Soru redmi note 8 hızlı şarj süresi

titrekzade

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Titrekzade
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
1
Xiomi redmi note 8 hızlı şarj olma süresi ne kadar ? %1 den %100 e kadar. miui 12.0.3 sürüm kullanıyorum. Yanlışlıkla sahte şarj aleti almışım onunla hızlı şarj oluyor diyor ama 130 dk da doluyor. Orjinal 18watt şarj aleti ve kablosu alsam şarj olma süresi kısalır mı ?

Drkirpi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Redmi Note 9 Pr
Konular
5
Xiomi redmi note 8 hızlı şarj olma süresi ne kadar ? %1 den %100 e kadar. miui 12.0.3 sürüm kullanıyorum. Yanlışlıkla sahte şarj aleti almışım onunla hızlı şarj oluyor diyor ama 130 dk da doluyor. Orjinal 18watt şarj aleti ve kablosu alsam şarj olma süresi kısalır mı ?
Note 8 de hızlı şarj yok ki hızlı olsun :) normalde 110 dk gibi sürede şarj oluyor

Oyla:

Jordilop

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gerek Yok
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Yok
Konular
3
Nasıl Hızlı Şarj Yok Arkadaşım ? Bende Note 8 Kullanıyorum 10wt Gayet Hızlı Doluyor Kablonu Değiştir.

Oyla:

Jordilop

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gerek Yok
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Yok
Konular
3
Tamam İşte Hızlı Şarj Oluyor Demek Sorunun Ne Tam Olarak?

Oyla:

titrekzade

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Titrekzade
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
1
Tamam İşte Hızlı Şarj Oluyor Demek Sorunun Ne Tam Olarak?
Hızlı şarj oluyor ama normal şarjla 135 dk olan, hızlı ile 120 dk oluyor. 15 dk fark etmez hızlı ile normal şarj. Sahte adaptör ve kablodan dolayı mı acaba diye sordum. Forumda orjinal hızlı şarj aleti ile şarj edenlerin %1den %100 e dolma süresini merak ediyorum.

Oyla:

Alhyprn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Null
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Meslek
Konular
10
Hızlı şarj oluyor ama normal şarjla 135 dk olan, hızlı ile 120 dk oluyor. 15 dk fark etmez hızlı ile normal şarj. Sahte adaptör ve kablodan dolayı mı acaba diye sordum. Forumda orjinal hızlı şarj aleti ile şarj edenlerin %1den %100 e dolma süresini merak ediyorum.
Kutunun içinden çıkan kablo ve adaptör ile şarj ediyorum. Hızlı şarj adaptörü olmamasına rağmen sizin ki kadar geç doldurmuyor. Not: Güç tasarrufu sürekli açık ve öyle şarj ediyorum.

Reddit'de bu sorunla karşılaşan birisininin konusunu okumuştum. Standart olarak 10W ile kullanıyormuştu. Huawei'nin QC3 Sertifikalı Adaptör ve Kablosunu satın almış. 10W ile 18W Huawei şarj cihazı arasında sadece 5 dakika fark etmiş. Dediklerine göre bu hızlı şarj olayı %50'ye kadar hızlı. %100 kapasiteye kadar hızlı şarj etmiyor yani anlayacağınız. Kutunun içinden çıkan şarj kablosu ve 18W adaptör ile denemek gerekiyor diye açıklanmış.

Hocam hızlı şarja gerçekten ihtiyacınız yok ise kullanmayın. Hızlı şarj demek ısı demek, ısı batarya düşmanı demek. Emin olun batarya daha kısa sürede ölecektir. Zaten telefonun bataryası modüler değil, değiştirmeye kalktığımız zaman sıkıntı çektirecektir. Elimde 5W bir adaptör olsaydı gece şarja koyardım cihazı sabaha batarya ısınmadan dolmuş olurdu. 10W adaptör olduğu için geçe şarj etmiyorum telefonumu.

Son düzenleme:
Oyla:

titrekzade

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Titrekzade
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
1
Kutunun içinden çıkan kablo ve adaptör ile şarj ediyorum. Hızlı şarj adaptörü olmamasına rağmen sizin ki kadar geç doldurmuyor. Not: Güç tasarrufu sürekli açık ve öyle şarj ediyorum.

Reddit'de bu sorunla karşılaşan birisininin konusunu okumuştum. Standart olarak 10W ile kullanıyormuştu. Huawei'nin QC3 Sertifikalı Adaptör ve Kablosunu satın almış. 10W ile 18W Huawei şarj cihazı arasında sadece 5 dakika fark etmiş. Dediklerine göre bu hızlı şarj olayı %50'ye kadar hızlı. %100 kapasiteye kadar hızlı şarj etmiyor yani anlayacağınız. Kutunun içinden çıkan şarj kablosu ve 18W adaptör ile denemek gerekiyor diye açıklanmış.

Hocam hızlı şarja gerçekten ihtiyacınız yok ise kullanmayın. Hızlı şarj demek ısı demek, ısı batarya düşmanı demek. Emin olun batarya daha kısa sürede ölecektir. Zaten telefonun bataryası modüler değil, değiştirmeye kalktığımız zaman sıkıntı çektirecektir. Elimde 5W bir adaptör olsaydı gece şarja koyardım cihazı sabaha batarya ısınmadan dolmuş olurdu. 10W adaptör olduğu için geçe şarj etmiyorum telefonumu.
Telefonu global aldım yani orjinal olmayan şarj aleti verildi. Hızlı şarj aleti diye verildi ama denemelerimde maks 13 W a kadar çıkıyor. Önceki telefonlarımda da hızlı şarj desteği vardı kutu içerisinden hızlı şarj aleti çıkıyordu direk, hiç problem yaşamadım batarya ömrü kısalması konusunda. Gece şarja takarken 10W dan daha düşük bir aletle takıyorum Saatte %20 dolduruyor. Ama gündüz öyle olmuyor telefon sürekli lazım oluyor ve şarjda kullanmak istemiyorum.

Oyla:

Alhyprn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Null
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Meslek
Konular
10
Telefonu global aldım yani orjinal olmayan şarj aleti verildi. Hızlı şarj aleti diye verildi ama denemelerimde maks 13 W a kadar çıkıyor. Önceki telefonlarımda da hızlı şarj desteği vardı kutu içerisinden hızlı şarj aleti çıkıyordu direk, hiç problem yaşamadım batarya ömrü kısalması konusunda. Gece şarja takarken 10W dan daha düşük bir aletle takıyorum Saatte %20 dolduruyor. Ama gündüz öyle olmuyor telefon sürekli lazım oluyor ve şarjda kullanmak istemiyorum.
Hocam şarj cihazının model numarasını yazar mısınız? Benim şarj aletinde MDY-09-EW yazıyor. Benim cihazda GLOBAL orijinal şarj aleti ile geldi. Yapabileceğiniz tek şey 18W Şarj aleti ve kablosunu orijinal olarak temin etmek. Redditte kullanıcılar'da zaten şikayetçi bu durumdan. %50'ye kadar hızlı şarj oluyor gerisi normal şarj oluyormuş. Daha da hızlı olsun diyorsanız 33W MDY-11-EZ modeli tercih edebilirsiniz. Bu 33W alırken kablosuna dikkat edin içi kırmızı renkli olsun. Bilgilerin bulunduğu yerde QC3 logosunu görün.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:
Oyla:

titrekzade

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Titrekzade
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
1
Hocam ben sahte olduğunu benim adaptörün sol üst köşedeki Power yazısının 'e' harfinin eksik oluşundan anladım ve iade ettim.
Zaten kutunun arkasında Maks 13W yazmışlar.

Oyla:
Üst Alt