İnceleme Mi Box S - Android 12 Geldi

_portfoy_

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
TEVFİK
Cihazım
REDMİ PRO
Konular
5
Sakın guncellemeyin cihaziniz down olur

Redline1975

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
KAMİL
Cihazım
Mi Box s
Konular
0
herkese selam
bende mi box s 1. gen var model ( mdz-22-ab )
sorunum şu android 9 da ne yaptı isem güncelleme yapmıyor
wipe reset dahi yaptım ama bir türlü restart yapınca güncelleme kısmına gelince güncel sürmdesiniz diyor ne yapacağımı bulamadım
en çareyi size yazmayı uygun gördüm..
buna uygun rom buldum reddit diye bi siteden ama nasıl yüklenecek çözemedim dahili hafızaya atın EXT bölümünden usdate seçin diyor girdiğimde MTF disyası çıkıyor içerileri . v.s v.s giriyorum yüklenmiyor lütfen yardımcı olurmusunuz

Ekli dosyalar

• mi destek.jpg
    mi destek.jpg
    145,2 KB · Görüntüleme: 28

sniphershow

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
OSMAN
Cihazım
Mİ A3
Konular
0
Ben denedim ancak cihaz update başarısız oldu bootloader ekranından başka bir şey gelmiyor büyük ihtimalle servise verip düzelttireceğim.

nkaylan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
nkaylan
Cihazım
mi box s 4k
Konular
0
Sıfırlama yapmak fayda sağlayabilir.
Aslında VLC kurma imkanınız varsa çok daha iyi performans alabilirsiniz.

2. nesil kullanan arkadaşlar deneyimlerini paylaşırsa sevinirim yakın zamanda ben de almak istiyorum 1 tane.
ben 1. gen kullanıyorum, bugün bir arkadaşın aldığı 2. gen kurdum iki tane. Biraz daha hızlı gibi ama dolu olmadığı için sanırım. Bir de kumandanın malzeme kalitesini beğenmedim, ayrıca içinden pil de çıkmadı. Eski versiyon varsa yenilemek anlamsız bence.

sniphershow

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
OSMAN
Cihazım
Mİ A3
Konular
0
Mi tv box s 4k mdz-22-ab sonunda çöken cihazı arka kapağını açarak kurtarmayı başardım ve android 12 sürümünü yüklemeyi başardım sürüm gayet stabil performansı gayet iyi hiç bir probleme rastlamadım
Cihaz çökerse android 8 orijinal sürüme geri döndürmeniz gerekiyor fakat kumanda, wifi ve bluetooth çalışmadı kurtarma için 2 ucu erkek usb 2.0 kablo, usb Ethernet girişli çoklayıcı, kablosuz klavye, fare ve kablolu internet ile problemleri aştım.
Orjinal sürüme döndüğünüzde oluşan hatalar için usb ethernet girişli çoklayıcı aparata usb kablosuz klavye, fare ve ethernet bağlantısını yapıp cihazı android 9 sürümüne yükseltiyorsunuz ve cihazdaki problemler ortadan kalkıyor
Cihaz kurtarma adımında AMLogic USB Burning Tool v2.2.4 kullanırken sakın erase bootloader seçeneğini seçili yüklemeyin (geri alınamıyor kalıcı) program başlarken otomatik seçiliyor bu seçimi kaldırın kaldırmaz iseniz sertifikalar siliniyor ve uygulamalarda problem oluyor yabancı forum sitelerinde bu durumdan yakınan çok insan var ben seçili yükleye bildim hemen programı kapatıp kurtarma adımlarını baştan uyguladım şükür cihazı kurtardım aşağıda yabancı birkaç kaynak ekledim

Manuel update yaparken Format factory reset yapılmamalı recovery ekranında update yapıyoruz cihaz tekrar recovery ekranında açılıyor tekrar update işlemini tekrarlıyoruz ve işlem tamam yüklemeyi bitirin ve işlemler bittikten sonra fabrika ayarına sıfırlayıp baştan kurulumu tekrarlayın sıkıntı kalmıyor.
Biliyorum pek düzgün bir kaynak olmadı ancak ben sadece anahtar noktaları belirttim yabancı kaynakları araştırarak durumu kavrayın ve uygulayın
riskler size ait umarım başarı ile tamamlarsınız.
Keşke bu işlemleri sırasıyla video kaydına alıp düzgün bir kaynak yapsaydım ancak bunu yapmayı unuttum:(

Kaputt

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi mi 9t
Konular
17
Sonunda güncelleme aldı cihaz. Android 12 geldi.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

8gen 2 mi? mi box 4k mı?

nikobooo

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Niko
Cihazım
Redmi Note 12
Konular
0
Sonunda güncelleme aldı cihaz. Android 12 geldi.

Hocam nasıl kurdunuz? Bana gelmedi

sincerelym

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alpaslan
Cihazım
Mi 9T
Konular
6
Mi tv box s 4k mdz-22-ab sonunda çöken cihazı arka kapağını açarak kurtarmayı başardım ve android 12 sürümünü yüklemeyi başardım sürüm gayet stabil performansı gayet iyi hiç bir probleme rastlamadım
Cihaz çökerse android 8 orijinal sürüme geri döndürmeniz gerekiyor fakat kumanda, wifi ve bluetooth çalışmadı kurtarma için 2 ucu erkek usb 2.0 kablo, usb Ethernet girişli çoklayıcı, kablosuz klavye, fare ve kablolu internet ile problemleri aştım.
Orjinal sürüme döndüğünüzde oluşan hatalar için usb ethernet girişli çoklayıcı aparata usb kablosuz klavye, fare ve ethernet bağlantısını yapıp cihazı android 9 sürümüne yükseltiyorsunuz ve cihazdaki problemler ortadan kalkıyor
Cihaz kurtarma adımında AMLogic USB Burning Tool v2.2.4 kullanırken sakın erase bootloader seçeneğini seçili yüklemeyin (geri alınamıyor kalıcı) program başlarken otomatik seçiliyor bu seçimi kaldırın kaldırmaz iseniz sertifikalar siliniyor ve uygulamalarda problem oluyor yabancı forum sitelerinde bu durumdan yakınan çok insan var ben seçili yükleye bildim hemen programı kapatıp kurtarma adımlarını baştan uyguladım şükür cihazı kurtardım aşağıda yabancı birkaç kaynak ekledim

Manuel update yaparken Format factory reset yapılmamalı recovery ekranında update yapıyoruz cihaz tekrar recovery ekranında açılıyor tekrar update işlemini tekrarlıyoruz ve işlem tamam yüklemeyi bitirin ve işlemler bittikten sonra fabrika ayarına sıfırlayıp baştan kurulumu tekrarlayın sıkıntı kalmıyor.
Biliyorum pek düzgün bir kaynak olmadı ancak ben sadece anahtar noktaları belirttim yabancı kaynakları araştırarak durumu kavrayın ve uygulayın
riskler size ait umarım başarı ile tamamlarsınız.
Keşke bu işlemleri sırasıyla video kaydına alıp düzgün bir kaynak yapsaydım ancak bunu yapmayı unuttum:(
benim cihaz android 12 alan cihazlardan idi, ben pek sevemedim. zaman zaman yeniden başlatmaz isem takılmalar ve kasıntılar vardı. portekizli veya ispanyol bir eleman downgrade tarif etmiş youtube da var ona bakarak sıkıntısız olarak dowgrade yaptım tek gereken iki ucu erkek usb kablosu, videonun altında gerekli yazılım var. o, android 9 güncellemesini manuel yapmış ben, android 9 güncellemesini manuel yapmadım otomatik yükledi. şimdi sorunsuz sıkıntısız çalışıyor. son mesaj bir ay öncesinin ama eklemek istedim gene de.

Üst Alt