Çözüldü Mi8 EE global rom kurulumu sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ronin49

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ronin
Cihazım
mi6
Konular
3
merhabalar, ben soruları detaylıca inceledim ancak benim sorunlarım hakkında bir cevap bulamadım. O yüzden bu konuyu açıyorum.

bana yeni Mi8 EE geldi, MIUI sürümü 10.0.9.0 stable. Ben sayfasındaki global ROM lardan Mi8/pro/lite olanı indirdim ancak Mi8 EE için uygunluğunu da bilmeden kurulum yapmak istedim, sayfadaki sürüm Version: V10.0.2.0.OEAMIFH (MIUI10) olduğu için versiyon eski uyarısı verdi ve kurulum yapamadım.

Bu arada unlock için de işlemi yaptım, 247 saat beklemem gerekiyormuş. Telefonu bu haliyle kullanamıyorum, elimdeki Mi6 ile devam ediyorum.

sorularım şunlar
1. sitedeki rom Mi8 EE için uygun mudur?
2. uygun ise kurulum yapmak için hangi yolu izlemeliyim?
3. uygun değilse global rom kurulumu için ne yapmalıyım?

cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

Sion

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Ufuk
Cihazım
Xiaomi Mi8 ExEd
Konular
5
Mi8 EE için global rom çıkmadı diye biliyorum. Bende bekliyorum (hem bl kilidinin açılmasını hemde rom çıkmasını) stabil çin romu ile ingilizce devam ediyorum.

Yaklaşık 200 mesaja yaklaşmış forum ukalaları "forumu araştır konu açmana gerek yok" yazmadan senin için bildiklerimi yazayım dedim. Yazıyorum parmaklarım aşınmıyor. İnşallah yardımcı olurum.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Mi8 EE için resmi global rom yayınlanmayacak gibi duruyor... Bootloader kilidinizi açtıktan sonra TWRP yükleyip Türkçe desteği sunan bir custom rom yüklemesi yapabilirsiniz.

ronin49

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ronin
Cihazım
mi6
Konular
3
teşekkürler.

Sion

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Ufuk
Cihazım
Xiaomi Mi8 ExEd
Konular
5
Mi8 EE için resmi global rom yayınlanmayacak gibi duruyor... Bootloader kilidinizi açtıktan sonra TWRP yükleyip Türkçe desteği sunan bir custom rom yüklemesi yapabilirsiniz.

EU rom nedir peki hocam?
Onda Türkçe desteği var mı? Mi8 EE için EU rom çıktı mı?

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427

Sion

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Ufuk
Cihazım
Xiaomi Mi8 ExEd
Konular
5
Sıkça Sorulan Sorular bölümünü dikkatlice okumanızı tavsiye ederim :)

EU rom güncellemeleri için xiaomi.eu sitesini takip edebilirsiniz.

Ben EU romun ne olduğunu öğrendim. Fakat bu siteden çok hızlı bir şekilde uzaklaşıyorum.
"EU rom Çin romu üzerinde oynamalar yapılmış hali ve evet çıktı" (52 harf) yazmak yerine süreli sıkça sorulan sorulara yönlendiriliyorum. "Sıkça Sorulan Sorular bölümünü dikkatlice okumanızı tavsiye ederim" (59 harf) valla yardım etmek daha kısa sürüyor. Ben anlamadım arkadaş elinize taksimetre mi bağladılar yazınca ne oluyor? Yardım etmekten neden bu kadar imtina ediyorsunuz.
Tamam EU rom güncellemeleri için yönlendirmeniz normal tüm Xiaomi modellerinin hangi romu çıkmış takip edip aklınızda tutamayabilirsiniz bu çok normal ama bir açıklama yapmak çok zor değil.
Neyse ya uzatmıyım. İyi forumlar.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Ben EU romun ne olduğunu öğrendim. Fakat bu siteden çok hızlı bir şekilde uzaklaşıyorum.
"EU rom Çin romu üzerinde oynamalar yapılmış hali ve evet çıktı" (52 harf) yazmak yerine süreli sıkça sorulan sorulara yönlendiriliyorum. "Sıkça Sorulan Sorular bölümünü dikkatlice okumanızı tavsiye ederim" (59 harf) valla yardım etmek daha kısa sürüyor. Ben anlamadım arkadaş elinize taksimetre mi bağladılar yazınca ne oluyor? Yardım etmekten neden bu kadar imtina ediyorsunuz.
Tamam EU rom güncellemeleri için yönlendirmeniz normal tüm Xiaomi modellerinin hangi romu çıkmış takip edip aklınızda tutamayabilirsiniz bu çok normal ama bir açıklama yapmak çok zor değil.
Neyse ya uzatmıyım. İyi forumlar.

Salı günü konu sahibi arkadaşa yazdığım mesaj şu şekilde :
Yapılması gereken işlemler tam olarak, bu sırayla bunlar. Muhtemelen konu sahibi arkadaşımız forum içerisinde arama yaparak bunların ne olduğunu öğrendi ve bir sonraki mesajı teşekkürler şeklinde oldu. Henüz işlemlerin tamamlanmadığını bildiğim için arkadaşın yeni sorularının olabilmesi ihtimaline karşı da konuyu açık tutuyorum

Pek çok sorunun ne olduğu ve nasıl yapıldığı ise S.S.S. bölümünde ayrıntılı bir şekilde yazılı. Her birini tam anlamıyla anlatmak; yani istediğiniz açıklamanın yazılması için ise 52-59 değil her biri için bir kaç bin kelime yazılması gerekli ki her gün gelen binlerce sorunun her birine bu kadar uzun ve ayrıntılı yazmamız mümkün olmadığı için ayrıntılı rehberler hazırladık ve bu rehberlerin linklerini veriyoruz. Kullanıcılarımızın anlamadığı, akılına yatmayan yerleri sormasını bekliyoruz ki zaten bildikleri şeyler yeniden yazılmasın gereksiz bilgi kirliliği ve zaman kaybı yaşanmasın.

Umarım eleştirilerinizin nedeni olan durumu açıklayabilmişimdir. Bir ufak eleştiri de ben size getirmek istiyorum. Madem ki her soruya ayrıntılı cevaplar yazılması gerektiğini ve bu konuda yeterince bilgi verilmediğini düşünüyorsunuz; arkadaşımızın sorusuna cevap olarak ne olduğunu öğrendiğiniz EU romun ne olduğunu, nasıl indirileceğini, nasıl yüklenmesi gerektiğini vs. içeren ayrıntılı bir cevap yazmak yerine basit bir eleştiri mesajını tercih ettiniz?

Sion

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Ufuk
Cihazım
Xiaomi Mi8 ExEd
Konular
5
Salı günü konu sahibi arkadaşa yazdığım mesaj şu şekilde :

Yapılması gereken işlemler tam olarak, bu sırayla bunlar. Muhtemelen konu sahibi arkadaşımız forum içerisinde arama yaparak bunların ne olduğunu öğrendi ve bir sonraki mesajı teşekkürler şeklinde oldu. Henüz işlemlerin tamamlanmadığını bildiğim için arkadaşın yeni sorularının olabilmesi ihtimaline karşı da konuyu açık tutuyorum

Pek çok sorunun ne olduğu ve nasıl yapıldığı ise S.S.S. bölümünde ayrıntılı bir şekilde yazılı. Her birini tam anlamıyla anlatmak; yani istediğiniz açıklamanın yazılması için ise 52-59 değil her biri için bir kaç bin kelime yazılması gerekli ki her gün gelen binlerce sorunun her birine bu kadar uzun ve ayrıntılı yazmamız mümkün olmadığı için ayrıntılı rehberler hazırladık ve bu rehberlerin linklerini veriyoruz. Kullanıcılarımızın anlamadığı, akılına yatmayan yerleri sormasını bekliyoruz ki zaten bildikleri şeyler yeniden yazılmasın gereksiz bilgi kirliliği ve zaman kaybı yaşanmasın.

Umarım eleştirilerinizin nedeni olan durumu açıklayabilmişimdir. Bir ufak eleştiri de ben size getirmek istiyorum. Madem ki her soruya ayrıntılı cevaplar yazılması gerektiğini ve bu konuda yeterince bilgi verilmediğini düşünüyorsunuz; arkadaşımızın sorusuna cevap olarak ne olduğunu öğrendiğiniz EU romun ne olduğunu, nasıl indirileceğini, nasıl yüklenmesi gerektiğini vs. içeren ayrıntılı bir cevap yazmak yerine basit bir eleştiri mesajını tercih ettiniz?

Hepi topu 5-6 mesajım vardır. Tüm mesajlarıma ulaşabilirsiniz. 3 günlük forum üyesiyim ama elimden geleni yaptım bu 5-6 mesajda bi bakın isterseniz.
Senelerdir çok fazla forum kullanıyorum ve bazılarında yöneticiyim. Toparlaması zordur bilirim. Ve fakat bildiğim bir bilgiyi 5-6 defa yazdığımı bilirim. Forum kirliliği de kalıplaşmış büyük bir tırı vırı. Aynı konu 2 yada daha fazla açılırsa silinebilir sıkıntı değil ama ayrı topik içindeki aynı bilgiler forumu kirletmez, aksine zenginleştirir. Belkide tercih meselesi dedim ya uzatıp vakit çalmayayım. Herkes kendince haklıdır. Sonuçta eleştiriye açık olmasanız da kaba bir dil kullanmamış olmanızda bir olgunluk örneği buna da teşekkürler.

ronin49

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ronin
Cihazım
mi6
Konular
3
konuyu açan arkadaş olarak hala unlock yapamadım, bilmeden telefonun sağını solunu kurcalayınca böyle oluyor. saat tekrar baştan saymaya başladı, 336 saat var. bunu hızlandıracak bir yöntem varsa öğrenmek isterim ama araştırdığıma göre yok sanırım veya ben bulamadım. ilk defa bu unlock işini yapacak arkadaşlara tavsiyem işlemi başlatın ve telefonu unutun sürebitene kadar. şunu da deneyim bunu da yapayım demek işi uzatıyor vesselam

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt