Yardım Redmi Note 13 Pro 5G Çin cihazının kilidi açılmıyor.

skylinegt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Onur
Cihazım
Note 13 Pro 5G
Konular
1
Redmi Note 13 Pro 5G MIUI 14.0.6 (TNRMIXN) Global sürümünü kullanıyorum. Cihazı yurtdışı aldım. (Çin cihazı) Sanırım cihazdaki fake rom sonu M değil N ile bittiği için. (Araştırdığımda öyle bir bilgiye rastladım.) Onun için sonu M ile biten MIUI 14.0.6 (TNRMIXM) Global sürümünü yüklemek istiyorum fakat Mi kilidini açmaya çalışırken "The system is being upgraded. Please try again later." hatası alıyorum. Birkaç sitede okuduğumda Mi hesabının oturumunu açıp kapatarak çözenler olmuş. Bende işe yaramadı. Çözümünü bilen biri yardımcı olursa sevinirim.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2024-03-18-22-14-34-374_com.android.settings-edit.jpg
    Screenshot_2024-03-18-22-14-34-374_com.android.settings-edit.jpg
    265,8 KB · Görüntüleme: 77
  • Screenshot_2024-03-18-22-15-24-487_com.android.settings-edit.jpg
    Screenshot_2024-03-18-22-15-24-487_com.android.settings-edit.jpg
    478,4 KB · Görüntüleme: 74

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
fiyat yüksek hocam maalesef. Bu olay büyük darbe oldu kullanıcılara.

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.185

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
xiaomi iyice bokunu çıkardı. adamlar bu fake romu nasıl yükleyip piyasaya sürüyor bu da çok ilginç.
size katılıyorum. Yetkili hesap adamlarda neredeyse sıfır maliyet hocam. Yüklemeleri çok zor olmuyor. Fake romun amacı zaten Türkçe yapıp globale satabilmek. Güncelleme kapalı olma sebebi de güncelleme alınca tekrar ingilizceye dönmesi.. Bu işte yıllardır çok rant döndü hocam. Bootloader kilidi açık çin note 8 ler band eksiğinden dolayı 20 dolar ucuza gelirken hemen kayıt oluyor diye +20 dolar fazlaya sattılar..

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.185
size katılıyorum. Yetkili hesap adamlarda neredeyse sıfır maliyet hocam. Yüklemeleri çok zor olmuyor. Fake romun amacı zaten Türkçe yapıp globale satabilmek. Güncelleme kapalı olma sebebi de güncelleme alınca tekrar ingilizceye dönmesi.. Bu işte yıllardır çok rant döndü hocam. Bootloader kilidi açık çin note 8 ler band eksiğinden dolayı 20 dolar ucuza gelirken hemen kayıt oluyor diye +20 dolar fazlaya sattılar..

ne deseniz haklısınız. Bizim ülkemizde 3 krş ucuz olsun diye insanlar hiç bakmadan alıyor sonradan da durumlar karışıyor tabi
yapacak bir şey yok maalesef

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
ne deseniz haklısınız. Bizim ülkemizde 3 krş ucuz olsun diye insanlar hiç bakmadan alıyor sonradan da durumlar karışıyor tabi
yapacak bir şey yok maalesef
Hocam satan anlamıyor ki kullanıcı anlasın. Menüde mi hesabını bulup giremeyen telefon satıcısı bayilerim var benim :)

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.185

skylinegt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Onur
Cihazım
Note 13 Pro 5G
Konular
1
Xiaomi'den bugüne kadar 6-7 tane yurtdışı telefon aldım. Daha önce 2 defa Çin versiyonu almıştım kilit açılıyordu hiçbir sorun yaşamıyordum. İstediğim romu da PC üzerinden rahatlıkla atabiliyordum. Bu cihazda neden böyle bir sorun var anlamış değilim.

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
Xiaomi'den bugüne kadar 6-7 tane yurtdışı telefon aldım. Daha önce 2 defa Çin versiyonu almıştım kilit açılıyordu hiçbir sorun yaşamıyordum. İstediğim romu da PC üzerinden rahatlıkla atabiliyordum. Bu cihazda neden böyle bir sorun var anlamış değilim.
hocam firmanın bu konudaki politikası değişti. Mesela geçmişten bir örnek vermek isterim; MTK işlemcili cihazlarda 'kapanması neredeyse imkansız' dedikleri bootloader unlock açığı bile kapatıldı. 12 pro sonrasında açılamıyor. Tabi bu durumlar 3. Şahıslara rant kapısına dönüşüyor. Server üzeri unlock için fiyat vermeye çekiniyorum hesap bizdeymiş ve fiyatı biz belirliyormuşuz gibi sürekli tepki almaktayım.

Üst Alt