Rom Poco F2 Pro crDroid 8.4 - Android 12.1

gkhntsdmr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gökhan
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
31
Arkadaşlar poco f2 pro cihazımda 1 haftaya yakındır kullandığım bir romu sizlerle paylaşma gereği duydum.

Kuruluma geçmeden önce cihazınızda bulunan mi hesabından çıkış yapın gerekli yedeklerinizi alın (Mi hesabından çıkış yapma sebebi ilerde geri MIUI tabanlı bir roma geri dönüş yapıp mi hesap şifrenizi unutursanız sorun yaşarsınız)
Öncelikle şunu belirteyim crDroid ile gelen arama uygulamasında çağrı kaydedici şuanlık çalışmıyor.

İndirilecek Dosyalar
Önerilen TWRP sürümünü indirebilirsiniz. ( veya şuan kullandığınız twrp ile yükleyebilirsiniz )
romu indirelim.
V12.5.6.0.RJKMIXM Firmware indirelim
istediğiniz Gapps paketini indirin ( Benim önerim core versiyonudur google play store çalışması için minimum google bileşenlerini içerir, play games vs destekler)
Magisk 23.0 versiyonunu indirebilirsiniz bu isteğe bağlı root yapmak isterseniz indirin zorunlu değildir.

KURULUM
Öncelikle twrp ye girelim
Wipe Format data yapın. Cihazınızı Twrp(Recovery) olarak yeniden başlatın.
İndirdiğimiz firmware rom gapps ve magisk dosyalarını cihaz hafızasına kopyalayın
Install kısmından firmware dosyasını yükleyin
Install kısmından rom dosyasını yükleyin
Ana ekrandan reboot kısmıdan recovery seçip twrp yi yeniden başlatın
Install kısmından Gapps dosyasını yükleyin
Install kısmından magisk dosyasını yükleyin ( İsteğe bağlı root yapmak isteyenler yüklesin)
Reboot systeme tıklayıp cihazın açılmasını bekleyin

Oluşabilecek Sorunlardan Şahsım ve MIUI Türkiye sorumlu değildir.
Format data yaptıktan sonra bilgisayarda cihaz hafızası görünmez ise Twrp Backup kısmıdan boot kısmının yedeğini alın ve recovery modunda yeniden başlatın cihazı hafıza görünecektir.

Fotoğraflar

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:

burucu08

Ne olursan ol önce saygılı ol
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi 10t, s23
Meslek
Tüccar
Konular
92
Rom güzele benziyor ama bende bı turlu calistiramadim boot bile etmiyor yazılımı (mi 9t)

burucu08

Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi 10t, s23
Meslek
Tüccar
Konular
92
firmware yükledinizmi mi9t için romu yüklemeden önce?
Her türlü denedjm ilk yukledigimde dediğin gibi yaptım yok açılmıyor her kombinasyonunu yaptım en sonunda soft brick oldu cihaz 😂

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
17
Her türlü denedjm ilk yukledigimde dediğin gibi yaptım yok açılmıyor her kombinasyonunu yaptım en sonunda soft brick oldu cihaz 😂
Gapps yüklediniz değil mi? İlginç ama Gapps olmayınca bazı sürümler açılmıyor :D
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ayrıca Gapps paketi olarak flamegapps basic öneririm.

burucu08

Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi 10t, s23
Meslek
Tüccar
Konular
92
Gapps yüklediniz değil mi? İlginç ama Gapps olmayınca bazı sürümler açılmıyor :D
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ayrıca Gapps paketi olarak flamegapps basic öneririm.
Yok yok dedigim gibi her kombinasyonunu denedim yok mi logosundan ötesine gitmiyor
Denemediğim kalmadı rootlu rootsuz gappsli gapps siz falan filan fw leride 3 5 tane denedim yok yok açılmiuir yaw

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Yok yok dedigim gibi her kombinasyonunu denedim yok mi logosundan ötesine gitmiyor
Denemediğim kalmadı rootlu rootsuz gappsli gapps siz falan filan fw leride 3 5 tane denedim yok yok açılmiuir yaw
Android 12 destekli Twrp ile denediniz mi Birde Son Zamanlarda Romları Eskisi gibi 4-5 wipe ile yapmıyoruz 3 wipe Yapıp (dalvick cache data) sonra romu kurun kurulum bittikten sonra format data ve reboot system yapın ve bekleyin

burucu08

Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi 10t, s23
Meslek
Tüccar
Konular
92
Android 12 destekli Twrp ile denediniz mi Birde Son Zamanlarda Romları Eskisi gibi 4-5 wipe ile yapmıyoruz 3 wipe Yapıp (dalvick cache data) sonra romu kurun kurulum bittikten sonra format data ve reboot system yapın ve bekleyin
Onude denedim hocam 😂 gerçekten başka bir sorun var ya çünkü en güncel orenge Fox kullanıyorum android 13 rom bile destekliyor dün kurdum denedim

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Arkadaşlar poco f2 pro cihazımda 1 haftaya yakındır kullandığım bir romu sizlerle paylaşma gereği duydum.

Kuruluma geçmeden önce cihazınızda bulunan mi hesabından çıkış yapın gerekli yedeklerinizi alın (Mi hesabından çıkış yapma sebebi ilerde geri MIUI tabanlı bir roma geri dönüş yapıp mi hesap şifrenizi unutursanız sorun yaşarsınız)
Öncelikle şunu belirteyim crDroid ile gelen arama uygulamasında çağrı kaydedici şuanlık çalışmıyor.

İndirilecek Dosyalar
Önerilen TWRP sürümünü indirebilirsiniz. ( veya şuan kullandığınız twrp ile yükleyebilirsiniz )
romu indirelim.
V12.5.6.0.RJKMIXM Firmware indirelim
istediğiniz Gapps paketini indirin ( Benim önerim core versiyonudur google play store çalışması için minimum google bileşenlerini içerir, play games vs destekler)
Magisk 23.0 versiyonunu indirebilirsiniz bu isteğe bağlı root yapmak isterseniz indirin zorunlu değildir.

KURULUM
Öncelikle twrp ye girelim
Wipe Format data yapın. Cihazınızı Twrp(Recovery) olarak yeniden başlatın.
İndirdiğimiz firmware rom gapps ve magisk dosyalarını cihaz hafızasına kopyalayın
Install kısmından firmware dosyasını yükleyin
Install kısmından rom dosyasını yükleyin
Ana ekrandan reboot kısmıdan recovery seçip twrp yi yeniden başlatın
Install kısmından Gapps dosyasını yükleyin
Install kısmından magisk dosyasını yükleyin ( İsteğe bağlı root yapmak isteyenler yüklesin)
Reboot systeme tıklayıp cihazın açılmasını bekleyin

Oluşabilecek Sorunlardan Şahsım ve MIUI Türkiye sorumlu değildir.
Format data yaptıktan sonra bilgisayarda cihaz hafızası görünmez ise Twrp Backup kısmıdan boot kısmının yedeğini alın ve recovery modunda yeniden başlatın cihazı hafıza görünecektir.

Fotoğraflar

Hayırlı olsun hocam, iyi günlerde kullanırsınız inşallah, bu rom benim için de şu an için en mükemmel AOSP Rom Mi Max3 için... Bu romu sizin, benim gibiler rahat ve sorunsuz kurabiliyor, rom kurma ustaları ve hastaları kuramıyor anladığım kadarıyla

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

burucu08

Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi 10t, s23
Meslek
Tüccar
Konular
92
Hayırlı olsun hocam, iyi günlerde kullanırsınız inşallah, bu rom benim için de şu an için en mükemmel AOSP Rom Mi Max3 için... Bu romu sizin, benim gibiler rahat ve sorunsuz kurabiliyor, rom kurma ustaları ve hastaları kuramıyor anladığım kadarıyla

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk
Ya hocam bi rom böyle övulemez içimde kaldı ya bugün bidaha deneyeyim 😂

Üst Alt