Sohbet Redmi K30 Kullanıcı Yorumları

erkam83

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hakan
Cihazım
K30
Konular
0
iyi günler arkadaşlar düngece güncelleme yaptım telefonumda şebeke gitti internette araştırdım modem dosyası silindiği için şebeke gitmiş k30 modem dosyası lazım telefonlarınızdan bişekilde foruma yükleyebilirmisiniz depolaamanın içinde modem diye sarı bi dosya olacak

XSoDia

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ömer
Cihazım
Redmi K30
Meslek
Çok Serbest Meslek
Konular
47
iyi günler arkadaşlar düngece güncelleme yaptım telefonumda şebeke gitti internette araştırdım modem dosyası silindiği için şebeke gitmiş k30 modem dosyası lazım telefonlarınızdan bişekilde foruma yükleyebilirmisiniz depolaamanın içinde modem diye sarı bi dosya olacak
modem dosyası içinde ime wifi mac gibi bilgilerin olduğu dosyadır eğer bzizmkini atarsank aynı ime kullanan iki cihaz olur buda ime yasağa düşer ime tekrar attırn ki telefoncularda qcn vs doya olması lazım

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Yanlış bakmadıysam bu telefondada 730G işlemci var. Şu konudaki konuşulan durumu yaşayan var mı? linkini attığım mesajı yazan arkadaş başka telefonlarda da olduğunu söylemiş

XSoDia

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ömer
Cihazım
Redmi K30
Meslek
Çok Serbest Meslek
Konular
47
Yanlış bakmadıysam bu telefondada 730G işlemci var. Şu konudaki konuşulan durumu yaşayan var mı? linkini attığım mesajı yazan arkadaş başka telefonlarda da olduğunu söylemiş

Yok ben gayet memnunum performansında öyle ki cihaz orta segment bir cihaz şayet mi note 10 da öyle.Performans isteyen 800 serisine yönelsin. Qualcomunda bu işlemcileri gruplara ayırmasının sebebi odur ki 800 serisi performans 600 serisi balans (hem performans hem pil tüketimi ) 400 serisi pil tüketimi odaklı 700 serisi ise 800 ile 600 arasında bir noktada kalıyor yani bir 800 serisi nin performasını beklemek lazım. Ayrıca miui iyidir hoşdur güzeldir ama tüm sürümleri stabil değildir. kullanıcılara sorarak ve kendiniz deneyerek stabil sürüm bulup onda kalırsanız. sistem ayaralarını oturtursanız performasnın zirevesinde kalırsınız. Ayrıca rom dosyalarının ve sistemin boyutlarının yükselmesi sebebi 10 yıl önceki cihazlarda olmayan ve şimdiki cihazlara olan yapay zekaya bağlı geliştirilen özellikler desteklenen yüksek çözünürlüklü ekran formatları (full hd full hd + vs) yeni eklenen donanımlar vs 3g 4g ve 5g alt yapıları daha sayamadığımız özellikler ile rom ve sistem boyutları yükseldi
bu tüm yazılımlar için geçerlidir ki ego of empiresin eski sürümü 3 gb ken şan ki definetive edition (remasteri) 40 gb bunda en büyük etken çönürlük

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Yok ben gayet memnunum performansında öyle ki cihaz orta segment bir cihaz şayet mi note 10 da öyle.Performans isteyen 800 serisine yönelsin. Qualcomunda bu işlemcileri gruplara ayırmasının sebebi odur ki 800 serisi performans 600 serisi balans (hem performans hem pil tüketimi ) 400 serisi pil tüketimi odaklı 700 serisi ise 800 ile 600 arasında bir noktada kalıyor yani bir 800 serisi nin performasını beklemek lazım. Ayrıca miui iyidir hoşdur güzeldir ama tüm sürümleri stabil değildir. kullanıcılara sorarak ve kendiniz deneyerek stabil sürüm bulup onda kalırsanız. sistem ayaralarını oturtursanız performasnın zirevesinde kalırsınız. Ayrıca rom dosyalarının ve sistemin boyutlarının yükselmesi sebebi 10 yıl önceki cihazlarda olmayan ve şimdiki cihazlara olan yapay zekaya bağlı geliştirilen özellikler desteklenen yüksek çözünürlüklü ekran formatları (full hd full hd + vs) yeni eklenen donanımlar vs 3g 4g ve 5g alt yapıları daha sayamadığımız özellikler ile rom ve sistem boyutları yükseldi
bu tüm yazılımlar için geçerlidir ki ego of empiresin eski sürümü 3 gb ken şan ki definetive edition (remasteri) 40 gb bunda en büyük etken çönürlük
Olay biraz daha farklıydı aslında tam anlamadıgınızı düşünüyorum. Yorumunuz için teşekkürler :)

XSoDia

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ömer
Cihazım
Redmi K30
Meslek
Çok Serbest Meslek
Konular
47
Olay biraz daha farklıydı aslında tam anlamadıgınızı düşünüyorum. Yorumunuz için teşekkürler :)
olayın özeti şu bir şahıs aldığı cihazın işlemci performasnını beğenmemmiş ve işlemciyi linç etmiş bana göre i5 işlemciden i7 performansı beklemiş benim anladığım. konu çok farklı noktalar çekilmiş başta işlemciden şikayet edlirken konu farklı noktalar gitmiş yazlım diğer markalar vs

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
olayın özeti şu bir şahıs aldığı cihazın işlemci performasnını beğenmemmiş ve işlemciyi linç etmiş bana göre i5 işlemciden i7 performansı beklemiş benim anladığım. konu çok farklı noktalar çekilmiş başta işlemciden şikayet edlirken konu farklı noktalar gitmiş yazlım diğer markalar vs
Bı önceki mesajınızda yazdıklarınızı zaten konuda tartışılmış. ışlemcinin orta seg olması yazılım boyutları vs..bunlara ragmen bu durumun olmaması gerektıgını düşünüyoruz, mesela ben 1.5 sene mı9se 1 ay op nord kullandım. Konuyu acan arkadasın söylediği seylerı bende farkettım. Son 2 ay içerisinde op Nord mı 9 se ve mı note 10 kullandım. Mı9 se bıle daha akıcıydı. O yuzden benımde dıkkatımı cektı mı note 10 durumu. Ayrıca konuyu acan arkadas yabancı forumlarda tartısıldıgını söylemiş onada dun aksam 10 dk baktım bulamadım. kendısıne sorarım yada bugun tekrar bakarım. Yani konuyu açanda bende orta segmentın dıger ıslemcılerını kullanmıs kişileriz. Hatta dun aksam ondemand governor una aldım telefonu belkı schedutıl de sorun vardır dıye. Test ederkende (zaten sevmıyorum) anımasyonları kapatıyorum tepki hızı ve gecıslerdekı takılmaları daha ıyı hıssetmek için. Bu telefonda da bı kac rom denedim mıuı 12 denedım 11 denedım sımdı mıuı 11 androıd 9 a düşürdüm. Kernel bulsam kernelde deneyeceğim ama bu telefon için hıc yok.

Oneplus Nord ztn cok ıyıydı optımızasyonda 4100 luk batarya 5200 luk note 10 u gece belkide. Mı 9 se de muzıklerde takılma yasamadım ben ama bu modelde 730g ıslemcı ıle yasadım. Anlamadıgım bı sekılde ozellıkle mıuı 12 ve androıd 10 mıuı 11 de klavyede hızlı yazarken bıle tepki vermedıgı oldu telefonun. Gelıstırıcı seceneklerden 1 hafta dokunma goster ve işaretli yerı actım panelde sorun kusur bulamadım. Suan telefon ıcın cıkan ilk beta romundayım 9.12.16 bu bıraz duzgun gibi bakalım birkaç gun daha kullanmak lazım. İlk defa androıd custom rom kullanan birisi degılım 9 senedir bırsuru aosp mıuı yada stock tabanlı custom romlar kullandım. Mesela Xperia z5 telefonum vardı ne yaparsan yap ıslemcıyı sogutamazdın. Sadece cok az etkıleyebılıyordun snapdragonun cıkardı belkıde en rezıl ıslemcıydı sd810 cok şükür bunda o kadar buyuk sıkıntı görmedim belkıde hiç yoktur yüklediğim romların hep kotu surumu denk gelmiştir ama suana kadar ızlenımım oyle degıl malesef :(

Son düzenleme:

XSoDia

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ömer
Cihazım
Redmi K30
Meslek
Çok Serbest Meslek
Konular
47
valla zamanında k30 almadan önce düşündüm note 10 ama sırf amoled diye almadım ama alanlarda çok memnundu bizim cihazada rom geliştiren yok ama ben hız konusunda memnunum yakınlarımda mi9 lite redmi note 9 pro ve ailemde note 8 var costum rom atmadan cihazlar çok vasat eu candır gerisi hikaye ayrıca sürümler arası farklar bazen çok olabiliyor aosp vs deneyin ondada aynı hantallık vs varsa cihaz ile alakalıdır. birde fabrika çıkış romunu yükleyin o rom daima en sıkıntısız olanıdır

championee

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dursun Aydın
Cihazım
Poco f5 pro
Meslek
Güvenlik
Konular
26
Dün pixel experience romunu yükledim.Gerçekten harikaymış şarjı eu.rom ile hemen hemen aynı.Animasyonlar kesinlikle eu romdan iyi.Sade ve saf android. Android 10 plus olan sürümünü flashladım ve tavsiye ediyorum...

kacaksevgilim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Poco F4 pro
Konular
21
Arkadaşlar bu cihazın K30 5G versiyonu SD 765G var biliyorsunuz.
Romları ortak mı? XDA'da bile 765G işlemcili başlığını bulamadım. Xiaomi yine karmançorman isim vermiş. Kod adı nedir 5G SD 765 versiyonunun ?

Üst Alt