Note 3 N900T ye N9005 Miui Rom u Yükleme Yardım Lütfen

WaTCHMaN

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
WaTCHMaN
Cihazım
Mi Mix 2
Konular
34
Arkadaşlar elimde amerikadan alınmış n900t model note3 var . günlerdir internetten araştırma yapıyorum ve sanırım miui rom yüklemek için bir yol buldum fakat emin olmadığım için telefonu riske atmak istemiyorum .

konu ile alakalı linkler : http://galaxynote3root.com/galaxy-note-3-tutorials/how-to-install-sm-n9005-kitkat-custom-rom-on-t-mobilecanadian-note-3/

buda miui rom linki : http://en.miui.com/download-234.html

Bu konulardan çok iyi anlayan yada ingilizcesi iyi olup linkteki konuyu harfi harfine anlayıp doğruluğundan emin olan birisi yardımcı olursa sevinirim ...

WaTCHMaN

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
WaTCHMaN
Cihazım
Mi Mix 2
Konular
34
Cvp: Note 3 N900T ye N9005 Miui Rom u Yükleme Yardım Lütfen

Önce rom u yükleyip sonra n900T kerneliyle flashlamamı söylüyor sanırım . birde telefonun kendi orjinal recovery si üzerinden zip formatındaki rom u yükleyemem mi ( konuda recovery yüklemekten bahsediliyorda )

Cery

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
Cahit
Cihazım
Mi5s
Meslek
Eczacı
Konular
13
Orijinal recovery de install zip seçeneği bulunmaz. Custom recovery gerekiyor yani.
Bende 9000q olduğu için rom konusunda bişi diyemem ama. N900 ile N9000Q aynı yapıda. N900T nedir ne değildir bilmiyorum

Sent from my SM-N900 using Tapatalk

WaTCHMaN

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
WaTCHMaN
Cihazım
Mi Mix 2
Konular
34

Cery pid=6486 dateline=1406868245' Alıntı:
Orijinal recovery de install zip seçeneği bulunmaz. Custom recovery gerekiyor yani.
Bende 9000q olduğu için rom konusunda bişi diyemem ama. N900 ile N9000Q aynı yapıda. N900T nedir ne değildir bilmiyorum

Sent from my SM-N900 using Tapatalk
n9005 ile N900T de aynı yapıda işlemci donanım olarak aynı . birisi T mobile ' ın kendi sattığı diğeri uluslararası versiyon . Telefonda türkçe dil seçeneği yok ve yapılmıyor ( Locale programları işe yaramıyor ) . O yüzden miui romda bildiğim kadarıyla multilanguage var ve kullanış olarak stock romdan daha iyi . Ya n9005 stock rom yükleyeceğim yada miuin9005 rom u yükleyeceğim başka seçeneğim yok ...

Kafamda bir yol belirledim ama doğru mu yanlış mı bilmiyorum .
Önce recovery yüklemem lazım .  Sonra rom u flashlamam lazım sonrada kernel dosyasını recovery üzerindne yüklemem lazım . Sanırım bu işlemleri takip edince bir sıkıntı çıkmaz. hayırlısı bakalım...

Cery

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
Cahit
Cihazım
Mi5s
Meslek
Eczacı
Konular
13

WaTCHMaN pid=6500 dateline=1406882493' Alıntı:
n9005 ile N900T de aynı yapıda işlemci donanım olarak aynı . birisi T mobile ' ın kendi sattığı diğeri uluslararası versiyon . Telefonda türkçe dil seçeneği yok ve yapılmıyor ( Locale programları işe yaramıyor ) . O yüzden miui romda bildiğim kadarıyla multilanguage var ve kullanış olarak stock romdan daha iyi . Ya n9005 stock rom yükleyeceğim yada miuin9005 rom u yükleyeceğim başka seçeneğim yok ...

Önce recovery yüklemem lazım .  Sonra rom u flashlamam lazım sonrada kernel dosyasını recovery üzerindne yüklemem lazım . Sanırım bu işlemleri takip edince bir sıkıntı çıkmaz. hayırlısı bakalım...

ben n900 miui yüklerken kernel filan yüklemedim hiç. recovery yükledim. wipe'ları yaptım rom flashadım. gapps kurdum ve açıldı telefon. dediğim gibi n9005 olayını bilmiyorum hiç. öyle olmaı gerekiyorsa öyle deneyin. ama her halükarda recovery flashladıktan sonra bi nandroid backup almanızı öneririm. olur da telefon bootloop da kalır. açılmaz vs bişiler olur yedeği geri yükleyip açarsınız.

WaTCHMaN

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
WaTCHMaN
Cihazım
Mi Mix 2
Konular
34

Cery pid=6501 dateline=1406883158' Alıntı:
WaTCHMaN pid=6500 dateline=1406882493' Alıntı:

ben n900 miui yüklerken kernel filan yüklemedim hiç. recovery yükledim. wipe'ları yaptım rom flashadım. gapps kurdum ve açıldı telefon. dediğim gibi n9005 olayını bilmiyorum hiç. öyle olmaı gerekiyorsa öyle deneyin. ama her halükarda recovery flashladıktan sonra bi nandroid backup almanızı öneririm. olur da telefon bootloop da kalır. açılmaz vs bişiler olur yedeği geri yükleyip açarsınız.

miui rom un download kısmında 2-3 farklı versiyonu oluyor . birinde boyutu yüksek birinde düşük . yüksek boyutlu olanda gapps var diye biliyorum . hepsinde gapps yüklemek gerekiyor mu?
backup aldım zatende birşey olsa bile o backupla çözülecek şey değil . anca orjinal rom u odinle geri yüklemem sorunu çözer....

proton252

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cihazım
Xiaomi Mi2S
Konular
42
RE:

Genelde operatör cihazlarına global versiyon romları kurulamıyor bildiğim kadarı ile. Xda'daki T mobile  miui rom göremedim. 

Gloabal versiyonu yüklemeniz halinde cihaz brick olabilir. Kurmadan önce iyice arştırmanızı tyavsiye ederim.
Resmi sayfadaki romların ikisi orjinal samsung yazılımı üzerine, diğeri cm üzerine yapılmış gibi boyutlarından dolayı.

proton252

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cihazım
Xiaomi Mi2S
Konular
42
RE:

Konu uygun bölüme taşınmıştır.

Üst Alt