Yardım Mi5s yavaşlama ve pil sorunu...

hseynkb4

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hüseyin kaba
Cihazım
mi note 10
Konular
10
Herkese iyi günler dilerim... Cihazı alalı yaklaşık 3 sene oluyor bu zamana kadar sıkıntısız sorunsuz kullandım ama artık çok yavaşladı ve şarjı bir günü asla çıkarmıyor.
Forumdaki üyelerin bilgilerine kaldım artık...
Saygıdeğer arkadaşlar bunları bir nebze de olsa düzeltebilmek için nasıl bir yol izlemeliyim?
Bilgileriniz için şimdiden yüksek teşekkürlerimi sizlere sunuyorum...

Kullandığım cihaz 3gb ram / 64gb rom olan versiyonu.
MIUI sürümü ise:10.2.3.0 global stable rom.
Saygılar...

bitexx

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
TuGi
Cihazım
Poco X3
Meslek
CNC tekniker
Konular
9
Bende 1 adet Mi5S var Migros tan almıştım. 3/32 ikinci eli ne kadar eder var mı piyasasını bilen
3-32 değilde 4-32 dir o 32Gb olanlar da 4gb ram var piyasası değişik biraz 1500 bile yazanı gördüm temiz ise cihaziniz 1000tl eder bence birde cihaz btk tarafından yasaklandı ülkede toplatılıyor yani belli bir model olanı A7 diydi galiba model numarası o yüzden pek raabette kalmadı ben hala kullanıyorum gayette memnunum suanlik gittiği yere kadar gidicez :)

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Etonon

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Orkun Kutay
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Konular
3
Merhaba, ben de aynı sorundan müzdaribim maalesef çok yavaşladı ve şarjım eriyor resmen. Telefon ağır kasmaya girdiği an arayüz falan gidiyor. Oyun falan asla oynamam, Resurrection Remix OS rom yükledim çok akıcı fakat çok zorlandım alışmışım Xiaomi'nin arayüzüne ve uygulamalarına. ROM önerisi alabilir miyim acaba? Resurrection'da mi cloud falan kullanamıyorum, rehber yok bayağı sıkıntı geldi bana.

Oyla:

phasec

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Xiaomi Mi5S
Konular
4
Merhaba, ben de aynı sorundan müzdaribim maalesef çok yavaşladı ve şarjım eriyor resmen. Telefon ağır kasmaya girdiği an arayüz falan gidiyor. Oyun falan asla oynamam, Resurrection Remix OS rom yükledim çok akıcı fakat çok zorlandım alışmışım Xiaomi'nin arayüzüne ve uygulamalarına. ROM önerisi alabilir miyim acaba? Resurrection'da mi cloud falan kullanamıyorum, rehber yok bayağı sıkıntı geldi bana.
ben bitexx hocamın tavsiyesi üzerine RevOS ve Floppy kernel ile birlikte kullanıyorum çok memnunum bahsettigim romu ve kerneli bu bağlantıdaki konuyu takip edersen bulabilirsin

Oyla:

jokerinabisi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
recep
Cihazım
xiaomi mi 5s
Konular
37
Floppy kernel nedir acaba?
Floppy kernelin adı
Kernel ise rootlu cihaza istediğin ayarlarda çalışmasını sağlayan bir çeşit uygulama çekirdek kontrolü, ısınma durumu bu tip ince ayarlar yapabileceğin ( çok iyi anlayana tabiki) usta işi bir uygulama diyelim
Selametle

Oyla:

Etonon

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Orkun Kutay
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Konular
3
Floppy kernelin adı
Kernel ise rootlu cihaza istediğin ayarlarda çalışmasını sağlayan bir çeşit uygulama çekirdek kontrolü, ısınma durumu bu tip ince ayarlar yapabileceğin ( çok iyi anlayana tabiki) usta işi bir uygulama diyelim
Selametle

Teşekkür ederim, en yakın zamanda RevOs + floppy kernel'e geçeceğim. Xiaomi'nin arayüzünü seviyorum

Oyla:

bitexx

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
TuGi
Cihazım
Poco X3
Meslek
CNC tekniker
Konular
9
Yeni aldigim deji batarya ilk şarj ve ekran süresi Rom RevOS MIUI 11 8.0 1 hafta sonunda daha iyi süreler gelir diye tahmin ediyorum
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Oyla:

jokerinabisi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
recep
Cihazım
xiaomi mi 5s
Konular
37
Hocam bataryayı internet üzerinden mi aldın,kendi sitesinden mi yoksa başka yerden mi ? Birde elim yatkın sayılır kendim üstesinden gelebilir miyim değişim işi kolay mı ?
Selametle

Oyla:

bitexx

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
TuGi
Cihazım
Poco X3
Meslek
CNC tekniker
Konular
9
Hocam bataryayı internet üzerinden mi aldın,kendi sitesinden mi yoksa başka yerden mi ? Birde elim yatkın sayılır kendim üstesinden gelebilir miyim değişim işi kolay mı ?
Selametle
Kendi sitesinden aldım hocam çok hızlı gönderiyorlar 1gun de geldi Instagram var ise veya kullanan arkadaşın rica edin dejibatarya takip edip mesaj atsın indirim kodu almak istiyorum diye %5 lik indirim kodu veriyorlar 5 lira 5 liradır :D benim bataryayı takmam 10 dakika mı aldı eliniz yatkın ise çok kolay yaparsanız mi5s batarya değişim videosu var YouTube da izleyebilirsiniz basit gerçekten bu benim 2.bataryam hızlı şarj destekliyor ilk aldığımı çok hor kullandim oda deji idi çok düzensiz şarj edip şarjda oyun oynadım 1 sene sonunda %80 e düştü kapasitesi normal kullanımda enaz 1.5 2 sene götürür kendi görüşüm :)

Not olarak eklemek isterim hocam gönderdikleri aletler var yanında değiştirmek ufak tornavida 3 tane hiçbiri malesef şarj soketinin oradaki 2 vidayı açmak için uymuyor benim kendi tornavida setim vardı onunla açtım kapak açıldıktan sonra şarj soketi koruma kapağı var onunda 6 -7 vidası var onu açmak için gönderdikleri tornavida uyuyor arka kapağı açmadan önce kesinlikle sim kart yuvasını çıkartın komple :)

Son düzenleme:
Oyla:

jokerinabisi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
recep
Cihazım
xiaomi mi 5s
Konular
37
Eyvallah hocam bende geçiyorum siparişi alayım elimde dursun, şuan bir günü rahat çıkarıyor sayılır birşey yapmayınca :)
Selametle

Oyla:
Üst Alt