Yardım Redmi K60 Pro Güncelleme / TWRP

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
11
Sağol kardeşim valla ne bileyim ben global romu var sanıyordum genelde hep stock kullanırım ilk defa eu kullanıyorum. O yüzden morelim bozuldu aldıktan sonra belki ilerde cikarmi globali zor gibi. Sen iyi diyorsan 2 sene işimi idare etsinde sonra bakarız artık daha direnç attirmadim 1 sene sürer kapanması sonra kapanmaya yakın götürüp direnç islemi yaptırırım. K60 a poco romu yükleyen olmuş bende binada yüklenir herhalde dedim ama malesef. Antutu testi yaptım .1.5 milyonu geçti. Bu cihaz sadece çin için üretilmiş hehralde şuan daha uretiliyormu bilmiyorum. Ama çalışması vs seri hiç bir sorun yok. İnşallah 3 4 sene idare eder bizi 20 bin TL aldım 512 GB . Eski telefonumu yani redmi note 12 pro plus verip üzerine 13 bin TL verip bunu aldım. Umarım pişman olmayız . Birde eu rom çin romu ile aynı kerneli kullanıyor sanırım aslında aynı rom gibi sadece daha sade GB boyut olarak da daha ufakti.
Xiaomi telefonlar için Global romlar pek iyi değil aslında arayüz reklam dolu.
Ben de yakın zamanda aldım ben direnç işini alırken yaptırdım.
EU rom aslında resmi romdan daha iyidir. Arayüz reklamları olmaz, çeşitli ekstraları olur çift tıkla ekran kapatma, harici tema yükleme, özel widgetlar vs avantajı hayli yüksek.

Bir çok kişi global roma sahip cihazlarda eu rom tercih eder mesela benim eski cihazım için tüm bölge sürümleri olmasına rağmen eu kullanırdım. eu rom kullanmanın tek dezavantajı OTA güncellemesi yok otomatik güncelleme yapmaz yani kendiniz TWRP üzerinden zip dosyası kurmalısınız. O da avantajlarına kıyasla pek dert değil aslında bu forumda her türlü bilgi mevcut TWRP kullanmayı öğrenirseniz eu ile Globalden çok daha iyi verim alırsınız. Özellikle eu romların pil süresi çok daha iyidir. Biraz pahalıya gelmiş ama olsun memnunsanız gerisi önemli değil.

eu rom denen şey Çin romunun özelleştirilmiş hali. Çin romu sadece Çince ve İngilizce destekler, Google servisleri olmaz.
eu ekibi çin romunu alır global dilleri ekler, Google servisleri ekler, gereksiz sistem çöplerini temizler, pil kullanımı vs için geliştirmeler yapar.
Özetle eu rom kullanmak büyük bir avantajdır.

Mesela şu an arayüzde hiç reklam görmüyorsunuz global romlu bir Xiaomi cihaz alsaydınız reklam vs kapatma ayarları yapana kadar nereye düştük böyle derdiniz. :)

maho23

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
mahmut
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
3
Bizim cihazlar için gcam var mı acaba ?

maho23

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
mahmut
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
3
Bizim cihazlar için HyperOS Dev Beta Socrates
OS1.0.23.11.8 sürümü yayınlandı..

maho23

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
mahmut
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
3
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Haftalık beta sürümler yayınlanmaya başlandı. Sadece fastboot ile kurulum öneriliyor. TWRP A14 ile recovery sürümünün çıkması beklemek daha mantıklı şu an..

Üst Alt