Soru Poco x5 Pro Alınır mı?

ShanSheyyy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Bumin
Cihazım
Mi9T
Konular
10
imei attırmadan 4+4 ve 4 ayda başka bir telefonla idare edip ocak ayından sonra tekrar aynı yöntemle kullanmak güzel fakat bu yöntem benim bildiğim 2 kez oluyor.Yani ilk 4+4 ü kullandın ocakta imeiler sıfırlandı ve 2.kez imeiler kullanıma açıldı.Tekrar 4+4 kullandık ve son 3.kez açılmıyor...diye biliyorum

Androist

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
androist
Cihazım
Mi Max 2/3
Meslek
Serbest
Konular
57
imei attırmadan 4+4 ve 4 ayda başka bir telefonla idare edip ocak ayından sonra tekrar aynı yöntemle kullanmak güzel fakat bu yöntem benim bildiğim 2 kez oluyor.Yani ilk 4+4 ü kullandın ocakta imeiler sıfırlandı ve 2.kez imeiler kullanıma açıldı.Tekrar 4+4 kullandık ve son 3.kez açılmıyor...diye biliyorum
Bende tam bilmiyorum ama sınırlama olmaksızın her yıl kullanılıyor diye iddia edenler var.

serkanguzel

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi Max
Meslek
Emekli
Konular
15
Hocam belirttiğiniz şekilde bile olsa, telefonu 2 yıl 4+4 olarak kullandıktan sonra, ekranı çıkarttırıp direnç işlemi yaptırırım, daha iyi... Hiç olmazsa, 2 yıl telefonun orijinalliği bozulmamış olur.

Androist

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
androist
Cihazım
Mi Max 2/3
Meslek
Serbest
Konular
57
Hocam belirttiğiniz şekilde bile olsa, telefonu 2 yıl 4+4 olarak kullandıktan sonra, ekranı çıkarttırıp direnç işlemi yaptırırım, daha iyi... Hiç olmazsa, 2 yıl telefonun orijinalliği bozulmamış olur.
Ben yurtdışı telefonların kayıt yöntemini BTK' nın kendi sitesinde bizzat okudum, 2-3 sene diye bir sınırlama yok, '' Her yıl başında 4 ay uzatılır '' diye yazıyor.

Androist

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
androist
Cihazım
Mi Max 2/3
Meslek
Serbest
Konular
57
Ben yurtdışı telefonların kayıt yöntemini BTK' nın kendi sitesinde bizzat okudum, 2-3 sene diye bir sınırlama yok, '' Her yıl başında 4 ay uzatılır '' diye yazıyor.
Ancak her şeye rağmen telefonu yurtiçinden almak daha iyi diye düşünüyorum. Çünkü imei direnç işlemi vs. yok. Fiyatlar bu günlerde kabul edilebilir seviyede, yarın ne olur bilinmez, çünkü döviz ve akaryakıt yine çoştu. Bunun sonucu enflasyondur, hayat pahalılığı ve Zam' dır !

Bindik bir Garabete, gidiyoruz Kıyamete !

burucu08

Ne olursan ol önce saygılı ol
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi 10t, s23
Meslek
Tüccar
Konular
92
Hocam bu konuda siz bana göre daha yetkinsiniz. Yani konuya daha iyi hakimsiniz.

One Plus telefon hiç kullanmadım ama Xioami yazılım desteği konusunda biraz daha iyi olduğunu internetten takip edebildiğim kadarıyla anladım.

Biliyorsunuz daha önce hanıma işlemcisi çabuk ısınmasın diye K60 pro almıştım. Uzun süreli youtube'dan dizi izliyor. Cihaz istikrarlı olarak ılık kalıyor. Daha önceki telefonu mi max idi. Telefon ateş gibi ısınıyordu, usb giriş yerini bozdu.

Kendime de Poco F5 sipariş verdim. Uzun süreli video izlemem. Akşam sofraya oturduğumda yarım saat haberleri alıyorum en fazla... Telefonumdan bankacılık işlemi de yaptığım için, band20 sıkıntısı olmasın diye F5'i kendim için avantajlı gördüm.

Bu arada şu video'da F5'in hız tepkileri de oldukça beğenilmiş ... Piyasanın en tepesindeki amiral gemisi ile karşılaştırılarak, çok çarpıcı bir değerlendirme yapılmış, Acele etmeden izlemenizi tavsiye ederim.

İngilizce'ye hakim olmayanlar, Türkçe altyazı desteği ile izleyebilir ;
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
Bu videoyu izledim hocam zaten benimde aklıma ordan yattı almak iyi olabilir f5 iyi tercih ama benim için kamerası bı tık yetersiz olabilir inceleyip öyle alacağım galiba bakacağız artık

ProYasinn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Öğrenci
Konular
61
Son dakika gelişmesi : Poco X5 Pro 5 G sipariş etmiş, parasını ödemiştim ve telefon satıcı tarafından kargoya verilmişti, yarın elime geçecekti...

ANCAAAK....

İmei direnç işlemi riski ve telefonun harici SD Kartı girişi olmaması nedeniyle beni olumsuz bir düşünce sarmıştı...Telefon Kargo' da, ben ise düşünme moduna girmiştim. Nihayetinde bir karara vardım ve satıcıyı aradım, geri iade edeceğimi söyledim. Satıcı olgunlukla karşıladı, paketi açmadan geri iade edebileceğimi söyledi. Telefon gelir gelmez teslim alıp anında '' Param Güvende '' isimli aracı kuruluştan bir kod alıp telefonu kargo' da hemen geri iade edeceğim. Sorun yok yani...

Bu sorunu hallettikten sonra uzun incelemelerim ve araştırmalarım sonucu 128 GB 6+2= 8 GB RAM kapasiteli tüm diğer özellikleri Poco X5 Pro 5 GB ile neredeyse birebir uyuşan, 1 Terrabayt'a kadar harici hafıza ( SDkart ) girişi olan, GENPA garantili, yurtiçi imei sorunu olmayan '' POCO X4 Pro 5G '' telefon üzerinde karar kıldım ve yüzüklü, mıknatıslı, Kamera kapaklı, askeri tip bir Kılıf + Kırılmaz Cam + Telefon dahil toplamda 8650 TL ödeyerek bu gün satın aldım. Doğru bir karar verdiğime inanıyorum.
Keşke yurt içi x5 pro uyguna bulup/düşürüp alsaydınız . X4 pro da bulunan tırt işlemci günlük kullanımda bile yetersiz zamanları oluyor (Xiaomi sağolsun). Genede tercihe saygı tabiki , Hayırlı olsun hocam 👍🏻

Androist

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
androist
Cihazım
Mi Max 2/3
Meslek
Serbest
Konular
57
Keşke yurt içi x5 pro uyguna bulup/düşürüp alsaydınız . X4 pro da bulunan tırt işlemci günlük kullanımda bile yetersiz zamanları oluyor (Xiaomi sağolsun). Genede tercihe saygı tabiki , Hayırlı olsun hocam 👍🏻
İşlemci snapdragon 695 diye hatırlıyorum. Ben şu anda işlemcisi 625 olan Mi Max 3 kullanıyorum ve sorun yaşamadım. Nedenine gelince...Telefonun üzerindeki işletim sistemini kullanmayacağım, önce telefonun bootloader kilitini açacağım, sonrada Twrp ve Magisk yükleyeceğim, yani Rootlayacağım. Ondan sonrada CrDroid, LineageOs, Pixel Experience gibi bir custom rom yükleyeceğim. Custom romlar hafif ve sade, aynı zamanda hızlı çalışan romlar oldukları için Poco X4 Pro 5G' ye ilaç gibi gelecektir. Poco' nun bu sürümünde 1 Terrabayt' a kadar harici sdkart takma imkanı var. Yedeklerimi harici SDkartta muhafaza edeceğim. İmei sorunumda olmayacak. Bu imkanlar Poco X5 Pro' da yok. Az kalsın Poco X5 Pro alarak hata yapıyordum. Ayrıca fiyatı da daha pahalı.

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
İşlemci snapdragon 695 diye hatırlıyorum. Ben şu anda işlemcisi 625 olan Mi Max 3 kullanıyorum ve sorun yaşamadım. Nedenine gelince...Telefonun üzerindeki işletim sistemini kullanmayacağım, önce telefonun bootloader kilitini açacağım, sonrada Twrp ve Magisk yükleyeceğim, yani Rootlayacağım. Ondan sonrada CrDroid, LineageOs, Pixel Experience gibi bir custom rom yükleyeceğim. Custom romlar hafif ve sade, aynı zamanda hızlı çalışan romlar oldukları için Poco X4 Pro 5G' ye ilaç gibi gelecektir. Poco' nun bu sürümünde 1 Terrabayt' a kadar harici sdkart takma imkanı var. Yedeklerimi harici SDkartta muhafaza edeceğim. İmei sorunumda olmayacak. Bu imkanlar Poco X5 Pro' da yok. Az kalsın Poco X5 Pro alarak hata yapıyordum. Ayrıca fiyatı da daha pahalı.
Maalesef ben de arkadaşlarıma katılıyorum... SD 695 son derece yetersiz bir işlemci. Evet 625'e göre performanslı ama karşılaştırmada 5 yıllık 845 performansı (örneğin Mi8) bile daha iyi olacaktır. Kişisel görüşüm SD'de artık 6xx (ve hatta 8xx) değil 7xx serisi tercih edilmeli. Üstelik bildiğiniz gibi 625 efsanedir tam bir optimizasyon harikasıdır. Bugün Max 2'yi halen kullanabiliyor oluşunuz bence bu sebepten. Max 3 ise yanlış hatırlamıyorsam 625 değil, 636 kullanıyordu. Ona da 625'in geliştirilmiş versiyonu diyelim ama bu iki işlemci dışında o dönemden hayatta kalan cihaz kalmadı neredeyse. (RN4, R5+ vs gibi 625 kullanan cihazlar da EMMC arızası vermezse halen kullanılıyor örneğin)

Özetle bence hatalı bir karar vermişsiniz fakat madem mutlusunuz bize söyleyecek çok şey kalmıyor. Hayırlı olsun.

Androist

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
androist
Cihazım
Mi Max 2/3
Meslek
Serbest
Konular
57
Maalesef ben de arkadaşlarıma katılıyorum... SD 695 son derece yetersiz bir işlemci. Evet 625'e göre performanslı ama karşılaştırmada 5 yıllık 845 performansı (örneğin Mi8) bile daha iyi olacaktır. Kişisel görüşüm SD'de artık 6xx (ve hatta 8xx) değil 7xx serisi tercih edilmeli. Üstelik bildiğiniz gibi 625 efsanedir tam bir optimizasyon harikasıdır. Bugün Max 2'yi halen kullanabiliyor oluşunuz bence bu sebepten. Max 3 ise yanlış hatırlamıyorsam 625 değil, 636 kullanıyordu. Ona da 625'in geliştirilmiş versiyonu diyelim ama bu iki işlemci dışında o dönemden hayatta kalan cihaz kalmadı neredeyse. (RN4, R5+ vs gibi 625 kullanan cihazlar da EMMC arızası vermezse halen kullanılıyor örneğin)

Özetle bence hatalı bir karar vermişsiniz fakat madem mutlusunuz bize söyleyecek çok şey kalmıyor. Hayırlı olsun.

Üst Alt