Yardım Mi 13 Ultra MIUI 14.0.2.0 Fake Room ?

BahadirKaya90

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Bahadır Kaya
Cihazım
Xiaomi 13 Ultr
Konular
0
yeniden açma başvurusu derken hocam süre bitince işlemleri tekrarlamam yeterli değil mi ayrıca bir başvuru vs. mı gerekiyor. hesapları bağladım ve senkronize ettim süre dün 167 ye düştü yani geri sayım başlamış.
Hocam sürenin düştüğünü nasıl ve nereden gördünüz? Ben de bugün cihazdan bootloader için hesap ekle yaptım hesap eklendi dedi ama süre falan göstermedi. 168 saat yazısı gelmedi yani. Bazılarına 35 gün falan vermiş inşallah öyle olmaz.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bende de Face Rom var ota üzerinden manuel kuruluma izin verir mi

Birde telefonda direnç var bootloader açsam imeiler silinir mi
Aynı sorulari merak ediyorum cevap verecek kimse yok mu acaba?

Son düzenleme:

Zafazorus

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Zafer
Cihazım
Mİ9T
Konular
0
Beklemeden açma yöntemi yok hocam. 168 saat normalde almanız gereken süre zaten. 7 güne tekabül ediyor, tam 7 gün geçtikten sonra yeniden açma başvurusu yapacaksınız ve cihazınız sıfırlanarak BL açılacak.
merhaba benım cıhazım dırenclı ımeı repaır yapılmıs bır 13 ultra bl kılıdı kapalı. ben ımeı ucmadan nasıl bl kılıdı acabılırım. bıldıgım uzere bl kılıdı acılınca telefon sıfırlanıyor ve ımeı ucuyor. ucmıcak sekılde nasıl acabılırım. telefonumda fake rom yuklu cunku global orjınal rom yuklemek ıstıyorum. modem dosyalarını yedek alarak cozulebılır mı?

BahadirKaya90

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Bahadır Kaya
Cihazım
Xiaomi 13 Ultr
Konular
0
Merhaba direnç kayıtlı 13 Ultra cihazımda (cihaz çin verisyon) bu yazının başındaki fake rom kurulu. stable global rom recovery modda bl unlock edilmeden kurulabilir mi acaba? global mi eu rom mu tavsiye edersiniz ?
Mİ flash pro ile BL unlock gerekmeden recovery de rom yüklenebilir deniyor bu şekilde devam edebilir miyim
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Aynısını ben de merak ediyordum cevap verecek kimse yok mu?

fcosgun57

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
fatih
Konular
0
Herkese Merhaba 2 gün önce Mİ 13 ultra 16/512 yurtdışı cihazını aldım fakat aklıma takılan bazı sorular var sırasıyla yazarsam sanırım daha net anlatabilirim.
1- Kontrol ettiğimde cihaza direnç ve imei atılmamış. Direnç değişim işleminde nfc çalışmıyor ve güncelleme almıyor vs. deniyor bu doğru mu? en doğru yöntem nedir direnç mi yazılım mı?
2- Cihazda mevcut MIUI 14.0.2.0 Global (TNAMIXM) sürümü mevcut bu fake room mu ve güncel mi?
3- Güncelleme kısmında "Güncelleme kayıtlarına erişim izniniz yok. Oturum açmış olduğunuz hesabın gerekli izinlere sahip olduğundan emin olun." hatası ile karşılaşıyorum. neden bu hatayla karşılamıyorum fake room olduğundan mı veya bir işlem mi yapmam gerekiyor?
4-Cihazın mevcut android sürümü 13 TKQ1.221114.001 android 14 sürümü yok mu?
5- son olarak ise cihazın son güncel MIUI sürümü nedir ve nasıl yükleyebilirim?
Forumda yeniyim yardımcı olursanız çok sevinirim.
Not: sürümlere ve hataya ait tüm ekran görüntüleri ektedir. Saygılarımla.
Bende de aynı sorun vardı aldığım yerle görüştüm bootloader açılacak yeniden yazılım atılır sıfırlanır telefon deyince kendi çabalarımla bişeyler denedim ve sıfırlama yapmadan hyper os stock romu yükledim mi assistant ile şuan fake romdan çıktı official hyper os rom kurulu hiç bişey gitmedi telefonda bootloader kilidide açılmadı aldığım yere attım nasıl yaptın bizede bi anlat diyor adam

Aynısını ben de merak ediyordum cevap verecek kimse yok mu?
Yardımcı olabilirim

iyi bayramlar malesef tek çözüm 180 dolar verip merkez sisteminden açılabilirmiş
O kadara gerek yok ben yaptım yardımcı olabilirim ama her bilgisayar görmüyor telefonu bootloader açılmasına falan gerek yok

168 saat dolunca telefonu fastboot modunda yeniden Mi Unlock'a bağlayıp açma işlemini yapmanız lazım. Geriye kalan sadece bu. Sürekli süreyi öğrenmek için Mi Unlock'a bağlamayın, süre artabilir. 168 saatin dolmasını bekleyin.
Hiç gerek yok bootloader açmaya

Hocam çok başınızı ağrıttım kusuruma bakmayın ama bilgileriniz çok değerli benim için :) Forumda gezerken bu bana söylemiş olduğum global rom yüklediğimde BL açık olacağı için hocamTelefonu bankacılık vs uygulamalarında sorun olacağı felan konuşulmuş hatta cihazı rootlayıp twrp varsa Rom yüklerken Magisk manager da yükle sorun olmaz" gibi şeyler söylenmiş bu tür sorunlar yaşar mıyım bu romu yüklediğimde yoksa tüm özellikleri ve bankacılık vs uygulamaları sağlıklı çalışırr mı?
Bootloader açmanıza gerek yok ben açmadan hyper os yükledim fake romdan çıktı telefon

Ekli dosyalar

• IMG-20240412-WA0007.jpg
    IMG-20240412-WA0007.jpg
    32,8 KB · Görüntüleme: 21
  • Screenshot_2024-04-15-11-50-28-075_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2024-04-15-11-50-28-075_com.android.settings.jpg
    260,8 KB · Görüntüleme: 22

simetrim

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
Mi 10t pro
Konular
0
Benim cihazda android 13 mıuı 14 yüklü, android sürümü yükseltmeden direk hyperos rom atılabiliyor mu?

fcosgun57

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
fatih
Konular
0

android yükleme için ne yapmalıyım, bilginiz var mı?
Komple güncelleme için çince son sürüm mi assistant yükleyip telefonu recovery moduna girip mi pc suite modunda bilgisayara bağlamanız gerekiyor bootloader açmadan güncelleme yükleyebilirsiniz o şekilde

fcosgun57

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
fatih
Konular
0
android yükleme için ne yapmalıyım, bilginiz var mı?
Bu şekilde örnek göstereyim çince programın sağ üstteki flash butonuna giriyorsunuz telefonu mi assistant modunda bağlayıp mavi olan çince butonlardan üstteki sunucu üzerinden indirip güncelleme alttaki ise indirmiş olduğunuz recovery stock romunu seçip flashlamak için bu yöntem ayrıca fake romdan çıkmak içinde kullanılabilir kesinlikle bootloader açmanıza gerek yok

Ekli dosyalar

• IMG-20240415-WA0015.jpg
    IMG-20240415-WA0015.jpg
    102,7 KB · Görüntüleme: 23
Üst Alt