Yardım POCO X5 PRO Dirençli İmei Sonrası NFC çalışmaması

benimbolat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Enes
Cihazım
POCO X5 Pro
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
1
H.kadioglu hocam gerçekten bu işin aslı nedir ? yani ben her cihaz için konusamam ama poco x4 pro ve şu anda kullandıgım f5 e işlemi kendim yaptım bu 2 cihazda da nfc calışıyor direnç işi yaparken nfc ye giden data hattında veya güç baglantısında sıkıntı mı oluyor yoksa nfc bandını yırtıyorlar mı ? genel olarak sorun nedir ? neden böyle oluyor
Hocam ısıtma Makinesi ile 101 dereceye getirip arka kapağı plastik ince kart ile açıyorlar. Zaten NFC kamera yanında ki küçük kare alanda, büyük ihtimal açarken o ince tel kağıdı gibi parçaya zarar veriyorlar. İşlemi yaparken başında bekledim diye dışarı çıkmam istendi, müşteri cihazın başında durunca olmuyormuş :) Orda anlamam lazımdı bi sorun olacağı. Ekipmanım olsa bunlara taama bile etmem zaten. İlkkez kaçak telefona direnç artırdığım için böyle bir sorunun olacağını başıma gelince anladım. Genel olarak herkes şikayetçi.

22101320I cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
197
Yazık etmişsiniz güzelim cihaza.

Murtaza_47

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emirhan
Cihazım
Poco F3
Konular
0
Merhabalar,

Arkadaşlar cihazı aldığımda sorunsuz NFC kullanıyordum ve ödeme işlemleri gibi bir çok alanda sorunsuz test ettim çalışıyordu. Ankara Balıkçıoğlu işhanından dirençli imei attırdıktan sonra NFC tamamen deaktif duruma geldi. Cihazdan NFC sorununu çözmesini istediğimde "NFC işlevinin geri yüklenmesini engelleyen bir hata oluştu. Tekrar deneyin." hatası ile karşılaşıyorum. Bu durum kötü işçilikle mi alakalı yoksa dirençli kayıtlarda bu modeller için normal mi ?
Benim de cihazım sizinkiyle aynı ve durum da tamamen aynı.imei işlemi öncesinde 22101320G olan cihaz model numaram imei repair sonrası 22101320I olmuş. "I" modeli Hint modeli olduğunu tanımlıyor diye duydum. Ben de romda sıkıntı olmuştur o nedenle model değişmiştir diyerek tekrar Global rom yükledim ama nafile, model no yine aynı kaldı.Acaba PC lerdeki gibi telefonlarda da bios var da o nedenle mi cihazı Hint modeli olarak görüyor ve NFC yi tanımıyor dedim kendimce. Çünkü cihazımın Global cihaz olduğuna eminim ve ne yaptıysam da model bölümünü değiştiremedim. Bence durum yazılımsal. Bizim cihazımızla aynı olan yani "I" olup da NFC si çalışan var mı? Öncelikle buna bakmalıyız bence
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ayrıca Hint modellerin çoğunda NFC olmadığını da duymuştum

Üst Alt