Çözüldü Kasma sorunu

SafakB

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes Şafak
Cihazım
Redmi 5 Plus
Meslek
Bilişim Öğrencisi
Konular
35
Merhabalar,

Son günlerde cihazda aşırı kasma var rom olarak MIUI Global 12.5.5 kullanmaktayım sanıyorum ki MIUI hiç stabil çalışmıyor.

Telefonu rahatlatacak rom öneriniz var mıdır? Ayrıca cihaza IMEI atıldı rom kurarsam gider mi?

djfarukk

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Redmi K40
Meslek
Teknisyen
Konular
11
Teşekkürler

Oyla:

mavera

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mustafa
Cihazım
redmi note 7
Konular
1
Arkadaşlar ben aktif olarak iki tane note 9s kullanıyorum. İkisinde de eu stabil kullanıyorum ve çıkar çıkmaz son sürüme geçiyorum. Ve ilk kurduğum andan beri hep formatsız kurulum yapıyorum. İki telefonum da aktif ve yoğun kullanılıyor sadece oyun yok sayılır birkaç basit oyun dışında.

Demem o ki şu ana kadar herhangi bir kasma vs olmadı, sizde nasıl oluyor anlamıyorum. Mesela 1 saat dayanabildim demiş Adem Bey, 1 saatte zaten romun medya dizini bile oluşmaz ki bu işlemler her romda cihazı yavaşlatabilir.

Bu stabildi değildi muhabbetine katılmıyorum ben.

Redmi Note 9S cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

kuvant512

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
KUVANT
Cihazım
Mİ A1
Konular
1
Arkadaşlar ben aktif olarak iki tane note 9s kullanıyorum. İkisinde de eu stabil kullanıyorum ve çıkar çıkmaz son sürüme geçiyorum. Ve ilk kurduğum andan beri hep formatsız kurulum yapıyorum. İki telefonum da aktif ve yoğun kullanılıyor sadece oyun yok sayılır birkaç basit oyun dışında.

Demem o ki şu ana kadar herhangi bir kasma vs olmadı, sizde nasıl oluyor anlamıyorum. Mesela 1 saat dayanabildim demiş Adem Bey, 1 saatte zaten romun medya dizini bile oluşmaz ki bu işlemler her romda cihazı yavaşlatabilir.

Bu stabildi değildi muhabbetine katılmıyorum ben.

Redmi Note 9S cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
13.0.2 bende kurdum ama gerçekten kötü oyunda iken ses açma kapa yaptiginizda ses işareti kasiyor mobile legeds oynuyorum sadece ayrıca dengesiz bir ping var romda daha önce kullandığım eu12.5.6 dan daha kotu şarjı haliyle bende durmadım geri dönüş yaptım ağır oyunlar oynanamdikca karnel ve rom farkı zaten kendini ortaya koymuyor 13.0.2 de cihaz thermal throtlingg değerine daha hızlı ulaşıyor ve yavaşlıyor
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Miui 11 de miui 12.5 kontrol merkezi kullanan herhangi bir bildiğiniz custom rom var mı eğer varsa link atarsanız memnun olurum android 10 zamaani telefonun en stabil ve şarjı iyi haliydi

Oyla:

SafakB

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes Şafak
Cihazım
Redmi 5 Plus
Meslek
Bilişim Öğrencisi
Konular
35
AOSP Romlara geçiş yapma vaktiniz gelmiş. Kutudan çıkan MIUI sürümü dışında herhangi bir sürüm önermiyorum Xiaomi'ler için. Sadece kutudan çıkan sürümler stabil oluyor.
Hangi romu önerirsiniz kasmasin yeter hocam oyun oynamıyorum zaten telefonda

Oyla:

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
Hocam cihazınızı kullanmadım ancak kasma ile ilgili çok sorun yaşıyorsanız AOSP rom deneyin derim. AOSP romlar Oldukça hızlıdır kasma sorunu yaşamazsınız

Oyla:

kuvant512

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
KUVANT
Cihazım
Mİ A1
Konular
1
Pixel veya havoc os kullanabilir gerçi çoğu aosp rom kasmıyor sadece performans yaygınlığı daha pazla olan yada pil yatkınlığı daha fazla olan oluyor pixel genel olarak dengeli havoc os perf tabanli

Oyla:

SafakB

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes Şafak
Cihazım
Redmi 5 Plus
Meslek
Bilişim Öğrencisi
Konular
35
Pixel veya havoc os kullanabilir gerçi çoğu aosp rom kasmıyor sadece performans yaygınlığı daha pazla olan yada pil yatkınlığı daha fazla olan oluyor pixel genel olarak dengeli havoc os perf tabanli

bunlar arasında üzmez dediğiniz hangisi hocam?

Oyla:

SafakB

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes Şafak
Cihazım
Redmi 5 Plus
Meslek
Bilişim Öğrencisi
Konular
35
Arkadaşlar [ROM][12][miatoll] PixelExperience [AOSP] bu ROM'a geçtim ve resmen gençleştim bu kadar fark eder... MİUİ'a bir daha geçeceğimi düşünmüyorum.

Oyla: Çözüm

kuvant512

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
KUVANT
Cihazım
Mİ A1
Konular
1
Arkadaşlar [ROM][12][miatoll] PixelExperience [AOSP] bu ROM'a geçtim ve resmen gençleştim bu kadar fark eder... MİUİ'a bir daha geçeceğimi düşünmüyorum.
Hayırlı olsun hocam havoc os yüklerseniz daha çok beğenirsiniz muhtemelen saf arayüz sevmediğim için eu12.5.6 kullanıyorum aosp romlarda thermal thorottling başarımı daha iyi cihazın.

Oyla:

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Miui neydi hocam

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

Oyla:
Üst Alt