Soru Redmi Note 10 Pro en stabil rom

Hibozsoy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Redmi note 10
Konular
3
Arkadaşlar şu anda cihazımda Miui 14 Xiaomi EU romu kullanıyorum. Bu cihaz için gerek pil gerek stabilite anlamında kullanabileceğim iyi bir rom arıyorum. Sizlerinde deneyimlediğiniz güzel bir rom var mı acaba? Miui veya aosp önerebilirsiniz.

Montague1

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Tugay
Cihazım
Redmi Note10Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
9
Arkadaşlar şu anda cihazımda Miui 14 Xiaomi EU romu kullanıyorum. Bu cihaz için gerek pil gerek stabilite anlamında kullanabileceğim iyi bir rom arıyorum. Sizlerinde deneyimlediğiniz güzel bir rom var mı acaba? Miui veya aosp önerebilirsiniz.
Gerçekten aldığımdan beri böyle bir rom arayışındayım henüz bulamadım 😅 elite rom miui 14 EEA sürümünü denedim gerçekten çok güzel ama Türkçe olmayan yerler var ve replika kullanıyormuş hissi veriyor, modifiye edilmiş sürüm olduğunu hissetmek kötü oldu benim için. Miui 14 eu rom sanırım en kötüsü, buglar ve anlık takılmalar var ve arayüz Türkçe İngilizce karışık. Pixel OS denedim en hızlısı oydu ama özelleştirme açısından rezaletti, Pixel Experience+ deneyeceğim bakalım istediğim performansı bulabilecek miyim...

Oyla:

djfarukk

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Redmi K40
Meslek
Teknisyen
Konular
11
Doğru söylüyorsunuz ama eski cihazlarda öyleydi o RSA kilidi olan bir cihaz bu o yüzden sordum
İmei atılmış ise rsa kilidi aşılmış oluyor zaten. Dediğim yöntem yine işe yarar yani

Oyla:

djfarukk

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Redmi K40
Meslek
Teknisyen
Konular
11
Denediniz mi peki siz
Redmi k40 kullanıyorum direnç ile imei atılı efs yedeğimi alım twrp ile 4-5 defa rom değiştirmişimdir. Herhangi bir sıkıntı olmadı. Arkadaşımda da note 10 pro var ona da eu rom kurmuştuk en son

Oyla:

alem2727

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alem
Cihazım
Xiaomi mi max 2
Konular
57
Hocam bootloder kilidinini açtım twrp yüklü efs yediği alıp wipe yapıp romu kurup geçiyoruz değilmi yükleme talimatı nasıl olmalı yazarmısınız size zahmet nv data hatası felan oluyormu ekstra biley yapıyormuyuz

Oyla:

djfarukk

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Redmi K40
Meslek
Teknisyen
Konular
11
Hocam bootloder kilidinini açtım twrp yüklü efs yediği alıp wipe yapıp romu kurup geçiyoruz değilmi yükleme talimatı nasıl olmalı yazarmısınız size zahmet nv data hatası felan oluyormu ekstra biley yapıyormuyuz
Nv data hatası olacaktır. Onu da bu konudan halledersiniz. Takıldığınız yer olursa yardımcı olmaya çalışırım

Oyla:

alem2727

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alem
Cihazım
Xiaomi mi max 2
Konular
57
Nv data hatası olacaktır. Onu da bu konudan halledersiniz. Takıldığınız yer olursa yardımcı olmaya çalışırım

Hocam şimdi bootloader kilidi açtım twrp yükledim elite rom yükleyeceğim yükleme nasıl olacak wipe yaparken neleri seçeneğim aynı diğer modeller gibimi diğer modellerde tecrübeliyim bunu yeni aldım size zahmet sırası ile anlatırmısınız nasıl yükleme yapmam neleri yüklemem lazım twrp kalıcı olsun diye root yapmam gereklimi cihaz hafızası kilitlenmesin diye format data yapmam gereklimi yüklemeden önce efs modem yedeği almam lazımmı
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam şimdi bootloader kilidi açtım twrp yükledim elite rom yükleyeceğim yükleme nasıl olacak wipe yaparken neleri seçeneğim aynı diğer modeller gibimi diğer modellerde tecrübeliyim bunu yeni aldım size zahmet sırası ile anlatırmısınız nasıl yükleme yapmam neleri yüklemem lazım twrp kalıcı olsun diye root yapmam gereklimi cihaz hafızası kilitlenmesin diye format data yapmam gereklimi yüklemeden önce efs modem yedeği almam lazımmı
8 gb ram 256 gb 108 megapixsel olan model

Oyla:

djfarukk

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Redmi K40
Meslek
Teknisyen
Konular
11

Wipe kısmında format data yapmanız yeterli. Sonrasında rom dosyasını telefona atıp twrp den install yapmanız lazım. Custom romlarda twrp kalıcı olması için roota gerek yok. Uyumlu twrp kullandığınız sürece verileriniz de şifrelenmez.
Her ihtimale karşı efs yedeği alıp onu da bilgisayarda saklamanız da fayda var tabi.

Oyla:

alem2727

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alem
Cihazım
Xiaomi mi max 2
Konular
57
Wipe kısmında format data yapmanız yeterli. Sonrasında rom dosyasını telefona atıp twrp den install yapmanız lazım. Custom romlarda twrp kalıcı olması için roota gerek yok. Uyumlu twrp kullandığınız sürece verileriniz de şifrelenmez.
Her ihtimale karşı efs yedeği alıp onu da bilgisayarda saklamanız da fayda var tabi.
Hocam sizin miui rom tavsiyeniz nedir

Oyla:
Üst Alt