Mi Note Çift Sim, Tek IMEI

gurcano

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gürcan
Cihazım
Mi Note
Konular
17
Yeni bir Mi Note kullanıcısıyım. Telefon çift sim kartlı ancak tek IMEI nosu var. Hem kutusunda hem *#06# yapınca tek bir IMEI no gösteriyor. Bu nasıl olabilir? Ben çift SİM'li telefonlarda mutlaka çift IMEI no olmalı diye biliyordum. Çift Sim'de biri Turkcell biri Vodafone olarak telefon problemsiz çalışıyor.
Telefon orjinal, hem Mi Verification ile hem de http://www.mi.com/verify/ adresinden kontrol ettim.
Sizce bu durum normal mi?

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Redmi'lerde de aynı durum vardı. Başka bir forumda, benim kafama yatmadığı için verimli bir şekilde tartışmıştık. Orada görmüştüm.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Oyla:

55_sms

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem
Cihazım
mi8 lite
Konular
9
hani ben bu konuyu tam bilemiyorum ama bende de mi note var. *#06# yapınca aynı imei nosunu alt alta iki sefer veriyo.

Oyla:

gurcano

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gürcan
Cihazım
Mi Note
Konular
17
55_sms' Alıntı:
hani ben bu konuyu tam bilemiyorum ama bende de mi note var. *#06# yapınca aynı imei nosunu alt alta iki sefer veriyo.

Evet, alt alta aynı no'yu veriyor... 

Ben dün gece bu başlığı açtıktan sonra biraz daha araştırdım. IMEI no'nun cihazı tanımladığı için tek olmasının normal olduğu ve bunun başka firma cihazlarında da örneklerin olduğunu yazıyor. İlk defa karşılaştığım bir durum ve ilginç gerçekten.
Mi Note'un çift hatlı kullanımın çok pratik ve menülerin çok kolaylaştırılmış olduğunu da ifade edeyim.

Oyla:

gurcano

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gürcan
Cihazım
Mi Note
Konular
17
catlax66' Alıntı:
Tek imei atıp klona düşmüyorsunuz değil mi?
Ben sim1 ve sim2 ye farklı imeiler yazmıştım.

IMEI'yi ben atmadım zaten, öyle geldi. Şu an kararsız kaldım. Elimde pasaport var, resmi yollardan kaydettirme niyetim vardı. Ama şu an ROM ile farklı imei'ler mi attırmalıyım diye düşünüyorum...

Oyla:

55_sms

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem
Cihazım
mi8 lite
Konular
9
gurcano' Alıntı:
catlax66' Alıntı:
Tek imei atıp klona düşmüyorsunuz değil mi?
Ben sim1 ve sim2 ye farklı imeiler yazmıştım.

IMEI'yi ben atmadım zaten, öyle geldi. Şu an kararsız kaldım. Elimde pasaport var, resmi yollardan kaydettirme niyetim vardı. Ama şu an ROM ile farklı imei'ler mi attırmalıyım diye düşünüyorum...

Tel. Farkli imei caktirinca belkide tum ozelliklerini kullanamayacaksin. Sorun verme olasiligi var. Ama yinede sen bilirsin.

Oyla:

Testimo

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
3310
Konular
21
Bu cihazlara kullanan ve ilk bu mesajı gören arkadaşa sesleniyorum bir telefondan bir hatta ara telefonu aç görüşme yaparken diğer hattı ara eğer hat açık ise sorun teşkil edebilir ama aradığınız kişiye şuan ulaşılamıyor sesini alıyorsan sorun teşkil etme çünkü iki hat aynı anda aktif değil demektir...

Oyla:

catlax66

ihsan
Onursal Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ihsan
Cihazım
Mi6
Konular
25
Telefon beklemede iki hat olduğu için aynı imei klona düşme olasılığı var, ben iki farklı imei attım iki hatta da sıkıntı yok, internette ve aramalarda da.

Oyla:
Üst Alt