Soru Mi5 batarya değişim mAh farklılığı

munal001

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa ÜNAL
Cihazım
Mi5 Prime
Meslek
Radyoloji Teknikeri
Konular
1
Herkese hayırlı geceler. Mi5 telefonumun bataryası ufaktan şişmeye başladı. Şarj süresi uzadı kullanım sürem düşüyor vs. Bildiğim kadarı ile telefonun orjinal bataryası 3000 mAh ama Aliexpress'ta farklı mAh lerde bataryalar gördüm. 4500 3800 vs gibi. İncelediğim kadarı ile herşey tutuyor gibi görünüyor. Pilin ömrü bitince 3000 mAh yerine mAh ı daha yüksek bir batarya alsak sıkıntı olur mu? Olursa ne olur. Bilgi ve öneriler için şimdiden teşekkür ederim.

gozdemir

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökay
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
9
Selamlar herkese.

Her iki sitede kullanılan görseller üzerinden Aliexpress'te araştırma yaptım az önce. Görsellerdeki ürünlerin ikisi de 7-10 $ arası fiyatlarda değişiyor. Aliexpress üzerindeki firmalarda garanti veriyor. ben yıllardır alışveriş yapıyorum Aliexpress'ten bir sıkıntı çıkarmadılar hiç bir konuda iade değişim vs ne olursa. verilen fiyatlar resmen kazık. ve sanıyorum batarya tamamen öldüğünde ben şansımı Aliexpress teki ürünlerden yana kullanacağım. bahsi geçen fiyatlar arasında 2 kat fark var. mAh farkı olur mu olmaz mı bilemiyorum biraz daha araştırma yapacağım ama bu fiyatlarla Türkiye'den almayacağım kesin :)
[doublepost=1513941521,1513941118][/doublepost]

Gönül ister ki orjinal kullanalım. Ama bulamıyoruz ki hocam. Orijinal diye satılanlarda öyle görünüyor ki çin menşeili yan sanayi ürünleri. İngilizce forumlarda da düzgün birşey yok herkes ebuy aliexpress vs diyor ortada şirkete ait bir satış görünmüyor. Şimdilik idare ediyoruz ama sanırım vakit gelince durumda bir değişiklik olmazsa 3. sayfa haberi olmamak için dua ederekten kullanacağız çin yan sanayileri :D
Hocam sen beni dinle avrupa ülkelerinden al çindeki ürünler kontrol edilemiyor . almanyada ebay.de üzerinden spariş ver (eğer var ise ) yanlız yorum sayısına dikkat et. almanlar batarya işinde ustalar

Oyla:

buharags

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buhara
Cihazım
Xiaomi mi5
Konular
5

[doublepost=1514015878,1514013586][/doublepost]100% Yeni 3500 mAh Xiaomi Mi5 BM22 Pil için Yüksek kalite Pil 5 M5 MI 5
to Clipboard

Sizce bunu alınır mı?

Oyla:

ercmaster

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercan
Cihazım
mi5s
Konular
17
Xiaomi, Huawei, Samsung gibi devlerin yapamadığı arge yi yan sanayi atölyesinin aynı boyuttaki kutuya orjinalinden daha çok lityum madeni sığdırmasını olanaksız buluyorum. Bunu yapan bir firma olsaydı , kaliteli kılıflar gibi absürd rakamlara satar prestij de yapardı.
[doublepost=1514017842,1514017756][/doublepost]Bence inanmayın o değerlere. Daha önce z1 Compact bataryasının en pahalı yan sanayisini almıştım. Eskimiş orjinali kadar gitmiyordu.

Oyla:

pyross

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
özgür
Cihazım
Mİ5
Konular
17
Herkese hayırlı geceler. Mi5 telefonumun bataryası ufaktan şişmeye başladı. Şarj süresi uzadı kullanım sürem düşüyor vs. Bildiğim kadarı ile telefonun orjinal bataryası 3000 mAh ama Aliexpress'ta farklı mAh lerde bataryalar gördüm. 4500 3800 vs gibi. İncelediğim kadarı ile herşey tutuyor gibi görünüyor. Pilin ömrü bitince 3000 mAh yerine mAh ı daha yüksek bir batarya alsak sıkıntı olur mu? Olursa ne olur. Bilgi ve öneriler için şimdiden teşekkür ederim.
gardas aliexpress ten dedigin bataryadan aldim 3900 yaziyo ama 3000 den farki yok ayni seviyelerde biitiyo... telefona zararini gormedim

Oyla:

gozdemir

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökay
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
9
gardas aliexpress ten dedigin bataryadan aldim 3900 yaziyo ama 3000 den farki yok ayni seviyelerde biitiyo... telefona zararini gormedim
Hemen gözüken bir zarar olmaz üstadım zamanla çıkar zararları

Oyla:

mustafahezer

Optimus
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi5 PRO
Meslek
Elektronik Teknisyeni
Konular
23
Da Da Xiong 3300 mAh Xiaomi Mi5 BM22 Pil Pil 5 M5 MI 5
to Clipboard
(from AliExpress Android)

Orijinal Xiaomi NOHON Pil BM22 Mi5 Mi 5 Yedek Pil 2910 mAh 3000 mAh Yüksek Kapasiteli Telefon Piller Perakende paket
to Clipboard
(from AliExpress Android)

Acaba bu markayı duyaniniz oldumu?
[doublepost=1514035668,1514035583][/doublepost]Bende batarya sorunu yaşıyorum. Orjinali sismisti, 10$ a aldım bitane akşama kadar bitiyor . Darlatiyor yani anlayacağınız

Oyla:

mezhh

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
mi5
Konular
4
Konuyu hortlatıyorum ama sormak istiyorum. Hangi batarya aldınız ve tavsiye ediyor musunuz? Batarya birazcık şişmiş değiştirmek istiyorum.

Oyla:

kacaksevgilim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Poco F4 pro
Konular
21
Bundan 7-8 yıl önce ekstra batarya modaydı.Hatta ekstra arka kapak ile kalınlaştırma pahasına batarya alırdık

Üzerindeki değerlere bakmayın 4.000 mah yzar, 2800 mah yine veremez.
genelde Aliexpress'de Ruslar aldıkları bataryanın "gerçek1değerini ölçer ve paylaşırlar.Yorumlara bakıp öyle alınız

Oyla:

gozdemir

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökay
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
9
Forumda üyrliği olması lazım selim hocsm 4500 mah bataryayı aldı fakat işe yaramaz demişti

Oyla:

akdrhmz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Xiaomi Mİ 9 SE
Konular
28
arkdaşlar aranızda batarya alan var mı? aşağıdaki bataryayı buldum az önce sipariş verdim, muhtemelen yan sanayi ama faydası olur mu? iptal edeyim mi sizce?

Oyla:
Üst Alt