Soru Mi5 s hakkında kafama takılanlar

brkmania

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Konular
2
arkadaşlar kusura bakmayın daha önce pek android kullanmadım, genelde ios kullandım, o yüzden acemiyim. şimdi soracağım sorulardan bazıları defalarca sorulmuş diyen de çıkabilir inanın çok okudum ama okumakla da olmuyor. anlamadığım noktalar olduğu için soruyorum bunları. Telefonu gittigidiyor üzerinden cepport dan aldım.

1- telefonun kargo poşetinden irsaliye, içinden de e-fatura çıktı. ama bunların hiç bir yerinde imei adresleri yazmıyor.

2- eşime daha önce mi4 almıştım ve onun kablosu gayet sağlam duruyordu. şimdi bu mi5s le gelen kablo çok dandik gibi geldi bana vede adaptör kısmına giren usb ucunun üstünde usb logosu falan hiçbir şey yok.

3- şimdi telefonda "miui global 8.1 Kararlı 8.1.18 (0MAGCNDH)" yazıyor. şimdi bu sürüm anladığım kadarıyla global rom değil. harflerin içinde CN yazıyor, MI olması lazımmış. bunu global roma geçirmek için araştırdığım kadarıyla bir çok yöntem var ama anlamadığım nokta şu:
kimi arkadaş direk güncelleyici üzerinden rom paketini gösterip kolayca global rom yüklerken,
kimileri; bu twrp, bootloader, developer çin romu , sürücüler, bilgisayar falan uğraşıp miflash veya fastboot gibi hiç anlamadığım karmaşık yöntemler kullanıyor.

şimdi ben bu sürümden direkt global romu indirip telefondan güncelleyici üzerinden global roma geçemez miyim, (eşimin mi4 üne ilk alınca hiç araştırmadan öyle yapmıştım ve olmuştu)

4- rom yüklerken telefon içindeki bilgiler siliniyor mu? yedek alın falan diyorlar kesin siliniyor diye mi, yoksa silinebilir belki diye mi.

Şimdiden teşekkür ederim

jokerinabisi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
recep
Cihazım
xiaomi mi 5s
Konular
37
Hocam teli cepport dan almışsın o romla neden geldi bende anlamadım sana yardımcı olacak arkadaşlar cantara ,hiddenking ikisinden birine ulaşırsan eminimki sorun fazlasıyla çözülür selametle

Oyla:

brkmania

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Konular
2
Telefonla cepporta ulaştım gönderin rom atıp geri gönderelim dediler.
Kendim atamaz mıyım ki ya
Şimdi simi de nano yaptık telefonsuz kalcam yoksa

Oyla:

brkmania

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Konular
2
Sana yakınsa cepport gidip hemen romu atıp alabilirsiniz teli işlem çok uzun sürmüyor
Yok hocam başka şehirdeyim
Ben şimdi global romu indirdim güncelleyiciden de indirdiğim dosyayı gösterdim kurdu. Oldu mu şimdi yani? Bu kadar basitse bu bootloader kilidi unlock yapıp yok anlamadığım Flashboost mu ne gibi şeylere gerek yok mu şimdi?

Yanlız bana gelen rom daha temizdi buna geçince bir sürü google uygulaması doldu telefona

Oyla:

tsugayu

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Tugay
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
5
Google uygulaması doldu dediğinize göre olmuş sanırım, hayırlı olsun :) Ayarlar'dan En aşağıdakine girip yazılım sürümüne bakabilirsiniz.

Oyla:

hajkhanx33

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ahmet
Cihazım
şuan yok
Konular
13
beyler bnde yeni aldım seffaf klf ve cam linki atrrmsnz kalite li ve uygun

Oyla:

brkmania

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Konular
2
Google uygulaması doldu dediğinize göre olmuş sanırım, hayırlı olsun :) Ayarlar'dan En aşağıdakine girip yazılım sürümüne bakabilirsiniz.
Sürüm doğru hocam, sadece anlamadığım şey: güncelleme üstünden rom paketini gösterince oluyorsa bu çok basitmiş. bu fastbootlar, twrpler, bilgisayardan sürücü yüklemeler, önce çin developer romuna geçmeler ne peki? onlar olmadan oluyosa? acaba eksik bir şey mi yapıyorum hissi oluyor insanda:))

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Sürüm doğru hocam, sadece anlamadığım şey: güncelleme üstünden rom paketini gösterince oluyorsa bu çok basitmiş. bu fastbootlar, twrpler, bilgisayardan sürücü yüklemeler, önce çin developer romuna geçmeler ne peki? onlar olmadan oluyosa? acaba eksik bir şey mi yapıyorum hissi oluyor insanda:))

Onlar olmazsa diye yaptığımız anlatımlar hocam. :)

Siz en basit, en güvenli ve en doğru olan yolla bu işlemi halletmişsiniz, hiç bir sorun yok. Telefonunuzu kullanabilirsiniz. Eğer sorun yaşarsanız özel mesaj atmanız yeterli olacaktır. Yeni telefonunuzu güle güle kullanın :)

Oyla:
Üst Alt