Yardım Netflix yansıtmada ses var görüntü yok

• Konbuyu başlatan Camara
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 36
  • Görüntüleme 11K

ProYasinn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Öğrenci
Konular
61
Ben 10 gündür bu sorun ile uğraşıyorum ve çözemedim denemediğim hiçbir ayar kalmadı

bende : tabii - prime video -netfilix yüklü bunların hiçbirini yansotamıyorum

vestel led tvim var ve buna bağlı miracast G2-4 cihaz bağlı tv ye

miracast wifi ağına şifreli olarak bağlı telefonda aynı ağa bağlı

benim kafamda kurduğum birşey bunu bir yazılım veya bir ayar engelliyor

herşeyi yansıtabiliyorum youtube telefonun kendi video ve fotograflarını ve çoğu video uyulamalrını

tama tabii prime ve netfilix öğle değil

he bu arada telefonda nedense google home uygulamasında miracasti bulamıyorum google home bir türlü cihazı bulamıyor

şimdiden önerileriniz için teşekkürler
Gizlilik vs. dolayısıyla bayadir bu platformlardan ekran yansıtmanın yasak olduğunu biliyorum muhtemelen ondan olmuyor

Toorop

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ceyhun
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
3
Chromecast ile Philips cihazda sorunsuz olarak çalışıyor fakat cihazda zaten Android TV yüklü olduğu için yansıtmaya gerek yok, konuyu görünce sadece deneme amaçlı yansıtma yaptım. Netflix kendi sitesinde de Chromecast ile çalıştığı yazıyor ve Chromecast yüklü olarak gelen bazı TV markaları verilmiş. Miracast ile ilgili bir yabancı forumda bulduğum çözüm ise, geliştirici seçeneklerinden Disable HW Overlays seçeneğini aktif hale getirmek olduğu yazılmış, denemekten zarar gelmez.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

devourlove

Ahmed Tuğra Karaca
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mucahit
Cihazım
Mi 12 Lite
Meslek
otomotiv
Konular
6
Chromecast ile Philips cihazda sorunsuz olarak çalışıyor fakat cihazda zaten Android TV yüklü olduğu için yansıtmaya gerek yok, konuyu görünce sadece deneme amaçlı yansıtma yaptım. Netflix kendi sitesinde de Chromecast ile çalıştığı yazıyor ve Chromecast yüklü olarak gelen bazı TV markaları verilmiş. Miracast ile ilgili bir yabancı forumda bulduğum çözüm ise, geliştirici seçeneklerinden Disable HW Overlays seçeneğini aktif hale getirmek olduğu yazılmış, denemekten zarar gelmez.
cevap için teşekkürler ama bunu denedim ve olmadı

birde bizim xiaomiler de yansıtma + kablosuz aktarma var 2 side aynı işi görüyor

birini silsek iş görürmü acaba youtube de böyle bişey görmüştüm sanırım
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Chromecast ile Philips cihazda sorunsuz olarak çalışıyor fakat cihazda zaten Android TV yüklü olduğu için yansıtmaya gerek yok, konuyu görünce sadece deneme amaçlı yansıtma yaptım. Netflix kendi sitesinde de Chromecast ile çalıştığı yazıyor ve Chromecast yüklü olarak gelen bazı TV markaları verilmiş. Miracast ile ilgili bir yabancı forumda bulduğum çözüm ise, geliştirici seçenekle
özür dilerim bunu denemedim akşam bunuda deniyeceğim inşallah

Son düzenleme:

Egoege

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mi-yu-ay
Cihazım
Rn9Pro/Joyeuse
Meslek
Eu rom düşmanlığı
Konular
48
Aynı sorunu Trt Tabii üstünde yaşıyorum, sertifikadan mı kaynaklıdır?
Bl açık.

devourlove

Ahmed Tuğra Karaca
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mucahit
Cihazım
Mi 12 Lite
Meslek
otomotiv
Konular
6
Aynı sorunu Trt Tabii üstünde yaşıyorum, sertifikadan mı kaynaklıdır?
Bl açık.
Sanırım bunları engelleyen bir ayar var ve biz bunu bilmiyoruz : netflix -prime video-tabbi bende bunları çalıştıramıyorum ses gidiyiır oynatıcı çubukları var görüntü yok

devourlove

Ahmed Tuğra Karaca
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mucahit
Cihazım
Mi 12 Lite
Meslek
otomotiv
Konular
6
bir yanıt buldum build.prop'ta hdcp'yi devre dışı bırakma düzeltmesiyle karşılaştım ama bunun gerçekte ne anlama geldiğini bilmiyordum. Temel olarak hdcp, DRM veya telif hakkı korumasıdır ve stok yazılımınızı değiştirdiğinizde hdcp kullanan uygulamalar düzgün çalışmaz. Mevcut veya beklenen bir düzeltme yok.

Böyle birşey buldum araşatırmaya devam

Toorop

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ceyhun
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
3
bir yanıt buldum build.prop'ta hdcp'yi devre dışı bırakma düzeltmesiyle karşılaştım ama bunun gerçekte ne anlama geldiğini bilmiyordum. Temel olarak hdcp, DRM veya telif hakkı korumasıdır ve stok yazılımınızı değiştirdiğinizde hdcp kullanan uygulamalar düzgün çalışmaz. Mevcut veya beklenen bir düzeltme yok.

Böyle birşey buldum araşatırmaya devam
Hocam MIUI tabanlı bir rom kullanıyorsanız CustoMiuizer modülü içerisinde Disable secure content protection şeklinde bir ayar var, root + lsposed gerekiyor onun için de fakat bahsettiğiniz build.prop ayarını mı ekliyor emin değilim. Öyle olsa bile lsposed içerisinden belirli uygulamalar seçildiği için diğer uygulamaları etkilememesi gerekiyor. Bende yansıtma sorunu olmadığı için denemem birşey değiştirmeyecek sanırım ama haftasonu farklı olarak pcye yansıtma..vs şeklinde deneyerek siyah ekran almaya ve çözüm için deneme yapmaya çalışacağım.

Berkeyalcnky

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berke
Cihazım
RedmiNote10 Pro
Konular
29
Hocam MIUI tabanlı bir rom kullanıyorsanız CustoMiuizer modülü içerisinde Disable secure content protection şeklinde bir ayar var, root + lsposed gerekiyor onun için de fakat bahsettiğiniz build.prop ayarını mı ekliyor emin değilim. Öyle olsa bile lsposed içerisinden belirli uygulamalar seçildiği için diğer uygulamaları etkilememesi gerekiyor. Bende yansıtma sorunu olmadığı için denemem birşey değiştirmeyecek sanırım ama haftasonu farklı olarak pcye yansıtma..vs şeklinde deneyerek siyah ekran almaya ve çözüm için deneme yapmaya çalışacağım.
lsoped nasıl kuruluyor hocam bootloader açık redmi note 10 pro, TWRP de var

Toorop

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ceyhun
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
3
lsoped nasıl kuruluyor hocam bootloader açık redmi note 10 pro, TWRP de var
Hocam magiskde zygisk aktifse zygisk sürümünü, zygisk aktif değilse ayrı olarak riru modülü ve lsposed riru sürümünü magisk içerisinden modül olarak yükleyebilirsiniz. 2 lsposed sürümünü de ayrı ayrı bulabilirsiniz. da riru var fakat riru artık güncelleme almayacağını belirtmiş, zygiske geçin yazıyor github sayfasında.

devourlove

Ahmed Tuğra Karaca
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mucahit
Cihazım
Mi 12 Lite
Meslek
otomotiv
Konular
6
Bakabildinizmi acaba ben çok uğraştım ve root kaldırdım. eğer sizin yardımınız olursa tekrar yüklerim -bu sorun bayağı insan yaşamış ve çözüm bulalamış inşallah siz buylur ve ilk olursunuz.

Üst Alt