Haber MIUI6 Global Stable Türkçe Dil geldi!

Arkadaşlar merhaba,

Bugün MIUI6 Global Stable yüklemiştim. Daha sonra bir de güncelleme geldi. Güncellemeden sonra telefona Türkçe dil seçeneği geldi. Bu haber önceden verildiyse kusura bakmayın. Çok sevinçliyim şu an hemen yazayım dedim. Eğer ilk ben veriyorsam bu haberi ne mutlu bana :) Güncellemeden sonra versiyon MIUI 6.5.1.0(KXDMICD) Kararlı yazıyor(Telefonum Mi4 LTE). Bilginize :) 

Bu işlemler sonrasında telefonunuzdaki tüm veriler silinecek. Dolayısıyla yedek almayı kesinlikle ihmal etmeyin.

smyrniankiwi' Alıntı:
lyldz' Alıntı:
http://bigota.d.miui.com/V6.5.1.0.KXDMICD/miui_MI3WMI4WGlobal_V6.5.1.0.KXDMICD_9c7101302c_4.4.zip

güncel mi4 için 6.5.1.0 KXDMICD sürümü.cihaza kopyalayıp updater ile güncelleyin

cantara' Alıntı:
@smyrniankiwi hocam burada sumer61 hocam çok güzel anlatmış, 

http://www.forum.miuiturkiye.net/showthread.php?tid=2397&pid=22253#pid22253

ben de ilk mesajı yeniden düzenledim bir göz atar mısınız?

@cantara hocam isterseniz ilk mesajı tekrardan düzenleyin. @lyldz arkadaşın paylaşmış olduğu rom ile ota'dan güncelleme yapmaya gerek kalmadan direkt 6.5.1'e, dolayısıyla türkçe'ye ulaşabiliyoruz. ben de denemiş biri olarak paylaşayım bu durumu. arkadaşlar boşuna kendini heba etmesin.

1-updater'a girip rom'u kurun
2-telefon açılınca kapatıp ses açma ve güç tuşu ile recovery'e girin
3-wipe all data yapın
4-reboot dedikten sonra sistemi tekrar başlatın (latest yazan seçilecek)
5-gelen ekranda önce türkçe, daha sonra lokasyon olarak da türkiye'yi seçip yolunuza devam edebilirsiniz.

emeği geçenlere teşekkürler.

dipnot: geliştirici rom'undaki icon'lar çok daha güzeldi. bunları beğenmedim çerçeveli çerçeveli :)

Eğer yukarıdaki yöntemle olmaz ise;

Türkçe Dil İçeren Güncellemeyi Yükleyebilmek İçin :

Bu işlemler sonrasında telefonunuzdaki tüm veriler silinecek. Dolayısıyla yedek almayı kesinlikle ihmal etmeyin.

1)   Global Stable rom dosyasını indirin ver telefonunuza kopyalayın.

2) Telefonunuzdaki Güncelleyici/Güncelleme/Updater uygulamasına girin. (Kullanıdığınız rom versiyonuna göre isim farklılık gösterebilir, mavi kare içerisindeki yukarıyı gösteren beyaz ok)

3) Sağ üst köşede yer alan çember içindeki üç nokta bulunan simgeye tıklayın.

4) Güncelleme paketini seç seçeneğini seçin

5) İndirdiğiniz rom dosyasını gösterin ve yüklenmesini bekleyin.

6) Yükleme bittikten sonra telefonu yeniden başlatın.

7) Bu aşamada telefonunuzda çok fazla hata mesajı alacaksınız. Bu mesajları gidermek için telefondaki verileri temizlememiz gerekli.

8) Telefonunuzu kapatın.

9) Ses Açma ve Güç tuşlarına beraberce basarak açılmasını bekleyin.

10) Gelen ekrandan English/Wipe/Wipe all data seçeneklerini seçin. 

11) Wipe (Silme) işlemi tamamlandığında reboot diyerek telefonunuzu yeniden başlatın.

12) Telefonunuz yeniden başladığında ilk kurulum aşaması son derece önemli. Mi hesabınızı ve bir wifi ağına bağlanmayı kesinlikle atlamayın. (Dil olarak tercihen İngilizce seçebilirsiniz)

13) Kurulumu tamamladıktan sonra updater uygulamasına girin ve güncellemeyi bulmasını bekleyin.

14) Güncelleme geldiğinde yükleyin ve telefonunuzu yeniden başlatın.

15) Telefonunuz açıldıktan sonra settings/other settings/language and input/system language yolunu izleyin ve listeden Türkçe'y seçin.

Hayırlı olsun :)

NOT: Telefonunuzdaki resim, video, belge vb. verilerin silinmemesi için CWM (veya benzeri) bir custom recovery yüklemesi yapıp wipe işlemini oradan yapabilirsiniz.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
sumer61' Alıntı:
No update sorunu olan arkadaslar,  oncelikle ayni sorunu bende dun aksam yasadim. Oncelikle temiz kurulum yaptiktan sonra ilk acilis ekranindan wifi ve miui hesaplarini atladigim icin güncelleme yi alamadim. Daha sonra tekrar wipe islemlerini hallettikten sonra ilk kurulum ekraninda bolgeyi cin secip wifi ye baglanip miui hesabini ekleyince guncelleme ekraninda ota baglantisi direk geldi. Bu sekilde sorunu olan arkadaslar tekrar kurulum ekranina donup dediklerimi deneyebilir. Cok fazla kaybiniz olmaz ya duzelir yada ben saglam bi yalanci olmusum haberim yok:)

Mi hesabı eklenmesi derken ben de tam olarak bunu kast ediyordum hocam, elinize sağlık  :huzurlu:

engintunbel

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Konular
5
Beyler şuan telefonumda 5.5.1 Beta yüklü.

http://bigota.d.miui.com/V6.5.1.0.KXDMICD/miui_MI3WMI4WGlobal_V6.5.1.0.KXDMICD_9c7101302c_4.4.zip

Bu dosyayı indiriyorum. İndirdikten sonra neler yapmam gerekiyor ? Oyunlarım vs silinecek mi ? Full wipe yapmak en mantıklısı gibi duruyor aslında ama emin olamadım ? 

smyrniankiwi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kıvanç
Cihazım
Pocophone F1
Konular
27
cantara' Alıntı:
6.4.1 mi hocam?

en.miui üzerinden inen romun 4.3.0.KXDMICB ve gelen güncellemenin de 6.5.1 (KXDMICD) olması lazım  :??:

İndirip yüklediğiniz rom bununla aynı değil mi?

http://bigota.d.miui.com/V6.4.3.0.KXDMICB/miui_MI3WMI4WGlobal_V6.4.3.0.KXDMICB_09ede678af_4.4.zip

(Tamamen indirmenize gerek yok sadece isimlerini bir karşılaştırın hocam)

söylediğiniz gibi. ben yanlış yazmışım.

http://i.imgur.com/NpkYqed.png

mi hesabını da tanıttım, telefon wi-fi'yi de bağlı. ama gelmedi nedense.

sumer61

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
emre
Cihazım
mi4 64gb
Konular
1
Guncelleme olayini ilk anda alamayan arkadaslara tavsiyem beklemeleri fayda vermicek cunku ilk anda telefon guncellemeyi almiyorsa bi eksik vardir ve sonrasindada almicakdir.guncellemeye basarili sekilde gecis yapan arkadaslardan gozlemledigim kadariyla ilk acilisda telefonlari guncellemeyi aldi. Hatam varsa duzeltin ama ilk anda update almayip sonradan alana henuz rastlamadim.

smyrniankiwi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kıvanç
Cihazım
Pocophone F1
Konular
27
cantara' Alıntı:
@smyrniankiwi hocam burada sumer61 hocam çok güzel anlatmış, 

ilk kurulumda bölgeyi nasılsa farketmez diye brezilya seçmiştim. arkadaşın o yazıyı görünce wipe all data yapıp tekrar kurdum bu sefer hong kong'u seçtim. mi hesabına bağlandım, wi-fi zaten ilk ekranda bağlanıyorum. sonuç yine sıfır. başka bir arkadaş direkt 6.5.1'i paylaşmış. onu deneyeceğim bakalım.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Arkadaşlar her zaman yazıyorum. Gerek olmasa bile mutlaka yeni bir rom yüklemeden yada güncellemeden önce mutlaka telefonu fabrika ayarlarına döndürün yani wipe işlemlerini yapın. Olası problemlerin %90'ı bu nedenle yaşanıyor.
Eğer uygulamalarınız ve oyunlarınız daha önemliyse, rom yüklemeyin yada güncelleme yapmayın.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

smyrniankiwi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kıvanç
Cihazım
Pocophone F1
Konular
27
lyldz' Alıntı:

güncel mi4 için 6.5.1.0 KXDMICD sürümü.cihaza kopyalayıp updater ile güncelleyin

cantara' Alıntı:

@cantara hocam isterseniz ilk mesajı tekrardan düzenleyin. @lyldz arkadaşın paylaşmış olduğu rom ile ota'dan güncelleme yapmaya gerek kalmadan direkt 6.5.1'e, dolayısıyla türkçe'ye ulaşabiliyoruz. ben de denemiş biri olarak paylaşayım bu durumu. arkadaşlar boşuna kendini heba etmesin.

3-wipe all data yapın
5-gelen ekranda önce türkçe, daha sonra lokasyon olarak da türkiye'yi seçip yolunuza devam edebilirsiniz.

dipnot: geliştirici rom'undaki icon'lar çok daha güzeldi. bunları beğenmedim çerçeveli çerçeveli :)

lyldz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Lütfi
Cihazım
RN 3 Pro
Konular
8
Guzel oldu bu :)

seyyahtayfa

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ahmet
Cihazım
Xiaomi Mi4
Konular
10
smyrniankiwi' Alıntı:
lyldz' Alıntı:

güncel mi4 için 6.5.1.0 KXDMICD sürümü.cihaza kopyalayıp updater ile güncelleyin

cantara' Alıntı:

@cantara hocam isterseniz ilk mesajı tekrardan düzenleyin. @lyldz arkadaşın paylaşmış olduğu rom ile ota'dan güncelleme yapmaya gerek kalmadan direkt 6.5.1'e, dolayısıyla türkçe'ye ulaşabiliyoruz. ben de denemiş biri olarak paylaşayım bu durumu. arkadaşlar boşuna kendini heba etmesin.

3-wipe all data yapın

dipnot: geliştirici rom'undaki icon'lar çok daha güzeldi. bunları beğenmedim çerçeveli çerçeveli :)

linkte verilen dosyayı telefona indirdim. updatera girdim. ancak bende hata verdi. can't update  . something went wrong. touch ok to report this error diye bişey çıktı. farklı bir şekilde yüklemeyi yapabilirmiyim. artık telefonumu türkçe kullanmak istiyorum

Üst Alt