Yardım Redmi Note 8 pro root atamıyorum

furkanpro

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
furkan
Cihazım
redmi note 8 pr
Konular
1
Merhabalar redmi note 8 pro cihazıma root atmaya çalıştım twrp yüklemem gerektiğini öğrendim twrp yükledim ve twrp ile boot ladığımda miui recovery menüsü açılıyor izlediğim videolarda twrp menüsü geliyor ne yapmam gerek

berat2313

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berat
Cihazım
Note 12 Pro 5G
Meslek
-
Konular
9
Merhabalar redmi note 8 pro cihazıma root atmaya çalıştım twrp yüklemem gerektiğini öğrendim twrp yükledim ve twrp ile boot ladığımda miui recovery menüsü açılıyor izlediğim videolarda twrp menüsü geliyor ne yapmam gerek
Telefonuna Twrp attığın bilgisayarında adb ve mi flash driverlerı yüklü mü ?

berat2313

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berat
Cihazım
Note 12 Pro 5G
Meslek
-
Konular
9

furkanpro

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
furkan
Cihazım
redmi note 8 pr
Konular
1
İzlediğin videoyu atabilirmisin bana bi birde miui sürümü ekranindan ss atabilirsen çok memnun olurum yardımcı olmam için
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

berat2313

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berat
Cihazım
Note 12 Pro 5G
Meslek
-
Konular
9
linkteki videodaki işlemleri deneyin sorun çözülmez ise twrpsiz şekilde farklı root atma yöntemini size açıklayacağım lütfen haberdar ediniz

furkanpro

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
furkan
Cihazım
redmi note 8 pr
Konular
1
linkteki videodaki işlemleri deneyin sorun çözülmez ise twrpsiz şekilde farklı root atma yöntemini size açıklayacağım lütfen haberdar ediniz
videodaki siteye ulaşılamıyor

berat2313

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berat
Cihazım
Note 12 Pro 5G
Meslek
-
Konular
9
videodaki siteye ulaşılamıyor
Ozaman twrpsiz yapalım

Adım 1 -
SİTESİNDEN CİHAZINIZA UYGUN AYNI MIUI KODUNA AİT FASTBOOT ROMU İNDİRİN

Adım 2 - İndirilen rom dosyasına girin ve images klasöründen boot.img dosyasını çıkartın

Adım 3 - magisk sitesinden son sürüm magisk apk indirin ve kurun

Adım 4 - Magiske girin ve magisk içinden en üstteki magisk yazan yerden yükle kısmına tıklayın
ardından bir dosya seçin ve yamalayın seçeneğine tıklayın ve romdan çıkarttığımız Boot.img dosyasını bulup seçin sağ üstten hadi gidelime basın ve ekrana müdahale etmeyin işlemler tamamlandıktan sonra

Adım 5 - Download klasöründe magisk_patched-27000 isimli bir dosya olacak bu img dosyasını bilgisayarımıza aktaralım

Adım 6 - Minimal Adb And Fastboot uygulamasını pcye kuralım

Adım 7 - Masaüstüne gelen minimal adb and fastboot kısayoluna sağ tık yaparak dosya konumunu aça basalım.

Adım 8 - Dosya konumuna gidince bilgisayara aktardığımız magisk_patched ile başlayan img dosyasını gittiğimiz dosya konumuna aktaralım ve ismini "boot.img" olarak değiştirelim

Adım 9 - Dosya Konumundayken Shift+Sağ tık yaparak komut penceresini burada aç seçeneğine tıklayalı

Adım 10- buraya kadar geldiysek telefonumuzu fastboot moduna alalım ve kablo ile pcye bağlayalım

Adım 11 - Bilgisayardaki cmd ekranına sırasıyla şu komutları girelim

1 - "fastboot devices" bu komut telefonun bilgisayara bağlandını teyit etmemizi sağlar ekranda telefon kimliği çıkarsa başarılı bağlanmıştır

2- "fastboot flash boot boot.img"

3- "fastboot reboot"

İşlemlerı yaptıktan sonra cihazımız kendiliğinden Yeniden başlayacaktır ve magiske girdiğinizde 27.0 sürümünün başarılı şekilde yüklendiğini görürsünüz İyi forumlar

NOT - BEN KENDİ CİHAZIMI BU ŞEKİLDE ROOTLADIM YANLIŞ ROM KULLANIP YANLIŞ BOOT.İMG FLASHLAMADIĞINIZ SÜRECE SORUN OLMAZ TEYİTLİ YÖNTEMDİR
KENDİM BU ŞEKİLDE ROOTLADIĞIMA DAİR SS AŞAĞIDADIR.

!!!!!!!!!! KULLANICININ YAPTIĞI YANLIŞLARDA CİHAZA GELECEK PROBLEMLERDEN KESİNLİKLE FORUM VEYA BEN SORUMLULUK KABUL ETMİYORUZ İYİ FORUMLAR

Ekli dosyalar

• Screenshot_2024-03-03-01-22-41-351_trtfza.lok.jwb-edit.jpg
    Screenshot_2024-03-03-01-22-41-351_trtfza.lok.jwb-edit.jpg
    131,6 KB · Görüntüleme: 5
Üst Alt