Rehber Miui 15&HyperOS Kontrol Merkezi

• Konbuyu başlatan StreX
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 92
  • Görüntüleme 7K

dogansun

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Doğan
Cihazım
Redmi Note 8 Pr
Konular
3
Kamerada daha iyi fotoğraflar dediğim yapay zeka ile iyileştirilmiş fotoğraflar olmalı kamerada özellikler arttırılmalı, hyperos bence çok iyi olacak bu süreçte MIUI ın kötü algısı bitecek 👍
MIUI kötü algısı aslında kişiye göre değişir. Bizim millet alışmamış ki Saf Android ile Özel Arayüz farkına. Bence bu fark HyperOS ile daha da açılacak. Çünkü bu sefer UI değil OS diyorlar. Ayrıca ilk sürümler MIUI 14 ile benzer olsa da sonradan farklılıklar eklenecektir diye düşünüyorum. MIUI sürümlerinde olduğu gibi.

Kamera konusunda bizim millet sadece MP odaklı olduğu için kamera konusu biraz şüpheli. Ooo bu 100 MP'miş, bu 108, bu 48 diğeri 50... böyle bir mekanizma olduğu için basit şekilde kanıyor insanlar. Ben de pek anlamam kameradan mesela. Lens, odak uzaklığı vs sadece isimlerini bilirim. GM 22 Pro (108 MP) ve Xiaomi 12 Lite'ı karşılaştırınca mesela Xiaomi 12 Lite kesinlikle daha iyiydi. İkisi de 108 MP yazınca aynı algısı çıkıyor ortaya.

sehervakti

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
sedat
Cihazım
xiami m5s
Konular
2
Eskiye dönmek için ne yapıyoruz acaba.

Logan8877

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Cumhur
Cihazım
Note 10 pro
Konular
116
MIUI kötü algısı aslında kişiye göre değişir. Bizim millet alışmamış ki Saf Android ile Özel Arayüz farkına. Bence bu fark HyperOS ile daha da açılacak. Çünkü bu sefer UI değil OS diyorlar. Ayrıca ilk sürümler MIUI 14 ile benzer olsa da sonradan farklılıklar eklenecektir diye düşünüyorum. MIUI sürümlerinde olduğu gibi.

Kamera konusunda bizim millet sadece MP odaklı olduğu için kamera konusu biraz şüpheli. Ooo bu 100 MP'miş, bu 108, bu 48 diğeri 50... böyle bir mekanizma olduğu için basit şekilde kanıyor insanlar. Ben de pek anlamam kameradan mesela. Lens, odak uzaklığı vs sadece isimlerini bilirim. GM 22 Pro (108 MP) ve Xiaomi 12 Lite'ı karşılaştırınca mesela Xiaomi 12 Lite kesinlikle daha iyiydi. İkisi de 108 MP yazınca aynı algısı çıkıyor ortaya.
Önemli olan telefonların mevcut haliyle çektiğinde şuan kalite nasıl ise hyperos ile birlikte yapay zeka ile fotoğraflar daha net olmalı, kamera videolara daha çok özellik gelmeli.

Mesela 13 ultra leica ve kamera lensleri çok iyi olmasına rağmen her daim Samsung Huawei hatta vivo nun bir iki tık gerisinde, bunun sebebi yazılım ve yapay zeka, zira lensler arasında ahım şahım fark yok Samsung bile yazılım ve yapay zeka kullanmasa fotoğrafları iyi olmaz, Samsung yazılım yapay zeka sayesinde fotoğrafta bu kadar iyi.

Hyperos ile kendi telefonumdan örnek vereyim, note 11 pro plus 10X zoom ile fotoğraflar suluboya oluyor bir yazı yakınlaştırsam okunmuyor bunu düzeltebilirler 10X yapınca daha net fotoğraflar olması, ışık altında renklerde bozulma veya ön kamerada sakalların tane tane görünmemesi bulanık olması gibi.

Note 10 pro ve note 11 pro plus kamera lensleri aynı sayılır ama note 10 pro bile daha iyi, iki telefonda da eis var note 10 pro da video sabitleme var iken note 11 pro plus ta yok, note 10 pro ön kamera sakallarımı tane tane gösterirken note 11 pro plus göstermiyor.

Bunun gibi bir çok eksik yazılım ve yapay zeka ile düzeltilebilir.

Uzun ettim işin kısası yazılım ve yapay zeka çok önemli.

Hyperos bunlara çare olmayacak ise hiç çıkmasının manası yok.

Note 11 pro plus lens desen en kötü Samsung A33 ile aynı ama A33 note 11 pro plus tan daha iyi aynı olması yazılımdan yapay zekadan geçiyor 👍

birGaripYolcu

Düşündüğün gibi yaşarsın.
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdal
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Mak.Tekn.
Konular
20

denendi beğenilmedi :)

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Eskiye dönmek için ne yapıyoruz acaba.

Eskiye dönmek için Ayarlar/Uygulamalar/sistem kullanıcı Arayüz eklentisi Tüm verileri silin

Son düzenleme:

realdescent

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Onur
Cihazım
Mi 9T
Konular
2
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Herkesin bildiği Miui 15 ya da yeni adıyla HyperOS'un ilk Sistem uygulaması paylaşıldı.Yükleyip deneyebilirsiniz.
Link aşağıdadır,iki dosyayı da kurmanız gerekiyor.

Detaylı bilgi için konu sahibinin sitesine bakabilirsiniz.

APK DOSYASI :
Paketin ayrıştırılmasında bir hata oluştu diye bir hata alıyorum apk yüklenirken.

emirhanyaglici

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 11
Konular
92
Hocalarım 12 Kasımda yayınlanan sürümü hemen kurmayın. Bazı cihazları bootloopa düşürüyor. Benim cihazım kurduğum andan itibaren anında çökertti. TWRP decrypt datayı yaptırmıyordu. Wipe data işe yaramadı sıfırdan rom kurmak zorunda kaldım.

Logan8877

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Cumhur
Cihazım
Note 10 pro
Konular
116
Hocalarım 12 Kasımda yayınlanan sürümü hemen kurmayın. Bazı cihazları bootloopa düşürüyor. Benim cihazım kurduğum andan itibaren anında çökertti. TWRP decrypt datayı yaptırmıyordu. Wipe data işe yaramadı sıfırdan rom kurmak zorunda kaldım.
Geçmiş olsun kardeşim şuan durum nasıl

Üst Alt