MIUI 11 Redmi Note 8 Pro Hindistan Kararlı 11.0.4.0 PGGINXM

• Konbuyu başlatan CraweL
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 170
  • Görüntüleme 24K

bekir1978

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
bekir
Cihazım
redmi note 8 pr
Konular
1
öncelikle roolback kontrolü yapıyoruz link burada
telefonunuz uygun ise aşağıdan devam edebilirsiniz.
TAVSİYE: mümkünse notebook ile işlem yapılmalı, desktop ile yapıldığında eğer ki elektrik kesintisine denk gelirseniz cihazınız brick olabilir!

yazdıklarım tarafımca uygulanmış ve başarılı sonuç alınmıştır. özellikle belirtmek isterim ki malum yollar ile imei atılmış telefonlar da efs silinir. telefonu orjinal olmayanların bulaşmaması uygundur. bu yüzden hiç bir sorumluluğum yoktur. burada paylaşımda bulunduğum yöntem risklidir. bu risk yükleyen kişiye aittir.

telefonunuzun geliştirici seçeneklerinde bulunan usb hata ayıklama açık ve driver ların yüklü olması kaydı ile;

1- bu linkten Indonesia Rom - Redmi note 8 pro V11.0.2.0.PGGIDXM Fastboot yazan romu idiriyoruz
(masaüstünde inen zipli roma sağ tıklayarak klasör olarak çıkart diyoruz)
2- bu linkten MIUI Rom Flashing Tool aracını indiyoruz (1.Adım yazının hemen altında)
3- telefonu kapatıp fastboot moduna alıyoruz (ses kısma ve güç tuşuna ayı anda basarak açıtığımızda fastboot ekranı karşına gelecektir.)
4- MiFlash uygulamasını açalım ve select butonundan 1 nci linkte ki indirdiğimiz ve zipten çıkarttığımız dosya içinde ki ...images klasörünü seçiyoruz
5- fastboot modunda olan telefonu pc ye taktıktan sonra MiFlash uygulamasında yer alan refresh butonuna basıp, hemen alt ekranda ki id ve device yazan yere telefonla ilgili bilgilerin gelmesini bekliyoruz. bilgiler geldiğinde bir sonra ki adıma geçiyoruz
6- MiFlash ekranının en altında ki üç seçenekten biri olan "clean all" ı seçiyoruz. (bunu seçtiğinizde her şey silinecektir, bu nedenle yedeğinizi almanız uygun olacaktır.)
7- Son olarak MiFlash uygulamasında ki flash tuşuna basıyoruz ve işlem tamamlanınca successful yazısını görene kadar bekliyoruz.

uygulamada successful (başarılı) ibaresini gördüğünüzde işlem başarılı demek ve telefonun açılıncaya kadar kabloyu çekmiyoruz. eksiksiz yaptığınızda sorunsuz kullanabilirsiniz. Açılışta sizden Mi Hesap bilgisi isteyeceğini göz önünde bulundurmanız gerekir. Mi hesap bilgisini bilmiyorsanız bu işlemi uygulamayınız.
İlk baktım Anti4 yazıyordu sonra Anti1 yazdı dedimki bir deneyelim harfiyen ne yazdıysan yaptım peki sonuç ?
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

emeğine sağlık zamanını harcadığın için teşekkürler.

a2lite

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
arıza
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
1
İlk baktım Anti4 yazıyordu sonra Anti1 yazdı dedimki bir deneyelim harfiyen ne yazdıysan yaptım peki sonuç ?
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

emeğine sağlık zamanını harcadığın için teşekkürler.

Rica ederim, bir kaç gün kullandıktan sonra diğer romlara nazaran artı ve eksi yönleri ni yazmanız diğer arkadaşlara da faydalı olacaktır.

cengizhan06

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cengiz
Cihazım
red me note 8
Konular
9
bu şekilde yapınca bootloader kilidini acmadanmı yaptınız acmaya gerek kalmıyormu ?
bende yükleyecem nasıl memnunmusunuz ?

bekir1978

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
bekir
Cihazım
redmi note 8 pr
Konular
1
özelden yazmışsın ama ben genel cevap vereyim çok menmunum alışamadığım yer varmı derseniz kişiler ve arama ekranı farklı alışmaya çalışıyorum. ama genel olarak menmunum.
İlk önce neden global değilde endonezya romu ? çünkü her ülkeye göre mevcut yasalarından dolayı farklı özellikleri açıp kapatıyordu bunlardan en özgürü biz olduğumuzdan en fazla özelliğide bizde kapandı (ironi)
o yüzden Endenozya romu daha verimli.
Pil Ömrünü önceki global romda denemedim ama ortalama kullanımda 10 saatte %26 şarj harcadı yani bence ideal Bl kilidim açıktı ve bu arkadaşımızın anlatımı sayesinde yaptım.
öncelikle roolback kontrolü yapıyoruz link burada
telefonunuz uygun ise aşağıdan devam edebilirsiniz.
TAVSİYE: mümkünse notebook ile işlem yapılmalı, desktop ile yapıldığında eğer ki elektrik kesintisine denk gelirseniz cihazınız brick olabilir!

yazdıklarım tarafımca uygulanmış ve başarılı sonuç alınmıştır. özellikle belirtmek isterim ki malum yollar ile imei atılmış telefonlar da efs silinir. telefonu orjinal olmayanların bulaşmaması uygundur. bu yüzden hiç bir sorumluluğum yoktur. burada paylaşımda bulunduğum yöntem risklidir. bu risk yükleyen kişiye aittir.

telefonunuzun geliştirici seçeneklerinde bulunan usb hata ayıklama açık ve driver ların yüklü olması kaydı ile;

1- bu linkten Indonesia Rom - Redmi note 8 pro V11.0.2.0.PGGIDXM Fastboot yazan romu idiriyoruz
(masaüstünde inen zipli roma sağ tıklayarak klasör olarak çıkart diyoruz)
2- bu linkten MIUI Rom Flashing Tool aracını indiyoruz (1.Adım yazının hemen altında)
3- telefonu kapatıp fastboot moduna alıyoruz (ses kısma ve güç tuşuna ayı anda basarak açıtığımızda fastboot ekranı karşına gelecektir.)
4- MiFlash uygulamasını açalım ve select butonundan 1 nci linkte ki indirdiğimiz ve zipten çıkarttığımız dosya içinde ki ...images klasörünü seçiyoruz
5- fastboot modunda olan telefonu pc ye taktıktan sonra MiFlash uygulamasında yer alan refresh butonuna basıp, hemen alt ekranda ki id ve device yazan yere telefonla ilgili bilgilerin gelmesini bekliyoruz. bilgiler geldiğinde bir sonra ki adıma geçiyoruz
6- MiFlash ekranının en altında ki üç seçenekten biri olan "clean all" ı seçiyoruz. (bunu seçtiğinizde her şey silinecektir, bu nedenle yedeğinizi almanız uygun olacaktır.)
7- Son olarak MiFlash uygulamasında ki flash tuşuna basıyoruz ve işlem tamamlanınca successful yazısını görene kadar bekliyoruz.

uygulamada successful (başarılı) ibaresini gördüğünüzde işlem başarılı demek ve telefonun açılıncaya kadar kabloyu çekmiyoruz. eksiksiz yaptığınızda sorunsuz kullanabilirsiniz. Açılışta sizden Mi Hesap bilgisi isteyeceğini göz önünde bulundurmanız gerekir. Mi hesap bilgisini bilmiyorsanız bu işlemi uygulamayınız.

deluciaa

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
XİAOMİ Mİ A3
Konular
13
özelden yazmışsın ama ben genel cevap vereyim çok menmunum alışamadığım yer varmı derseniz kişiler ve arama ekranı farklı alışmaya çalışıyorum. ama genel olarak menmunum.
İlk önce neden global değilde endonezya romu ? çünkü her ülkeye göre mevcut yasalarından dolayı farklı özellikleri açıp kapatıyordu bunlardan en özgürü biz olduğumuzdan en fazla özelliğide bizde kapandı (ironi)
Pil Ömrünü önceki global romda denemedim ama ortalama kullanımda 10 saatte %26 şarj harcadı yani bence ideal Bl kilidim açıktı ve bu arkadaşımızın anlatımı sayesinde yaptım.

Bende sana katılıyorum endonezya rom kurdum gayet stabil batarya açısından ise global roma göre bir tık iyi call recorder rehber vs kendi arayüzü olmasıda cabası tabiki.

Hakan5637

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hakan
Cihazım
Redmi note8 pro
Konular
2
İş bl kilidini açmakta bl kilidini sorunsuz açtıktan sonra fastboot ile romu yüklüyorsunuz çok fazla şey yazılıp cizildiginden karışık geliyor twrp root falan yapmaya kalkarak kafanızı karistirmayin bence normal kullanıcılar için en kestirme kolay rom değiştirme işlemi önce bl kilitini aç sonra fastboot ile rom yukle bu kadar. Çok karisik değil bu iki konuyu okuyarak düzgünce söylenenleri yaparak istediğiniz fastboot ile yüklenen romları yukleye bilirsiniz. Rom yüklemek dışında daha değişik işlere kalkisirsaniz o zaman bu iş daha karmaşık ve daha riskli oluyor. Aşağıdaki linklerdeki işlemleri yaparken de dikkatli olun sırasına gore harfiyen yaparsanız bir sorun olmaz bu işler hep risklidir dikkatli olunuz. Banada bu konuda yardımcı olan arkadaşlara da ayrıca teşekkür ederim bende verilen bilgilere uyarak nasıl yapıldığını ve olayın mantığını cozdum. Konuları dikkatlice okur olayın mantığını anlarsınız çok basit. Sizlere tavsiyem twrp root gibi işlere hiç bulaşmayın MTK işlemcili bu cihazlar bu işlerde sıkıntı yaratıyor elinizde kalabilir dikkat edin. Bu arada Endonezya romu bana göre de güzel batarya süresi ve ve NFC olayı çok güzel

cengizhan06

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cengiz
Cihazım
red me note 8
Konular
9
dostum imei *#06# yapınca imei alınamıyor yazıyormuş doğrumu sıkıntı oldumu sende

bekir1978

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
bekir
Cihazım
redmi note 8 pr
Konular
1
dostum imei *#06# yapınca imei alınamıyor yazıyormuş doğrumu sıkıntı oldumu sende
doğru Fakat şöyle bir durum var benim kullandığım cihaz yurtdışı yani sadece imei 2 çalışıyor imeime baktım sorun yok sadece numaratör'den bakılamıyor. çokda fifi yane :D

cengizhan06

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cengiz
Cihazım
red me note 8
Konular
9
doğru Fakat şöyle bir durum var benim kullandığım cihaz yurtdışı yani sadece imei 2 çalışıyor imeime baktım sorun yok sadece numaratör'den bakılamıyor. çokda fifi yane :D
son bişey nfc de var demi youtubede bi videoda endonazya romda nfc yok diyor doğrumu acaba

Üst Alt