Yardım Magisk hatası

Baskı

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
NiHaT
Cihazım
A
Konular
1
Magisk 23 Sürümünde anlatılanları yapıyorum önce apk kurup sonra twrp den zip i flaslıyorum üstüne bide boot dosyasını yamalayıp kuruyorum ama magisk doğru yüklenmiyor bir türlü. Ramdisk Özelliği Hayır yazıyo ondan diye tahmin ediyorum çünkü denemediğim şey kalmadı. Sorunun çözümünü Bilen varmı?
Bu kısım yok programda ne yaptıysam gelemedi aylardır.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Ekli dosyalar

• magisk.jpg
    magisk.jpg
    59,8 KB · Görüntüleme: 24
  • magisk2.png
    magisk2.png
    275,5 KB · Görüntüleme: 24

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Magisk 23 Sürümünde anlatılanları yapıyorum önce apk kurup sonra twrp den zip i flaslıyorum üstüne bide boot dosyasını yamalayıp kuruyorum ama magisk doğru yüklenmiyor bir türlü. Ramdisk Özelliği Hayır yazıyo ondan diye tahmin ediyorum çünkü denemediğim şey kalmadı. Sorunun çözümünü Bilen varmı?
Magisk 23 de apk kurmanıza gerek yok, twrp üzerinden yükleyin, uygulamayı çalıştırın apk' yı kendi yükler. Eğer 23 den düşük sürüm yükleyecekseniz ve Android 11 ise Magisk R ardından da 21.4 sürümü yükleyin düzelir.

Baskı

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
NiHaT
Cihazım
A
Konular
1
Telefona sıfır sistem kuruyorum açıldıktan sonra adb ile twrp yüklüyorum. peşine de magisk23.zip i kuruyorum twrp den ki kalıcı olsun (yoksa twrp siliniyor).
Telefon açıldığında magisk yüklenmemiş oluyo. Magisk i twrp den kurmak sadece twrp nin kalıcı olmasını salıyo. twrp den yüklüyorum zip dosyasını ama uygulama gelmiyo. Apk olarak kurduğumda uygulama geliyor bu sefer de menüler yok. Forumda konu da açtım orda detaylar var bi bakarsanız sevinirim. belki sorunu çözebilirsiniz. boot dosyasını yamalayıp adb ile kuruyorum olmuyor. başka bi konuda Ramdisk yoksa Boot dosyasını yamalamak işe yaramıyor. Recovery.img yi yamalayıp kurun yazmışlar uzun uzun da anlatmışlar. ama onu da denedim oda olmadı. çözemedik bir türlü.

Forumdaki konu bu : Yardım - Beyler biraz bilgi alabilirmiyim? Model 7A

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Defalarca rom kurdum hemen hiçbirinde APK yüklemedim, programı açınca kendisi otomatik yüklüyor. Orange Fox recovery ile denediniz mi, belki sorun twrp kaynaklıdır.

Baskı

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
NiHaT
Cihazım
A
Konular
1
Magisk 23 de apk kurmanıza gerek yok, twrp üzerinden yükleyin, uygulamayı çalıştırın apk' yı kendi yükler. Eğer 23 den düşük sürüm yükleyecekseniz ve Android 11 ise Magisk R ardından da 21.4 sürümü yükleyin düzelir.
Android sürümü 11 olan rom kurar denerim. biraz detaylı anlatırmısın. Magisk R den kastınız ne?
Önce sürüm 23 ü kurup peşine 21.4 ü mü kuracağım. Twrp den mi yoksa apk den mi kuracağım.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

hiç denemedim orange fox u bide onu deneyeyim şimdi. Orange fox da twrp ile aynı dimi? zip i flashlıyoz sisteme o kuruluyo. yapmam gereken özel bişey varmı yada konu varmı bildiğin nasıl kullanıldığı? konu konu gezip işe yarayanı bulmaya çalışmaktansa sen yönlendirirsen daha iyi olur
Defalarca rom kurdum hemen hiçbirinde APK yüklemedim, programı açınca kendisi otomatik yüklüyor. Orange Fox recovery ile denediniz mi, belki sorun twrp kaynaklıdır.

alasulumurat

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Mi Note 10
Konular
13
Büyük ihtimalle twrp ile ilgili bir sorundur. Çünkü normalde twrp ile rom kurup telefonu yeniden başlatmadan magisk 23 ve üstünü kurduğunuzda başka birşey yapmanıza gerek kalmıyor.

Baskı

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
NiHaT
Cihazım
A
Konular
1
Ben Rom u MiFlash ile kuruyorum FastBoot Update dosyasını indirip kuruyorum. Twrp den mi kurmam gerekiyor?

988tifanyy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hanifi
Cihazım
Redmi note 8
Konular
0
ramdisk açmak için ne yapmak gerektiğini araştırıyorum ama anlaşılır / açıklayıcı bi kaynak bulamadım. Var mı hocam bildiğiniz bi kaynak?
Sorunu çözebildinizmi acaba bende de aynı sorun var

omertrans505

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ömer
Cihazım
GM 5 plus d
Konular
42
Bende bulunmadım. Daha önce duyduğum uzantı zip. indirilen apk uzantısı zip olarak değiştirip öyle oldu. Magisk kaldırmak için uninstaller.zip olarak değiştirip magisk uninstaller oluyor installer.zip yapınca installer oluyor.

tqokmen

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alis
Cihazım
Note 7
Konular
0
Magisk frida yükleyin 20.4 ten sonra olmazsa olmaz

Üst Alt