Yardım MTK cihazlara twrp yükleme

Rıdvan423

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Rıdvan
Cihazım
Mi6
Konular
17
Poco X6 pro telefonuma magisk üzerinden dosya yükledim. Ama telefon bootloop ta kaldı. Telefon MTK olduğu için twrp yükleyemedim. Sıfırlama işlemi de yapamıyorum. MTK cihazdan anlayan varsa lütfen yardımcı olsun. Bootloader kilidi açık IMEI atılmadı

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
Poco X6 pro telefonuma magisk üzerinden dosya yükledim. Ama telefon bootloop ta kaldı. Telefon MTK olduğu için twrp yükleyemedim. Sıfırlama işlemi de yapamıyorum. MTK cihazdan anlayan varsa lütfen yardımcı olsun. Bootloader kilidi açık IMEI atılmadı

cihaza fastboot açılıyorsa tgz rom kurup düzeltin ve tekrardan başka bir twrp indirip deneyin twrp yi indirdiğiniz sayfada hangi romla uyumlu oldugu da yazacaktır "Recovery - Poco X6 pro twrp veya orangefox" geçen yorum yaptıgınız konuya cevap verdim siz bir dönüş yapmadınız son attıgım dosyayı denediniz mi ?

Rıdvan423

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Rıdvan
Cihazım
Mi6
Konular
17
cihaza fastboot açılıyorsa tgz rom kurup düzeltin ve tekrardan başka bir twrp indirip deneyin twrp yi indirdiğiniz sayfada hangi romla uyumlu oldugu da yazacaktır "Recovery - Poco X6 pro twrp veya orangefox" geçen yorum yaptıgınız konuya cevap verdim siz bir dönüş yapmadınız son attıgım dosyayı denediniz mi ?
Hocam magisk yükledim. İnit_boot dosyasını flaslayarak. Ama twrp yi adb ile yükleme yapamadım. İnternette biraz baktım MTK cihazlar için sp flash uygulaması ile rom ve twrp yükleniyor galiba . Bende onu yapmayı beceremedim. En azından twrp yüklü olsa bootloop a sebep olan dosyayı twrp içinden silerdim

Rıdvan423

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Rıdvan
Cihazım
Mi6
Konular
17
Fastboot açılıyor. Tgz rom nasıl oluyor

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
Hocam magisk yükledim. İnit_boot dosyasını flaslayarak. Ama twrp yi adb ile yükleme yapamadım. İnternette biraz baktım MTK cihazlar için sp flash uygulaması ile rom ve twrp yükleniyor galiba . Bende onu yapmayı beceremedim. En azından twrp yüklü olsa bootloop a sebep olan dosyayı twrp içinden silerdim

sp flashla rom yüklemeyin hocam mi flashla yükleyeceksiniz mi flashla rom yükleme yazın ve devam edin sp flash sizi daha sıkıntılı bir hale getirir

Rıdvan423

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Rıdvan
Cihazım
Mi6
Konular
17
bootloop ta recovery moda geçmiyor

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Yüklü romun zip dosyasını indirip içinden boot.img dosyasını alın. adb ile faatboottan yazın.

Rıdvan423

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Rıdvan
Cihazım
Mi6
Konular
17
Yüklü romun zip dosyasını indirip içinden boot.img dosyasını alın. adb ile faatboottan yazın.
Evet. Sonra nasıl bir yol izleyeceğim

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Evet. Sonra nasıl bir yol izleyeceğim

Magisk kurarken Boot.img düzenleyip kurulum yapmışsınız zaten. Aynı şeyi yapacaksınız tek fark bu sefer orjinal boot dosyası yazılacak. Aynı komut ile. Bu şekilde magisk sistemden gider eğer ciddi bir sorun yoksa %90 açılır cihaz.

Üst Alt