İpucu Mi 9T-Mi9T Pro/Redmi K20-K20 Pro Hakkında -Sıkça Sorulan Sorular - Önemli İpuçları ve Çeşitli Rehberler

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
şimdi normal şekilde indirdiğim ve henüz yüklemediğim güncelleme dosyasını twrp ile mi yükleyeceğim? yoksa başka rom mu indirip yüklemem gerekiyor?

twrp indirdiğim güncellmeyi görüyor ama this operation may install incompatible software and render your device unusable(bu işlem uyumsuz yazılım yükleyebilir ve cihazınızı kullanılamaz hale getirebilir) diye bir yazı var üstte. sıradan bir uyarı mı? forumdaki linkini aşağıda verdiğim başlığı rehber alarak(rom indirme hariç zaten indirmiş rom/güncelleme var) işlem yapabilir miyim?

İndirdiğiniz rom 9T için ? Sizde ki cihaz 9T PRO Yes~~

Tavsiye olarak bu romu indirin ve linkte anlatılan yöntem ile rom kurulumu yapın... ANdroid 10 uyumlu twrp kullanın..

Paristi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Paristi
Cihazım
Xiaomi mi 9 se
Konular
0
İndirdiğiniz rom 9T için ? Sizde ki cihaz 9T PRO Yes~~

Tavsiye olarak bu romu indirin ve linkte anlatılan yöntem ile rom kurulumu yapın... ANdroid 10 uyumlu twrp kullanın..

hocam android 10 uyumlu twrp yi nerden indireceğim? ayrıca rom için verdiğiniz link çin sürümüdür. (xiaomi.eu_multi_HMK20ProMI9TPro_V11.0.8.0.QFKCNXM_v11-10) V11.0.8.0.QFKCNXM foruma göre burdaki cn çin demektir. oysa benim ki global.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

bir de cihazda ayarlardaki güncelleme ile inen bir rom. nasıl olur ki mi 9t için olsun?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

twrp sürümü 3.3.1-15

Son düzenleme:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
merhabalar
herkese kolaylıklar dilerim
arkadaşın mi 9t pro cihazı var. imei atmak için telefoncuya götürmüş. bootloader kilidi açılmış twrp yüklenmiş magisk yüklenmiş ve bir sim yuvası için imei atılmış diğeri 0 değeri görünüyor. ben çok anlamıyorum ama arkadaş hiç anlamıyor. ama ben anlaşılır anlatımları izleyerek ilerleyebiliyorum.
şimdi buna bir güncelleme gelmiş nedir bilmiyorum. indirmesi uzun sürmeyen bir güncelleme. bu da yüklemiş ve ingilizce bir ekran ile karşılaşmış. telefon açılmamış artık. bana getirdi. telefon kapalı ama mi logosu ve aşağıda unlocked yazısı vardı. açtım açıldı. ama bu sefer şifresini hatırlamadı. twrp moduna aldım ve wipe dedim. sonra rebot dedim. cihaz açıldı gerekli işlemleri yaparak ana sayfaya geldik. magisk açılmıyor artık. güncellemeleri denetle dedim. miui v.11.0.3.0.qfkmixm sürümü indirdim. burdaki yazıya göre direkt yüklesem magisk ve twrp uçacakmış. şimdi sorulara geçeyim müsadenizle
1- magisk= rot mu?
2- magisk açılmıyorsa rot kalkmış demek oluyor?
3- twrp+magisk uşsa daha sonra yüklenebilir mi?
4- ayarlarda fabrika ayarlarına geri dönülse imei kesin uşuyor mu?
5- cihazın orjinal Recovery menüsü ile wipe yapılsa yine imei uşar mı?
5- bu durumda imei uşsa tekrar atılabilir mi?
6- twrp ve magisk olmadan ve imei nin de uşmayacağı bir sıfırlama şekli var mı?
7- telefoncuya götürmeden 0 değeri görünen sim yuvasına imei atabilir miyim?
8- imei atabiliyorsam nerden yardım talep edeyim?

engin bilgilerinizden istifade etme talebimi sunuyorum.
şimdiden teşekkür ederim.

Koyu renk yaptığım yazınıza istinaden linkleri verdim. Rom linkini de tavsiye olarak verdim zaten Yes~~

Her iki cihazın da ana konularını bırakıyorum okuyup/inceleyip kararı siz verin...

9T Pro

9T

Son düzenleme:

Paristi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Paristi
Cihazım
Xiaomi mi 9 se
Konular
0
çok teşekkür eerim hocam. şuan yüklü olan twrp 3.3.1-15 bu android 10 destekli mi?

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
çok teşekkür eerim hocam. şuan yüklü olan twrp 3.3.1-15 bu android 10 destekli mi?

Hangi cihazı kullandığınızı bilmediğim için bilmiyorum,linkleri inceleyerek en son sürüm twrp yi bulup yükleyebilirsiniz Yes~~

fatihx61

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
FatihKara
Cihazım
Mi 9
Meslek
Güvenlik
Konular
37
Bl kilidi açılmış cihaz garanti dışı kalır mı? Cihazda orjinal global rom yüklü. Root twrp filan yok. Sadece bl kilidi açıldı. Cihaz mi9t.. Teşekkürler

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Bl kilidi açılmış cihaz garanti dışı kalır mı? Cihazda orjinal global rom yüklü. Root twrp filan yok. Sadece bl kilidi açıldı. Cihaz mi9t.. Teşekkürler

Garanti dışı kalır

fatihx61

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
FatihKara
Cihazım
Mi 9
Meslek
Güvenlik
Konular
37
Garanti dışı kalır

Hocam bi soru daha sorayım. Cihazda eea global vardı ben bunu mi stok globale çevirdim fastbootta. Tekrar mi flash ile eea globali flaşlayıp clean and lock yapsam brick olur mu cihaz. Yada başka türlü bl kapatabilir miyiz

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Hocam bi soru daha sorayım. Cihazda eea global vardı ben bunu mi stok globale çevirdim fastbootta. Tekrar mi flash ile eea globali flaşlayıp clean and lock yapsam brick olur mu cihaz. Yada başka türlü bl kapatabilir miyiz

Brick olmaması lazım ama linki okuyun/inceleyin...

Son düzenleme:

bortecine

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
0
Mİ 9t IMEI REPAİRDEN SONRA ön kamera açılıp geri kapanıyor çözümü nedir .. kolaygelsin

Üst Alt