Rom NusantaraProject|OFFİCAL||5.7||Tapanuli|13||T|

PROSSK12

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
IrResistibLe
Cihazım
Redmi10 2022
Konular
45
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

NusantaraProject diğer adıyla NusantaraOS 5.7(Tapanuli) romun Android 13 Tabanlı kararlı sürümü henüz forumda olmayan itseubin tarafından OFFİCAL olarak yayınlanmışdır.Daha ilk kararlı yapısı olmasına rağmen hiçbir hata görmedim.Özelleştirmeleri daha iyi geliştirilmişdir.Rom baya akıcı (isteyenler 90hz i etkinleştirebilirler fakat gerek yok çünkü zaten normal çok akıcı ;)) ve stabil.Pil performansı 6 saat küsür ekran süresi veriyor(ekran görüntülerinde %30 iken aldım 5 saat küsür).Oyunlarda güzel performans veriyor(pubg akıcı ayarlarda 60 ila 50 FPS arası)Romda Yukina Kernel olduğu için oyunlarda güzel performans vermektedir.Kameraya gelecek olursak romda diyaframlı kamera mevcut,gündüz çekimlerinde kalitesi iyidir diğer AOSP romlar gibi kötü değildir.Şuraya Ekran Görüntüleri ve merak edenler için de video'da ekledim ;).

EKRAN GÖRÜNTÜLERİ

Video:

KURULUM ADIMLARI
TWRP'ye girip format data yes yapın.Sonra yükleme ekranına gelip rom dosyasını flashlayın.Sonra ana menüye gelip Wipe>Format Data>Yes yapıyoruz.Romu yeniden başlatıyoruz.

Eğer MIUI12.5'den geçiyorsanız bu konudaki işlemleri yapın AKSİ TAKDİRDE MIUI13'DE OLANLAR MIUI12.5'e dönmek zorundalar.

İNDİRME LİNKLERİ

>(Bu linkden NusantaraOS 5.7 dosyasını seçip onu indirin)

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Paylaşım için teşekkürler hocam, emeğinize sağlık.

Üst Alt