Yardım redmi note 10 pro rom

askinnar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
aşkın
Cihazım
redmi note 10 p
Konular
1
öncelikle selamlar hayırlı ramazanlar. tahminen birdahaki ay telefon değişikliği yapacağım için telefonla biraz oynamak istiyorum, ve bir kaç custom rom baktım birisini kurmak istiyorum yalnız bir kaç sorum var.
1.custom romu nasıl yükleyebilirim? (bunlar hakkında bilgim yok fakat eskiden biraz uğraştığım için el aşinalığım var)
2. telefonum yurtdışı ( global versiyonu, yabancı ülkeden kendim almıştım) bir sorun teşkil eder mi?
3.galerimi whatsapp mesajlarımı rehberimi rahatça yeni kuracağım ROM a aktarabilir miyim?

biraz zor bir sürece benziyor bu yeni rom işi fakat uğraşmak istiyorum. bilgisi dahilinde olan arkadaşlardan zahmet olmaz ise yönlendirme istiyorum. şimdiden çok teşekkürler.

Sudafed

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emo
Cihazım
S7
Konular
7
Hocam forumda bununla ilgili bir sürü konu ve döküman var. Biraz araştırırsan çok rahat ulaşırsınız. Galeri ve whatssupp yedekleri için Google fotoğraflar ve whatssupp kendi yedekleme ile çözebilirsiniz. Çok fazla Custom rom var bu telefon için öncelik belirlemeniz lazım örn Miui arama ve mesajların olması lazım gibi.

askinnar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
aşkın
Cihazım
redmi note 10 p
Konular
1
öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. pixel os hoşuma gitti, miui arama ve mesajlar hakkında hiç bir bilgim yok. konuyu açtığımda biraz araştırma yaptım kurulum vsvs konusunda, yalnız rom konusunda kararım değişebilir çünkü fazla sayıda rom var, sizin öneriniz varsa benim için önemli.

Sudafed

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emo
Cihazım
S7
Konular
7
Pixel os dediğiniz Aosp rom dur. Miui arayüzü değil. Miui arama mesaj olayıda en büyük artısı ekstra bir uygulama olmadan arama kaydı gerçekleştirmesi.Rom tavsiyesine gelince dediğim gibi kimi çok özellik sunar kimi batarya kısmında iyidir buna sizin karar vermeniz lazım. Aosp rom olarak CrDroid,Evolution ve Linegaege en çok kullanılan ve tavsiye edilen romların başında gelir. Özellik bakımından hepsinin farklı odak noktaları vardır.

birGaripYolcu

Düşündüğün gibi yaşarsın.
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdal
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Mak.Tekn.
Konular
20
Herhangi bir rom yüklemeden önce galeriyi drive hesabınıza aktarın, whatsapp uygulaması içerisinden sohbetlerinizi yedekleyebilirsiniz.
Bu şekilde verilerinizi kaybetmemiş olursunuz.

ahmetcngz

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Rdmi nte 13 pro
Konular
15
öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. pixel os hoşuma gitti, miui arama ve mesajlar hakkında hiç bir bilgim yok. konuyu açtığımda biraz araştırma yaptım kurulum vsvs konusunda, yalnız rom konusunda kararım değişebilir çünkü fazla sayıda rom var, sizin öneriniz varsa benim için önemli.
Hocam kişileriniz fotoğraflarınız hepsi Google'a bağlı olsun ve fotoğraf yedekleme lerini açın. WhatsApp da yedekle tuşuna basarak yedekleyebilirsiniz. Ayrıca rom kurmanız için bootloader açmanız gerekir, açtınız mı?

quaresmaa7

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
murat
Cihazım
redmi
Konular
1
Herhangi bir rom yüklemeden önce galeriyi drive hesabınıza aktarın, whatsapp uygulaması içerisinden sohbetlerinizi yedekleyebilirsiniz.
Bu şekilde verilerinizi kaybetmemiş olursunuz.
hocam redmi note 10 pro yurt dışı global cihazıma imei nasıl atabilirim

ahmetcngz

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Rdmi nte 13 pro
Konular
15
hocam redmi note 10 pro yurt dışı global cihazıma imei nasıl atabilirim
Program yoluyla yapabilirsiniz YouTube'da bolca video var ama orjinal kayıtlı IMEI'li telefon lazım ve biraz karışık bir iş inceleyin ama çok karışık gelirse telefon tamircisine götürebilirsiniz yapıyor onlar.

Üst Alt