Rehber Mi 8 SE Fastboot Ekrarında Kalanlar İçeri

excalabur

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeynel
Cihazım
Redmi Note 11
Meslek
Elektronik Teknisy
Konular
403
arkadaşa çok teşekkü ederim cihazı fastboot dan kurtardım sayesinde ama çin versiyon ve ingilizce olrak kaldı cihaz link kırılmış başka android 9 uyumlu trwp yüklemeye çalıştım ama olmadı yardımcı olabilecek var mı
Merhaba Burdan Android 9 Olanı İndirebilirsiniz

Konu: Rehber - Xiaomi Mi 8 SE Twrp 3.2.3-0331 Otomatik Yükleme Aracı

Recovery Android 9 :

m1mutlu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
muhammed
Cihazım
mi 8 see
Konular
0
Merhaba Burdan Android 9 Olanı İndirebilirsiniz

Konu: Rehber - Xiaomi Mi 8 SE Twrp 3.2.3-0331 Otomatik Yükleme Aracı

Recovery Android 9 :
çok teşekkür ederim indirip telefona kuruyorum bilgisayardan yeniden başlat diyor telefon kapanıyor açılmıyor bir türlü ses açma ve güç tuşuna basında da mi logosu ve unlecked de kalıyor trwp yi yükleyemedim sirius_images_8.12.13_20181213.0000.00_9.0_cn_167b778e2c bu romu kurdum fast boot dan sonra cihaz çin versiyonun da kaldı ve ingilizce

excalabur

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeynel
Cihazım
Redmi Note 11
Meslek
Elektronik Teknisy
Konular
403
çok teşekkür ederim indirip telefona kuruyorum bilgisayardan yeniden başlat diyor telefon kapanıyor açılmıyor bir türlü ses açma ve güç tuşuna basında da mi logosu ve unlecked de kalıyor trwp yi yükleyemedim sirius_images_8.12.13_20181213.0000.00_9.0_cn_167b778e2c bu romu kurdum fast boot dan sonra cihaz çin versiyonun da kaldı ve ingilizce
Konun ilk sayfasında çözüm var iyice okumanız gerek

Sorun: Fastboot ekranında twrp ekranına geçildikten sonra reboot işlemi ardından fastboot ekranının her ne işlem yapılırsa yapılsın bir döngüye girmesi. Fastboot ekranında takılı kalmak.

m1mutlu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
muhammed
Cihazım
mi 8 see
Konular
0
Konun ilk sayfasında çözüm var iyice okumanız gerek

Sorun: Fastboot ekranında twrp ekranına geçildikten sonra reboot işlemi ardından fastboot ekranının her ne işlem yapılırsa yapılsın bir döngüye girmesi. Fastboot ekranında takılı kalmak.
şuan cihaz çin romunda açılıyor ama pc den trwp yüklenmiyor konuyu baya okudum diğer konulara da baktım ama bir türlü sonuç alamıyorum:(((

excalabur

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeynel
Cihazım
Redmi Note 11
Meslek
Elektronik Teknisy
Konular
403

gkhankndmir

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Xiaomi 11 ultra
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
37
şuan cihaz çin romunda açılıyor ama pc den trwp yüklenmiyor konuyu baya okudum diğer konulara da baktım ama bir türlü sonuç alamıyorum:(((
yüklediğin twrp ile alakalıdır. eğer yükleyemiyorsan pitchblack yükle . twrp ile aynı işlevi yapıyor menüleride aynı nerdeyse.

m1mutlu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
muhammed
Cihazım
mi 8 see
Konular
0
2 . yol olarak ..

Twrp yi bir şekilde kurdukdan sonra , adv wipe yapın data store hariç seçin silin sonra telefonu pc bağlayın , masik x son sürmünü ve twrp 1227 son sürümü ve şu an açık olan sürümün img dosyasını telefona kopyalayın ,

install girin install image girip recovery seçip o an içinde olan recovery dosyasını seçerek yükleyin
restart recovery deyin twrp açılır sonra
install masik x son versiyonunu ve daha sanra gene install image girip recovery seçip twrp dosyasını son versiyonunu recovery seçerek kurun
sonra rom ve twrp en güncel şekilde açılacaktır.

burada önemli olan twrp açtığınızda wipe yapınca twrp nin silinmesi twrp den çıkmadan tekrar twrp flashlarsanız twrp açılıyor , ancak eu rom kurunca gene fastboot dönüyor , ( fastboot değil bu recovery ekranı ancak uyumsuz olduğundan çakma fastboot gibi açılıyor )

ilk mesajdaki gibi rom uyumsuzluğu olma ihtimali var ancak masik x kurulum yöntemi kurarken görürsünüz image şeklinde o sebeple kuruluyor sonra normal romlara dönmek isterseniz döne bilirsiniz ,
arkadasin werdigi cin.romuna trwp.kurulmuyor ve link de kirik baska yerden buldum.telefona yuklenmiyor

m1mutlu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
muhammed
Cihazım
mi 8 see
Konular
0
telefona neredeyse forum da paylaşılan konuları denedim mi tool ile trwp kurma ekranına geliyor 1227 trwp yi kuruyor trwp ana ekranda telefon donup kalıyor en son and 10 miu 12 0 2 güncelledim çin trwp 3.3.2b 301 kurdum mi tool 2 ile de tekrar 1227 kurdu yine trwp ekranın da dondu sonra pitch black kurdum onun da ana ekranın da dondu telefon şuan inglizce arama mesaj dışında kullanamıyorum yardımcı olabilecek var mı

m1mutlu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
muhammed
Cihazım
mi 8 see
Konular
0
uzun süredir uğraştığım trwp yükleme sorunum çözüldü sizinde başınıza gelirse yardımcı olur inşaallah mi flash ile çin 12.0.2 romunu yükledim trwp olarak da 3.301 yükledim trwp den sonra wipe data yaptım daha sonra gelişmiş temizleme seçeneklerinden sistem kalıntılarını sildim bu süreçte trwp den hiç çıkmadım gelişmiş temizleme sonucu telefonda trwp dosyası bile kalmadı son olarak telefonun üstünde ilk gelen and 9 miu 8.12.13 eu beta romu yükledim ve sonunda cihazım türkçe olarak açıldı bu süreç de bana destek veren
  • gkhankndmir , mustafaozkan1414 , excalabur dan allah razı olsun kendilerinden bu süreçte yardıma ihityacım olduğunda beni yalnız bırakmadılar benim için zorlu süreç geçti bir daha rom yükler miyim bilmiyorum

gkhankndmir

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Xiaomi 11 ultra
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
37
uzun süredir uğraştığım trwp yükleme sorunum çözüldü sizinde başınıza gelirse yardımcı olur inşaallah mi flash ile çin 12.0.2 romunu yükledim trwp olarak da 3.301 yükledim trwp den sonra wipe data yaptım daha sonra gelişmiş temizleme seçeneklerinden sistem kalıntılarını sildim bu süreçte trwp den hiç çıkmadım gelişmiş temizleme sonucu telefonda trwp dosyası bile kalmadı son olarak telefonun üstünde ilk gelen and 9 miu 8.12.13 eu beta romu yükledim ve sonunda cihazım türkçe olarak açıldı bu süreç de bana destek veren
  • gkhankndmir , mustafaozkan1414 , excalabur dan allah razı olsun kendilerinden bu süreçte yardıma ihityacım olduğunda beni yalnız bırakmadılar benim için zorlu süreç geçti bir daha rom yükler miyim bilmiyorum
sorununu çözmene sevindim. ama bir güncelleme yapmaya çalışırsan büyük ihtimalle twrp silinmiştir. yine fastboot ekranında kalabilirsin bu yüzden twrp kalıcı yap. yada pitchblack gibi benzer uygulamalar yükle kalıcı çözüm olur.

Üst Alt