Rom (Redmi Note 8 için ama ben yapmadım) Redmi Note 8 HyperOS ve TWRP yüklenim anlatımı

miui rom bakan kişi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
:D
Cihazım
Red note 6 pro
Konular
8
TWRP nasıl Yüklenir?:

İlk önce bootloader kilidini açın. Serhat.Yıldız anlatıyor.
Hata alıyorsanız : Rehber - Xiaomi Bootloader Açma - Hatası Çözüm Rehberi [Couldn't Verify Device Sorunu]
Kilit açma anlatımı : Rehber - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - BootLoader Kilidi Açma [ANLATIM]

Sonra TWRP'nin 3.7.0 sürümünü indirin (3.7.1 Partition dizaynı farklı, yanlış formatlarsınız.) :
Ondan sonra Plartform Tools ve 15 sec adb driverı indirin. (Not: Plartform-tools'u indirenlere ayıklayın ve adb klasörüne kopyalayın. ilk önce 15 sec adb driver'ı kurun. Kurulum esnasında soru soracaktır. Hepsine Y deyin.)
Şimdi CMD'mizi açalım.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Fastboot devices diyelim. (Not: Benim PC'de fastboot driverları kurulu değildir. O yüzden Hangi Cihaz ID'si çıkması gerekiyor?/Hangi cihaz ID'si? demeyin. Driverları kuramadım.)
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Bu komutu girin: "fastboot flash recovery

twrp-3.7.0_12-2-ginkgo.img".​

(Not: Recovery yada her adı girebilirsiniz. Ben kopyala yapıştır yaptım indirmeden. Bide Benim pc'de çalışmıyor. O yüzden bissürü pc almak zorunda kalabilirsiniz.)​

Rom Kurulumu:

Şimdi telefonumuzu TWRP'ye başlatın. (Power + Vol up)
Şimdi HyperOS/Miui 14 indirelim. Linkler:
(NOT: LÜTFEN BANA İNDİRME LİNKİ NERDE DİYE SORMAYIN VE İNDİRME LİNKLERİ FİLESTA ÜSTÜNE BASIN VE İNDİRİCEN BU KADAR BASİT! (sakın wipe etmeyin romdan sonra wipe etçez ilk önce indirin ama telefondan pcde hatalı.) (OP1 olanlar çalışanlar.).)
(Bide ingilzceden anlamıyorsanız türkçe patchini buldum. Link: Mod - HyperOS Türkçe Dil Paketi | v1 , Magisk paketini indirin ama ilk önce Magisk'i Github'dan indirin. 26.0 öneririm. ve Recoveryden yükleyin ama ilk önce apkyı zipe yeniden adlandırın. Ve normal moda başlatıp modülü yükleyin.)

(Not: rom zaten kurulu. Rom: Miui 14 Indosenia Redmi note 8. Bide Foto neden yok diye sormayın. İndirdiklerim bissürü rom ve stuff. O yüzden atmıycam.)
Şimdi İndirdiğimiz romu Internal Storage'a atıyoruz.

Uyarılar ve Son adım:

Şimdi Dalvik / ART cache, Cache, Data, System, Vendor, Cust formatı yapın. (3.7.1'de sanırım smart clean yapıyor.)
Şimdi TWRP'den Romu yükleyelim. (Dİkkat! Gapps yüklemeyin. Gapps yüklemek yerine gappsları silip ve sistem uygulamalarını siliyor.)

Karşılaştırma (Özellikler): :)

Roma (HyperOS) Türkçe patch atamanız lazım. (İngilizceden anlamayanlar için) (Magisk yükleyin.)
Romda (HyperOS) SetupWizard ile birlikte gelmektedir. İngilizcedir.
Romda (MIUI) SetupWizard başlamayacaktır. O yüzden Manuel olarak kurun. (Google, WiFi şifresi (Wifi şifresi ilk öncedir, Google ikincidir ve Mi hesabı (isteğe bağlı) üçüncüdür.), Mi Hesabı

Son kısım (Outro):

Bu kadar. (çok anlattım xd :D anlamayanlar olabilir)
Bay bay (Android başlangıç düzeyi.)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Redmi note 8 fourmu

Redmi note 8 fourmu

Aynısı Redmi Note 6 pro için çalışıcaktır.

Aynısı Redmi Note 6 pro için çalışıcaktır.
redmi note 8 için sadece yanlış yazdım alışmışım :D

Son düzenleme:

garajack

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
redmi note 9s
Konular
6
bunun Türkçe meali (dublaj, altyazılı) var mı?

miui rom bakan kişi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
:D
Cihazım
Red note 6 pro
Konular
8
Kullanıcı flood nedeniyle uyarı cezası almıştır.
yok mallesef sadece miuida indosenia ek ayarlar tonkjokun üstü türkçeye kaydır ve deiştiricek

yok mallesef sadece miuida indosenia ek ayarlar tonkjokun üstü türkçeye kaydır ve deiştiricek
çinde miş onu türkiyeye değiştir

bide indoseniada bazıları ingilizce 💀💀💀💀💀💀💀💀💀💀💀💀💀💀💀💀💀💀

miuida dediklerim

Hyperos la iş yok

ama HyperOs çalışıyor.

Üst Alt