MIUI V6 ! Xiaomi Mi3 (WCDMA) ( 4.8.29 )

doktor42

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Konular
1
Bazı şeyler sadece mantıkla değil bilmek ve araştırmakla elde edilir. Öncelikle yedekleden tüm telefonu yedekledim sonra sifirladan sifirladim fakat uygulamalarını da silinsinmi kısmını işaretlemedim ve dolayısı ile hic bir uygulama silinmedi ama tüm uygulama ayarları dahil silindi .... Sifirladiktan sonra ayni yerden o yedeği yükle dedim ve hepsi masaüstü düzeni ile birlikte geri yüklen di... Banka uygulaması bile sıfırlama sonrası hemen açtım aktivasyon istedi ama yedeği geri yükleyince sorunsuz bir şekilde açıldı....ayrıca yukarıda belirttiğim haftada düzeldi...saygılarımla...

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Re: RE: MIUI V6 ! Xiaomi Mi3 (WCDMA) ( 4.8.29 )

doktor42' Alıntı:
Bazı şeyler sadece mantıkla değil bilmek ve araştırmakla elde edilir. Öncelikle yedekleden tüm telefonu yedekledim sonra sifirladan sifirladim fakat uygulamalarını da silinsinmi kısmını işaretlemedim ve dolayısı ile hic bir uygulama silinmedi ama tüm uygulama ayarları dahil silindi .... Sifirladiktan sonra ayni yerden o yedeği yükle dedim ve hepsi masaüstü düzeni ile birlikte geri yüklen di... Banka uygulaması bile sıfırlama sonrası hemen açtım aktivasyon istedi ama yedeği geri yükleyince sorunsuz bir şekilde açıldı....ayrıca yukarıda belirttiğim haftada düzeldi...saygılarımla...

Sorun giderildiyse sorun yok demektir.
Fabrika ayarlarına dönüş için ise bir açıklama yapmak için Android'in temeline inip uzun uzun yazmak gerekir. Resetleme senaryoları tek tek ele alıp hepsini açıklamak gerekir. Çünkü her senaryoda farklı bir durum ortaya çıkmaktadır. Yoksa böyle yanlış anlamalar devam edecektir. Sadece fabrika ayarlarına dönüş dendiği takdirde cihazda sizin yapmış olduğunuz ne var ne yoksa herşeyin silineceği anlaşılır.
Ayrıca yedekleme yapıldığı takdirde konuşulan hiçbir şeyin bir anlamı kalmıyor. Telefonun herşeyini yedekleme ve hatta bazı şartlarda bunları başka bir telefona geri dönmeniz dahi mümkündür.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

raashed21

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
0
Miui v6 yükledim hem alışamadım hemde mesela widget ekleyemiyorum ekrana, Sol tuşun görevini hala anlayamadım, geri dönmek için ne yapmak lazım? Update zip taktiği işe yaramadı :)

doktor42

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Konular
1
İyi günler bende 4.8.22 yüklü ama fazlaca bug barındırdığı için tekrar stabil İngilizce roma dönmek istiyorum...nasıl yapabilirim....saygılar...

yükselmetin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
yüksel
Cihazım
Redmi Note 4x
Konular
4
Benimde başıma geldi . geliştirici roma geçtikten sonra stabil rom a geçişte tek yöntem fastboot mod . türkçe dil yok o romlardada. sitedeki arkadaşlar bu bilgiyi verdi . ama v6 stabil romun yakinda çikacagini söyluyorlar umarim cok beklemeyiz

doktor42

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Konular
1
peki hocam bi romun fastboot romumu yoksa recovery romumu olduğunu nereden anlıyoruz...ayrıca bu stabil romu yükledikten sonra jbart denilen Yöntem ile Türkçe eklenebilir veya onlarada hiç gerek kalmadan more locale Uygulaması ile yeterli düzeyde Türkçeleştirme olabilir diye düşünüyorum.... Ayrıca bir sualim daha var fastboot ile rom yüklerken wipe ları romu yüklemeden öncemi sonramı yapıyoruz.....saygılar...

yükselmetin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
yüksel
Cihazım
Redmi Note 4x
Konular
4
Bilgisayara miflash yuklemeniz gerekiyor romu Fastboot mod ile yüklemek için romlar bu sitede. en.miui.com/thread-14641-1-1.html. Kurulum anlatimi www.forum.miuiturkiye.net/konu-MI3-Fatsboot-Modda-Rom-Kurma.html. wipe yapmana gerek yok fastboot mod da.. Stabil roma geçtikten sonra dil eklemek kolay .

doktor42

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Konular
1
Teşekkürler...

emrebegen

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
emre
Cihazım
mi 14 ultra
Konular
19
Stabil roma jbartla tr dil eklediğinde güncelleme alamayabilirsin diye biliyorum.

Sent from my MI 4W using Tapatalk

Üst Alt