Tavsiye Redmi note 12 turbo Dünya geneli şebeke sorunu

hasan3472ty

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hasan
Cihazım
Mi note 10 lite
Konular
1
Hayırlı günler dostlar. Redmi note 12 turbo cihazımda mecburi poco F5 global rom atılmış çünkü 12 turbo çine özel cihaz olup band 20 yok ve Türkçe yok. Lakin cihaza resmi bir dil rom yüklendiği anda şebeke gün içinde bir kaç saatte bir 5 dk veya 1 saatlık ani sinyal kopması yaşanıyor. XDa olsun miui global forumu olsun hiç bir yerde çözüm bulabilen yok. Çin veya mod romlar hariç resmi romlar hepsi şebeke sorunu veriyor. Cihaz muazzam f5 zaten bilen bilir ama 12 turbo malesef gizli koruma olduğu belli f5 romu yemiyor. Çin harici romlar band 20 veya diğer bantlarda da sıkıntı çıkarıyor.

brahindul

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Polat
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
1
Donanımsal bir kısıtlama ve çözümü yok diye duymuştum. Umarım bulursunuz...

yanciess

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Zafer
Cihazım
Mi 9t
Konular
24
Telefonun 3g sunucuları (bandları) problemli maalesef. yazılımsal bir sorun aosp romları kullanınca bu problem yok. Umarım hyperos ile çözülür.
*#*#4636#*#* yaparak telefon bilgileri kısmında sadece lte bandları seçerek geçici çözüm olarak kullanılabilirsiniz.

hasan3472ty

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hasan
Cihazım
Mi note 10 lite
Konular
1
Evet sorun donanımsal değil yazılımsal. Ama xiaomi bunu yaparak büyük hata yapıyor sonuçta Çin vatandaşları bile yurt dışında cihaz sorun verecek belki. Diğer markalarda bu sorun yok.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Telefonun 3g sunucuları (bandları) problemli maalesef. yazılımsal bir sorun aosp romları kullanınca bu problem yok. Umarım hyperos ile çözülür.
*#*#4636#*#* yaparak telefon bilgileri kısmında sadece lte bandları seçerek geçici çözüm olarak kullanılabilirsiniz.
Evet hyperOs tek umudumuz. Sadece 12 turbo değil 12 serisi hepsi sorunlu neredeyse. Çin hariç resmi romlar modem sorunlu

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
Evet sorun donanımsal değil yazılımsal. Ama xiaomi bunu yaparak büyük hata yapıyor sonuçta Çin vatandaşları bile yurt dışında cihaz sorun verecek belki. Diğer markalarda bu sorun yok.

Evet hyperOs tek umudumuz. Sadece 12 turbo değil 12 serisi hepsi sorunlu neredeyse. Çin hariç resmi romlar modem sorunlu
hocam o cihazın bandları avrupa ya uyumlu degil olmasını da beklemek bir mantıksızlık çünkü o bandlar için vergi veriyor firma özel bir bölge için ürettiği cihaza neden o bölgede kullanılmayacak birşey için para ödeyip cihazını pahalandırsın ki ? ben poco f5 kullanıyorum herhangi bir şebeke problemi görmedim hatta dün cihaza hyperos kurdum test ediyorum 1-2 yer türkçe degil ingilizce herhangi bir kronik sıkıntısınıda görmedim cihazı da kurcalayan biriyim donanımsal olarakda müdehale ettim halen tamamen stabil şekilde devam ediyor cihaz keşke bu şekilde cihazlar çıkarsa hep

bu arada cihazıma çin romu da kurdum denedim sorun yok zaten cihazımın açılışında poco yerine artık redmi yazıyor :)

hasan3472ty

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hasan
Cihazım
Mi note 10 lite
Konular
1
hocam o cihazın bandları avrupa ya uyumlu degil olmasını da beklemek bir mantıksızlık çünkü o bandlar için vergi veriyor firma özel bir bölge için ürettiği cihaza neden o bölgede kullanılmayacak birşey için para ödeyip cihazını pahalandırsın ki ? ben poco f5 kullanıyorum herhangi bir şebeke problemi görmedim hatta dün cihaza hyperos kurdum test ediyorum 1-2 yer türkçe degil ingilizce herhangi bir kronik sıkıntısınıda görmedim cihazı da kurcalayan biriyim donanımsal olarakda müdehale ettim halen tamamen stabil şekilde devam ediyor cihaz keşke bu şekilde cihazlar çıkarsa hep

bu arada cihazıma çin romu da kurdum denedim sorun yok zaten cihazımın açılışında poco yerine artık redmi yazıyor :)
Şefim bir yandan haklısın ama diğer yandan şöyle bir durum var. Bir insan abd ye avrupaya çine Seyehat edince şebeke sorunu insanı zora sokmaz mı bence xiaomi veya Çin burada hata yapıyor. Yani seyahate çıkınca yeni cihaz mı almak gerekiyor. Bence bu şebeke bant olayları standart olmalı. Veya bizim ülkemizde baz istasyonlar çok geride adamların suçu yok suç bizde

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
Şefim bir yandan haklısın ama diğer yandan şöyle bir durum var. Bir insan abd ye avrupaya çine Seyehat edince şebeke sorunu insanı zora sokmaz mı bence xiaomi veya Çin burada hata yapıyor. Yani seyahate çıkınca yeni cihaz mı almak gerekiyor. Bence bu şebeke bant olayları standart olmalı. Veya bizim ülkemizde baz istasyonlar çok geride adamların suçu yok suç bizde
hocam suçu bir yerde aramaya gerek yok global e satılan bir cihaz dgil adam ülkesine özgü bir cihaz yapıyor ve sen bunun her yerde aynı çalışsın istiyorsun bunun için sektörün tamamen standart a oturtulması lazım ama her ülkenin nüfusu kullanım şekli aynı değil misal çin e özel sadece xiaomi cihaz çıkarmıyor bunu samsung da vivo bir çok marka bunu yapıyor bi apple yapmıyor o bizim ülkedeki baz istasyonları avrupaya uyumlu bu sorun eskidende vardı misal radyo zamanında asya bölgesinde farklı sinyaller avrupada farklı amerikada farklıydı aynı olan yerler tabiki var hiç çekmiyor degil sadece bazı kanalları aktif olmadıgı için çekmiyor veya size bir tavsiye global veya avrupa uyumlu bir cihaz alırsanız sorun yaşamazsınız misal poco f5 de olmayıp redmi note 12 turbo da olan bir özellik varmı ?

hasan3472ty

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hasan
Cihazım
Mi note 10 lite
Konular
1
Sorun tamamen rom alakalı görünüyor. Çünkü geçici bölgesel ayar donması ve modem uyuşmazlığı görünüyor. Yani bazen 4g bazen 3g de kopma var bazen bluetooth bazen Wi-Fi bölümü donuyor. Çin hariç diğer romlar stabil değil. Ama Çin modemi ile f5 global romu modemi ile takas yapılarak şebekeyi çözenler olmuş. Lakin romlar stabil değil hyperOs bekleyeceğiz. Şimdilik ufak yedek Nokia cihazım ile ikisini beraber kullanıyorum.

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Stok rom kullanmaya gerek yok o zaman hocam. Xiaomi.EU rom kullanın, Çin romu bazlı zaten. Veya düz Çin romunu kurup Türkçeleştirme modülü yükleyin.

AOSP romları denediniz mi bu arada? Onlara fw falan kurulması gerekiyorsa Çin fw'si kurup halledebilirsiniz yüksek ihtimalle.

hasan3472ty

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hasan
Cihazım
Mi note 10 lite
Konular
1
Stok rom kullanmaya gerek yok o zaman hocam. Xiaomi.EU rom kullanın, Çin romu bazlı zaten. Veya düz Çin romunu kurup Türkçeleştirme modülü yükleyin.

AOSP romları denediniz mi bu arada? Onlara fw falan kurulması gerekiyorsa Çin fw'si kurup halledebilirsiniz yüksek ihtimalle.
Yok şefim Android go tarzı ve mod rom kesinlikle sevmiyorum. Biraz resmi takılıyorum. Çünkü bug işi stres yapar bana. Hele ki kamera mod romlarda mutlaka sorun verir. Ve devriye atarken iş amaçlı sorun verir. Önce şu direnç yapan arkadaşlara bir iki sözüm var. İlanda çift hat yazıp tek hat yapıp ve o imei de tablet imeisi atmak nedir. Ve bilgi vermemek. Ticaret ahlakı gittikçe bir hal alıyor azizim. Sanıyorlar ki kullanıcı çok saf. Bizim ömrümüz Android ile geçti zamanımızda rom ile yatıp sabah başka rom ile uyanırdık şimdi global güvenlik yüzünden iş aç göz ekip eline geçmiş.

Üst Alt