İnceleme Mi Band 2 Func Button Uygulaması İncelemesi

calypse1907

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Redmi K20 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62

Codered

to be or not to be..
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
IT Professional
Konular
52
verdiğin link için teşekkürler ingilizce sürümünde arayan ismi vb çıkıyordu türkçe sürüm de vermişsin hangisini kurayım
Rica ederim ;) Türkçe sürümde oldukça sağlıklı çalışıyor kurabilirsiniz.

slash

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi band 2
Konular
19
başka bi konuda da yazmıştım ama bu uygulamayla yapabilir miyiz acaba yeniden sorayım whatsapp mesajlarında da isim görmemiz mümkün mü?

feveran42

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
samsung
Cihazım
note 5
Konular
0
Link için teşekkürler.Hem türkçe hemde whatsap mesajları gözüküyor.Mi ban 2 nin ekranını sürekli açık tutmak için bi yöntem var mı acaba.Firmware gibi.Ekran sürekli açık dursun şarj önemli değil.

hknysf

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
Miband2
Konular
0
teşekkürler Codered

Feyzeddin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
2
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
0
Ben ingilizce yaptım, firmware yüklendi, sonra arama ayarları ve mesajdan arayan bilgisi (contact information) açtım) deneme yaptım. Sonra dili tr ye çevirdim, uygulamayı da kilitledim. Şimdi hepsi görünüyor, ama ben mesajları bölünmeden okumak istiyorum ona bi çare bulamadım

Pegasus__

..::FreeDoom::..
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 9T - Davinci
Konular
50
Bugün size Mi Band 2 func button uygulamasını tanıtmak istiyorum.

Uygulama linki :

Uygulama ücretsiz olarak indirilebiliyor. Ancak belli bir tıklanma sonrasında 1,49$'lık bir ücreti var.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Uygulama açıldığında otomatik olarak Mi Band 2'nin Mac adresini alıyor. Eğer alamazsa yada 1'den fazla Mi Band varsa Mac adresi manuel olarak ta girilebiliyor. Sonrasında Connect butonuna basılarak bağlantı sağlanıyor.
Mac adresini öğrenmek için Mi Fit uygulamasını açıp önce Profile sayfasına giriyor ve Mi Band'ı seçiyoruz. En altta Mac adresini görebilirsiniz.

Uygulama, Connect butonuna basılıp bağlantı sağlandıktan sonra alttaki ayarlardan seçimler yapılarak Mi Band 2 cihazının tek tıklama, çift tıklama, üç tıklama (bu 3 tık bende işe yaramadı) yada bileği döndürme hareketlerini algılayarak bunlara atadığınız görevleri seçtiğiniz uygulamada yerine getiriyor.

Ayrıca çok kullanışlı bir özellik te mesela eğer sadece kulaklık takılıyken kullanmak istiyorsak kulaklık takıldığında aktif olmasını ve kulaklık çıkınca devreden çıkmasını sağlayabiliyoruz.

Tek başına sadece müzik uygulamalarında önceki şarkı, sonraki şarkı, play/pause gibi görevleri güzelce yerine getirebiliyorken, Tasker uygulamasına da bilgi gönderebiliyor. Ancak Tasker uygulamasının Root gerektirdiğini hatırlatmak gerekir. Ayrıca 2,99$ gibi de bir ücreti var.
Uygulama linki:

Tabi bu özellik yani Tasker uygulaması ile entegre çalışabilmesi cihaza birçok özellik kazandırıyor. Tasker ile yapılabilecek herşeyi tıklama yada döndürme hareketleriyle tetiklemek mümkün. Bu uygulamanın dikkatimizi çekme sebeplerinden birisi de buydu zaten. Mesela kamerayı uzaktan kontrol edebilmek. Tasker ile ekrandaki herhangi bir koordinata sanal tıklama yapılabiliyor. Yani kamera uygulaması açıkken shutter butonunun koordinatları kullanılırsa band'teki butona tek tıklamada bu shutter butonuna basılmış gibi olabilir ve resim çekilmiş olur. Çift tıklamada da foto/video butonu koordinatları kullanılırsa her çift tıklamada da foto yada video çekimi sağlanmış olur. Senaryoları arttırmak artık sizin hayal gücünüze kalmış.
Benim telefonda Root olmadığı ve Tasker uygulaması benim için pahalı olduğu için bu kamera olayını resimlerle anlatamıyorum. Ancak Mi Band 2 func button uygulamasında Tasker ile neler yapılabileceğine dair anlatımları bulabilirsiniz.
Hocam bu uygulamayıda gözden geçirin derim. düğmeye tek çift ve üçlü basma işlevleri şunlar.

MI 5s Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sertan41

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
7
Cihazım
Konular
0
arkadaşlar merhaba telefonuma sıfırdan miui 9 yukledim daha sonra Mi Fit uygulamasını burdan yukledim İngilizce-Turkçe bir çok versiyonunu denedim fakat bildirimler (whatsap instagram) gibi geç gelmeye başladı sizce nedendir. Önceki halinde çok iyiydi neredeyse telefondan önce bilekliğe geliyordu

Arashi

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Sevde
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
0
Herhangi bir konuda bulduğum en yardımı dokunan forum burası sanırım :') sağ olun cidden isimler çıkmayınca çok moralim bozulmuştu benim de :')
[doublepost=1516217431,1516132320][/doublepost]Bu arada bir 10 lira mi band tools u satın alırsanız hem bildirimleri okuyabiliyor, arayan mesaj atan vb isimleri görebiliyorsunuz hem mi fit uygulamasını Türkçe kullanabiliyorsunuz. Daha başka bir sürü özelliği de var uygulamanın, ben sevdim baya

Üst Alt