Soru OIS sesi

Snlsenoglu

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Şenol
Konular
9
Arkadaşlar merhaba, 12T Pro'dan 13T Pro'ya geçiş yaptım. Sormak istediğim iki şey var, biri OIS sesi normalde çok mu çıkıyor sizde de? Telefonu kamera kapalı sağladığımda içinde bilye hareket ediyor gibi çıkıyor. 12T Pro'da bu kadar değildi sanki. Kamerayı açtığımda ise çok çok düşük tiz bir ses var kulağı dayamak lazım duymak için. İkincisi de kamerada 1xte OIS çok iyi çalışırken 2x zoom yaptığımda OIS sanki kapanıyor gibi. Hareket ettirince baya sallanıyor görüntü. Sizde de böyle mi? Saygılar.

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Arkadaşlar merhaba, 12T Pro'dan 13T Pro'ya geçiş yaptım. Sormak istediğim iki şey var, biri OIS sesi normalde çok mu çıkıyor sizde de? Telefonu kamera kapalı sağladığımda içinde bilye hareket ediyor gibi çıkıyor. 12T Pro'da bu kadar değildi sanki. Kamerayı açtığımda ise çok çok düşük tiz bir ses var kulağı dayamak lazım duymak için. İkincisi de kamerada 1xte OIS çok iyi çalışırken 2x zoom yaptığımda OIS sanki kapanıyor gibi. Hareket ettirince baya sallanıyor görüntü. Sizde de böyle mi? Saygılar.
Ses konusunda evet, daha fazla çıkıyor. Yüksek ihtimalle ya lens daha büyük diyedir ya da lens camına daha yakın diyedir.

2x (telefoto) kamerada OIS yok, o yüzden telefoto kamera aktif olunca OIS'siz görüntü oluyor. Titremesi normal yani.

ibrother

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ibo
Cihazım
RN10PRO
Konular
19
Benim telefonda ois yok yine de kamerada ses geliyor. Ois li telefonda normal.

Snlsenoglu

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Şenol
Konular
9
Ses konusunda evet, daha fazla çıkıyor. Yüksek ihtimalle ya lens daha büyük diyedir ya da lens camına daha yakın diyedir.

2x (telefoto) kamerada OIS yok, o yüzden telefoto kamera aktif olunca OIS'siz görüntü oluyor. Titremesi normal yani.
Çok teşekkürler cevaplar için hocam. 12T Pro'dan sonra böyle karşılaşınca, acaba cihazda mi problem var diye düşündüm. Saygılarımla.

Snlsenoglu

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Şenol
Konular
9
Arkadaşlar son bir soru daha, WiFi performansı nasıl sizde? Bana kötü gibi geldi. Misal modemle aramda 5 metre var, tablette herhangi bir kopma olmuyor, 12T Pro'da olmuyordu ama 13T Pro'da oluyor. 4/5 protokolü arasında geçiş yapınca kopuyor ve tekrar bağlanması için dokunmam lazım. Mediatek problemi mi cihazdan mi anlamadim.

Üst Alt