Rehber Miui İçin Apktool Kullanımı

Escobar1945

Epicrom MIUI Developer&Android Rom Developer
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi note4X
Meslek
Gıda sekt. Yön
Konular
52
Teamviver İD yollayın göstereyim ;)
Hocam team wiewer ile uzaktan bağlantı için sizden yardım bekliyorum apktol sürekli dns sunucusu bölge için yetkili değil ve..
İç ve Dış komutu bulamadı diye hata veriyor..

Redmi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
Hocam team wiewer ile uzaktan bağlantı için sizden yardım bekliyorum apktol sürekli dns sunucusu bölge için yetkili değil ve..
İç ve Dış komutu bulamadı diye hata veriyor..

Redmi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Akşam 5ten sonra musaitim hocam. Özelden gönderin teamviewer bilgilerinizi, birlikte bakalım.

rbzz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EMRE
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
4
Merhaba Arkadaşlar,

Bu Konuda Rom Portlayan/Portlamak İçin Kullanması Gereken, Aman Aman Programlardan Birisidir.

Neden Derseniz Kısaca Şöyle Açıklık Getireyim;
Rom Portluyorsunuz, Haftalık Güncelleme Geldi ve Romu Türkçeye Çevirmek İstiyorsunuz. Jbart ile Türkçe Dil Eklediğiniz Halde Dil Eklenmiyorsa Veya Uygulama Ayrıştırma/Toplama İçin Başka Programlar Kullanıyor ve Yine Aynı Sorunu Yaşıyorsanız "Roma Ait Framework" Dosyalarınız Eski yada Eksik olduğundandır.

Tam bu aşamada APKTOOL Devreye giriyor. Çok Fazla Uzatmadan Hemen Başlayalım.

Gerekli Dosyalar ;

* Apktool ===>>
* Java 7RE ===>>
* Roma Ait Framework Dosyaları

• system/framework/framework-ext-res.apk
  • system/framework/framework-res.apk
  • system/framework/mediatek-res.apk (Snapdragon İşlemcili Romlarda Bulunmaz.)
  • system/app/miui.apk
  • system/app/MiuiFramework.apk (Son güncellemelerde "miuisystem.apk" oldu.)
  • system/priv-app/MiuiSystemUI.apk
* Windows İşletim Sistemi

ADIM-1:
Java 7RE Programını Bilgisayarınıza İndirip, Kurunuz. (Eğer Kuruluysa Diğer Adıma Geçiniz)

ADIM-2:
Apktool Dosyasını Bilgisayarınıza İndirin ve "c:\windows" İçine Çıkartın.

ADIM-3:
Bilgisayarınızda C:\ Sürücüsü İçinde Yeni Bir Klasör Oluşturup, Yukarıda Belirttiğim Framework Dosyalarını Romdan Alıp Bu Klasör İçerisine Kopyalayın..

ADIM-4:
Bilgisayarınızda "CMD" Komut Sistemini (Win8 ve Üstlerinde Powershell) Yönetici olarak Çalıştırın.

ADIM-5:
Aşağıdaki Komutu Çalıştırın
Kod:
cd c:\windows

ADIM-6:
Aşağıdaki Konutu Çalıştırarak Kurulumunu Yapın. Eğer Hata Alırsanız "JAVA" yüklü değildir.
Kod:
apktool

ADIM-7:
Şimdi Sırasıyla Aşağıdaki Kodları Uygulayıp, Framework Ayrıştırıcı Dosyalarımızı Oluşturuyoruz.

Kod:
apktool if c:\FrameworkKlasörAdı\framework-ext-res.apk
apktool if c:\FrameworkKlasörAdı\framework-res.apk
apktool if c:\FrameworkKlasörAdı\mediatek-res.apk
apktool if c:\FrameworkKlasörAdı\miui.apk
apktool if c:\FrameworkKlasörAdı\miuisystem.apk
apktool if c:\FrameworkKlasörAdı\MiuiSystemUI.apk

Her komut uyguladıktan sonra, "Belgelerim/apktool/framework" klasörüne dosyalar oluşacaktır. Bu Dosyalar Roma Ait Uygulamaları Ayrıştırmak İçin Kullanacağımız Dosyalardır.

ADIM-8:
"Belgelerim/apktool/framework" klasöründe Oluşan Dosyaları Kopyalayıp, Jbart Programın Olduğu Klasörde "data/frameworks" İçerisine Yapıştırıp, Değişimi Onaylayın.

ADIM-9:
Artık O Roma Ait Uygulamaları Sorunsuzca Ayrıştırabilir, Türkçe DiL Ekleyebilirsiniz..

Hocam Merhabalar,

Ben bu işlere yeni başlıyorum ve öğrenmek istiyorum. Adım adım gideyim dedim.Fakat bu framework dosyalarını bulamadım. Öncelikle bende mui sitesinden flashboottan rom atmak için kullanılan rom dosyası var. Bunu çıkartıp içinden system.img dosyasını çıkarttım. Bunu da "ext4_unpacker" uygulamasıyla çıkartayım dedim fakat program sürekli kendini kapatıyor. Tamamen yanlış bir yol da izliyor olabilirim bilmiyorum. Umarım yardımcı olabilirsiniz.

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
Hocam Merhabalar,

Ben bu işlere yeni başlıyorum ve öğrenmek istiyorum. Adım adım gideyim dedim.Fakat bu framework dosyalarını bulamadım. Öncelikle bende mui sitesinden flashboottan rom atmak için kullanılan rom dosyası var. Bunu çıkartıp içinden system.img dosyasını çıkarttım. Bunu da "ext4_unpacker" uygulamasıyla çıkartayım dedim fakat program sürekli kendini kapatıyor. Tamamen yanlış bir yol da izliyor olabilirim bilmiyorum. Umarım yardımcı olabilirsiniz.

Fastboot Romunun İçindeki System.img Dosyasını Aşağıdaki Konuda Anlattığım Şekilde Çıkara Bilirsiniz ;)

rbzz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EMRE
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
4
Fastboot Romunun İçindeki System.img Dosyasını Aşağıdaki Konuda Anlattığım Şekilde Çıkara Bilirsiniz ;)

teşekkürler hocam. Ben root explorer ile telefondan buldum fakat bunu da deneyeceğim önemli.
Tekrar teşekkürler.

Üst Alt