Yardım Lütfen Yardım edin 12 Pro 5G

dexnihat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Nihat
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
1
Bundan 8 ay önce Note 12 Pro 5G cihaz aldım tyol sitesinden ithalatçı garantili.

Benim sorunum şöyle. Cihaz dirençli değil sim1 btk kaydı mevcut sim2 kayıtlı değil.

Telefonun etiketinde yazan imei ile sim1 imei eşleşiyor. Ancak sıkıntı şu BTK ya cihazın 4G modeli kayıt ettirilmiş. Hyperos güncelmemesi alamıyorum bazı arkadaşlara danıştım bunu sen yaparsan imei gider dediler hiç bir şekilde yardım alamadım Hocalarım sizlere soruyorum yokmu yapılacak birşey?

Ekli dosyalar

• IMG_20240219_022020.jpg
    IMG_20240219_022020.jpg
    120,7 KB · Görüntüleme: 21
  • Screenshot_2024-02-16-11-51-26-148_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2024-02-16-11-51-26-148_com.android.settings.jpg
    251,4 KB · Görüntüleme: 22
  • IMG_20240219_022434.jpg
    IMG_20240219_022434.jpg
    472,9 KB · Görüntüleme: 21
  • Screenshot_2024-02-19-02-25-05-070_com.android.updater.jpg
    Screenshot_2024-02-19-02-25-05-070_com.android.updater.jpg
    145,7 KB · Görüntüleme: 17

zggen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Özgen
Cihazım
Note 12 pro 5g
Konular
0
Doğrudur hocam en mantıklısı fakat ithalatçı garantili ise satıcı ilgilenmesi lazım bu durumla diye düşünüyorum.
Türkiye şartlarında yaptırımlar maalesef yok gibi birşey satana kadar ilgi ve alakali davranıyorlar sonrası malum ve tüketici hakem heyeti kararları uzun sürdüğü için satıcılar işine geliyor ilk iş telefona ait servisten rapor istiyorlar ki servisler genelde kendini suçlu çıkarmaz sonrası thh dönüyor ordan telefonu bilirkişi inceliyor karar çıkıyor ardından satıcı karara itiraz ediyor farklı bir bilirkişi inceliyor tekrar rapor çıkıyor böylelikle süreç uzuyor burda alıcı mağdur oluyor maalesef. Samsung Galaxy s24 bile ekran problemi var ilkinde servis tarafından değişiklik yapılıyor ikinci gönderilen telefonda da aynı problem çıkması uzerine kullanıcı tekrar değişiklik istiyor ve servisi tarafından ret yiyor değişim programı kapsamında s23 telefonunu verip aldığı için ücret iadesi talebinde bulunamıyor kesilen fatura düşük ekşi sözlükte bir kullanıcının başına gelen talihsiz bir olay.

Oyla:

Security Developer

ᴍɪᴜɪ ᴍᴇᴍᴏʀʏ
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Đ₳Ɽ₭ ₩ØⱤⱠĐ
Cihazım
Xiaomi, Huawei
Meslek
Whatever
Konular
8
Türkiye şartlarında yaptırımlar maalesef yok gibi birşey satana kadar ilgi ve alakali davranıyorlar sonrası malum ve tüketici hakem heyeti kararları uzun sürdüğü için satıcılar işine geliyor ilk iş telefona ait servisten rapor istiyorlar ki servisler genelde kendini suçlu çıkarmaz sonrası thh dönüyor ordan telefonu bilirkişi inceliyor karar çıkıyor ardından satıcı karara itiraz ediyor farklı bir bilirkişi inceliyor tekrar rapor çıkıyor böylelikle süreç uzuyor burda alıcı mağdur oluyor maalesef. Samsung Galaxy s24 bile ekran problemi var ilkinde servis tarafından değişiklik yapılıyor ikinci gönderilen telefonda da aynı problem çıkması uzerine kullanıcı tekrar değişiklik istiyor ve servisi tarafından ret yiyor değişim programı kapsamında s23 telefonunu verip aldığı için ücret iadesi talebinde bulunamıyor kesilen fatura düşük ekşi sözlükte bir kullanıcının başına gelen talihsiz bir olay.
Maalesef ki öyle :) Anlatımlarınız için teşekkür ederim iyi forumlar dilerim.

Oyla:

barıskumral

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Barış Kumral
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
17
Hocam BL açık zaten açılış ekranında boot ekranında yeşil renkte açık bir kilit simgesi mevcut. Ben resmi bir rom yüklersem imei gider mi?
Dirençli cihazda imei gitmez ama sadece note 12 pro 5g(ruby) modelinde direnç 66k ise hyperOS yükleyince imei siliniyor 82k direnç yapılmışsa sorun olmuyor. Aldığın yere ulaş kaç k direnç yaptıklarını öğren. Ya da global miui 14 yükle mi flash ile nfc čalışıyorsa 66k çalışmıyorsa 82k dır. 82k ise hyperOS flashlayabilirsin veya güncelleme ile alabilirsin. Şayet dirençli değilse cihaz güncelleme sıfırlama ile her şekilde imei siljnir bulunduğun fake romda kal. Trendyoldan o cihazı dirençsiz şekilde pahalıya alarak zaten hata yapmışsın

Oyla:

dexnihat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Nihat
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
1
Dirençli cihazda imei gitmez ama sadece note 12 pro 5g(ruby) modelinde direnç 66k ise hyperOS yükleyince imei siliniyor 82k direnç yapılmışsa sorun olmuyor. Aldığın yere ulaş kaç k direnç yaptıklarını öğren. Ya da global miui 14 yükle mi flash ile nfc čalışıyorsa 66k çalışmıyorsa 82k dır. 82k ise hyperOS flashlayabilirsin veya güncelleme ile alabilirsin. Şayet dirençli değilse cihaz güncelleme sıfırlama ile her şekilde imei siljnir bulunduğun fake romda kal. Trendyoldan o cihazı dirençsiz şekilde pahalıya alarak zaten hata yapmışsın
Hocam direnç işlemi yok zaten resimlerde gözüküyor direnç olmadığı ama anlayamadım ben tam olarak ne yapayım?

Oyla:

barıskumral

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Barış Kumral
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
17
Hocam direnç işlemi yok zaten resimlerde gözüküyor direnç olmadığı ama anlayamadım ben tam olarak ne yapayım?
Eğer telefonu gerçekten kaydettirmişlerse kaydını yapmışlarsa zaten bir sorun olmaz bl açacaksın global rom atacaksın mi flash ile. HyperOS atabilirsin indirip

Oyla:
Üst Alt