Soru Redmi K60 / Poco F5 Pro

Joingle

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi k60
Konular
0
Şimdi siz demişsiniz play store yok diye ancak benim kullandığım romda mevcut. Keza orijinal romu da bu. Ana ekranda yoktu. Mistore den güncelleme varmış yaptım geldi ana ekrana. Güncellemeler 60 tane filandi. Bitince hem ayarladan hemde mi store içinden gereksiz herşeyi sildim.

Gboard ve brave yükledim. Birde call of duty. Oyun cihaz olduğu için. Daha önce global ve eu denedim.En stabil olan rom şuan çin romu herhalde. Bariz fark var çin romunda. Bir kere gameturbosu bile değişik. Ve combo modu filan var. Şarj süresi olarak da bence şuan en ideali diyebilirim. Keza sadece oyun için kullanıyorum cihazı.
Hocam konuyu bırakalı baya oldu dediğiniz gibi play store cihazda pasif olarak bulunuyor ayarlar sekmesinden Google hesabını açıp kurunca play store getapps kısmında indirme izni vermiyordu ancak sıfırdan kurup normal bir şekilde hesap kurulumu geldikten sonra getapps kısmına girince play store indirilebiliyor bahsettiğim konuda kısımsal farklılık olduğu için tecrübesiz biri yetersiz kalıyor ancak şuan ezbere yapabilir seviyedeyim ve söylediklerimin hala arkasındayım çin romu herşeyiyle mükemmel tek sorun ingilizce bilen biri olmama rağmen bazı kısımlarda çince nin görselliği bozuyor oluşu herhalde bazı durumlarda takıntılı olabiliyorum

alaattinasal

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
alaattin
Cihazım
mi 5s
Konular
12
Hocam konuyu bırakalı baya oldu dediğiniz gibi play store cihazda pasif olarak bulunuyor ayarlar sekmesinden Google hesabını açıp kurunca play store getapps kısmında indirme izni vermiyordu ancak sıfırdan kurup normal bir şekilde hesap kurulumu geldikten sonra getapps kısmına girince play store indirilebiliyor bahsettiğim konuda kısımsal farklılık olduğu için tecrübesiz biri yetersiz kalıyor ancak şuan ezbere yapabilir seviyedeyim ve söylediklerimin hala arkasındayım çin romu herşeyiyle mükemmel tek sorun ingilizce bilen biri olmama rağmen bazı kısımlarda çince nin görselliği bozuyor oluşu herhalde bazı durumlarda takıntılı olabiliyorum
Bana 360 saat verdi maalesef 14 gün daha mecburum 😂 o çin olayı olmasa gerçekten bende geçmeyi düşünmüyordum

wildwachsend

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dervişoğlu
Cihazım
Xiaomi MI A1
Konular
10
Arkadaşlar selamlar, yeni k60 aldım yurtdışı cihaz. Buna kayıt yapılması için direnç ve mi kilidinin açılması gerekiyor sanırım. Ben kilidi açıp direnç için göndermeyi düşünüyorum fakat işlem bittikten sonra telefonun kilidini tekrar kitleyebilir miyim ? sorun olur mu

alaattinasal

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
alaattin
Cihazım
mi 5s
Konular
12
Arkadaşlar selamlar, yeni k60 aldım yurtdışı cihaz. Buna kayıt yapılması için direnç ve mi kilidinin açılması gerekiyor sanırım. Ben kilidi açıp direnç için göndermeyi düşünüyorum fakat işlem bittikten sonra telefonun kilidini tekrar kitleyebilir miyim ? sorun olur mu
Mi kilidi dediğiniz sanırım bootloader kilidi. Eğer Türkiye'de çin romu kullanmak istemiyorsanız mecburen kilit açık kalacak. Yoksa poco f5 romu yani global pazardaki işimi olan cihazın romunu atamazsınız

wildwachsend

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dervişoğlu
Cihazım
Xiaomi MI A1
Konular
10
Mi kilidi dediğiniz sanırım bootloader kilidi. Eğer Türkiye'de çin romu kullanmak istemiyorsanız mecburen kilit açık kalacak. Yoksa poco f5 romu yani global pazardaki işimi olan cihazın romunu atamazsınız
Teşekkür ederim sağolun

wildwachsend

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dervişoğlu
Cihazım
Xiaomi MI A1
Konular
10
Arkadaşlar k60 cihaz. Daha önce dikkat etmemişim, cihaz açılırken açık kilit simgesi var fakat geliştirici seçeneklerinde oem kilidi kısmı pasif. Bunun kilidi açıkmı acaba ?

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

mehmetali026

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet ali
Cihazım
Redmi Note 11pr
Meslek
Emekli
Konular
36
Açık satan kişi işlem yapmak için açmıştır büyük ihtimalle
Arkadaşlar k60 cihaz. Daha önce dikkat etmemişim, cihaz açılırken açık kilit simgesi var fakat geliştirici seçeneklerinde oem kilidi kısmı pasif. Bunun kilidi açıkmı acaba ?

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6

Magisk yüklü ise o gizlemiştir hocam. Bootloader kilidiniz açık.

wildwachsend

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dervişoğlu
Cihazım
Xiaomi MI A1
Konular
10
Magisk yüklü ise o gizlemiştir hocam. Bootloader kilidiniz açık.
Aldığım satıcı tekrar cihaz alacağımda ( dirençli istedim bu sefer ) mi kilidi açılması için bekleyecekmiyiz dedim, bunlar zaten açık dedi. O halde cihaza şuan eu yada global rom mi flash üzerinden yükleyebilir miyim ?,

Üst Alt