Yardım Redmi Note 10 Pro Rom Önerisi (acil)

IsCanThere

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Efe
Cihazım
Redmi Note 105G
Konular
3
Merhaba cihazıma rom atmaya çalıştım ama sweet olmadığı için hata verdi en performanslı ve pile sahip olan rom hangisidir önceden project elixir vardı ama çoğu şeyde sınır olduğu için başka roma geçme kararı aldım acil öneri

MetinTR

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
RN 10 Pro
Konular
5
Merhaba cihazıma rom atmaya çalıştım ama sweet olmadığı için hata verdi en performanslı ve pile sahip olan rom hangisidir önceden project elixir vardı ama çoğu şeyde sınır olduğu için başka roma geçme kararı aldım acil öneri
EvolutionX, Crdroid iyi şu an. Beklerseniz 3-5 güne RisingOS gelecek tasarım çok iyi.

IsCanThere

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Efe
Cihazım
Redmi Note 105G
Konular
3
Calyx de iyidir ancak özelleştirme beklentiniz varsa karşılamaz. Ayrıca rom google hizmetleri ile değil MicroG ile geliyor.
MicroG hafif olur güzel de bana bu özelleştirmeyi açar mısınız ve konuştuğumuz 3 rom arasında en baba dediğiniz hangisi pil olsun performans hız olsun güvenlikte ara da tabi

MetinTR

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
RN 10 Pro
Konular
5
MicroG hafif olur güzel de bana bu özelleştirmeyi açar mısınız ve konuştuğumuz 3 rom arasında en baba dediğiniz hangisi pil olsun performans hız olsun güvenlikte ara da tabi
Bu romların içinde a14 qpr2 adına konuşursam Crdroid blur açarsanız fena halde kasıyor, EvoX'da bildirim geldiğinde veya qs paneli açtığınızda systemui reboot veya direkt cihaz rebootu sorunu var. Calyx ise bildiğim kadarıyla en sorunsuz romlardan şu an LineageOS ile birlikte. Tek eksik özelleştirme dediğim gibi. Rising geldi ama berbat qs lag problemi var. A14 qpr1 için ise bu romların çoğu sorunsuz Crdroid, EvoX, Lineage, Calyx, Superior Extended, Cherish.

IsCanThere

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Efe
Cihazım
Redmi Note 105G
Konular
3
Bu romların içinde a14 qpr2 adına konuşursam Crdroid blur açarsanız fena halde kasıyor, EvoX'da bildirim geldiğinde veya qs paneli açtığınızda systemui reboot veya direkt cihaz rebootu sorunu var. Calyx ise bildiğim kadarıyla en sorunsuz romlardan şu an LineageOS ile birlikte. Tek eksik özelleştirme dediğim gibi. Rising geldi ama berbat qs lag problemi var. A14 qpr1 için ise bu romların çoğu sorunsuz Crdroid, EvoX, Lineage, Calyx, Superior Extended, Cherish.
crdroid atıyorum hocam

IsCanThere

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Efe
Cihazım
Redmi Note 105G
Konular
3
Crdroid yükledim şunu yap dediğiniz şeyler var mı pil optimizasyonu ve performansı için veya yapma dediğiniz şeyler?
Şuan gördüğüm eksiler:
-Telefon Hafif Isındı Gibi
-Hızlı Şarj Yok Gibi bir Şey 7w Filan Yazıyordu
Artıları:
+Simgelerle Oynamak Filan Güzelmiş
Daha keşfedemeğim bir çok şey...
Önerilerinizi Bekliyorum Teşekkür Ederim :)
Sizi de yordum Kusura bakmayın:/

MetinTR

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
RN 10 Pro
Konular
5
Crdroid yükledim şunu yap dediğiniz şeyler var mı pil optimizasyonu ve performansı için veya yapma dediğiniz şeyler?
Şuan gördüğüm eksiler:
-Telefon Hafif Isındı Gibi
-Hızlı Şarj Yok Gibi bir Şey 7w Filan Yazıyordu
Artıları:
+Simgelerle Oynamak Filan Güzelmiş
Daha keşfedemeğim bir çok şey...
Önerilerinizi Bekliyorum Teşekkür Ederim :)
Sizi de yordum Kusura bakmayın:/
Kurulum esnasında ısınma çok normal. Eğer kasma donma oluyorsa ekran ayarlarındaki bulanıklaştırmayı kapatabilirsiniz. Hızlı şarj için maalesef farklı kerneller kullanmanız lazım. Strix, Skiddie, Sleepy var şu an piyasada qpr2 uyumlu.

Üst Alt