaomi hesabım 1 yıllık falan ama xiaomi topluluguna girişi daha bugun yaptım yine de beklemelimiyim note 13 pro+ almayı düşünüyorum da çok uğraştırırmı bl kilidini açmak

valerossi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
gerekli
Cihazım
mi6
Konular
0
Ben pes ettim artık 80$ verip açtırmaya gidiyorum. Başvuru yaptım 2025 kadar izinde verdi ama bootloader başvurusu ne yaptımsa bağlantı kurulamıyor

Hattushil

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Onur
Cihazım
Xiaomi 14 Pro
Meslek
Bilg. Müh.
Konular
14
Ben pes ettim artık 80$ verip açtırmaya gidiyorum. Başvuru yaptım 2025 kadar izinde verdi ama bootloader başvurusu ne yaptımsa bağlantı kurulamıyor

Bende de aynı durum var,
Snucunun açık olduğu bir zamana denk gelemedim.

valerossi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
gerekli
Cihazım
mi6
Konular
0
Bende de aynı durum var,
Snucunun açık olduğu bir zamana denk gelemedim.
Öyle gece 00:00 falan beklemeyin eğer öyle yapıyorsanız. Ben öyle yapmıştım çünki :) akşam 19 gibi falanda başvuru yaptım hemen kabul oldu. Ama işte sonraki aşamada takıldım bir aydır duruyo cihaz sıkıldım artık yeter dedim şimdi bıraktım yarın alıcam inşallah

getomi6701

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi
Konular
6
X6 Pro 1.0.8.0 72 saat beklemeye aldı bakalım, sorunsuz açılacak gibi. Elinize sağlık rehber için.

msakdogan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
MURAT
Cihazım
MI5S+
Konular
2
ben uygun yollu yaptırdım. sizde son durum nedir.

furkangurhan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Furkan
Cihazım
Poco X3
Konular
2
Merhabalar bende bl kilidini açmak için yazıyorum
Cihazım mi 13 global hyperos yüklü dirençli bl kilidi açma işlemi yapınca sıfırlanıyor ya o atılan imei siliniyor mu siliniyorsa nasıl bir yol izlemeliyim .

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.183
Merhabalar bende bl kilidini açmak için yazıyorum
Cihazım mi 13 global hyperos yüklü dirençli bl kilidi açma işlemi yapınca sıfırlanıyor ya o atılan imei siliniyor mu siliniyorsa nasıl bir yol izlemeliyim .

Silinmez bl açarken

furkangurhan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Furkan
Cihazım
Poco X3
Konular
2
Benimde bayağı günüm varmış