Recovery K60 Pro Android 14 HyperOS uyumlu twrp-3.7.1_12-v8.6_A14-socrates-skkk.img

maho23

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
mahmut
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
3
Konudaki TWRP dosyasını az önce değiştirdim. Artık konudaki dosya Android 13 için denenmiş değil. Android 13 kullanıyorsanız bunu indirin.

TWRP başarılı şekilde kuruldu görünüyorsa fastboot modundayken güç ve ses açma tuşuna uzun süre basın. Cihaz yeniden açılıp redmi yazısı gelince elinizi güç tuşundan çekin ses açma tuşuna basmaya devam edin. TWRP kurulduysa doğrudan açılacaktır.

Elite hyperos stabil sürüm geldi. Cihazı pek sıfırlayasım da yok şu aralar ama yine de geçiş yapacağım hocam. Şunu sorayım. Şu an Eu Stabil son sürüm yüklü ve haliyle A13 twrp var. Sizin konuya yeni eklediğiniz twrp yi (A14 uyumlu olan) imaj yükle kısmından yükseltip öyle mi geçiş yapayım Elite roma yoksa şu anki twrp ile de romu flaşlayıp elite hyperosa geçiş yapsam bir sorun olmadan yüklenir mi ? Sanırım hyperos a geçince twrp siliniyor sistemden.

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Elite hyperos stabil sürüm geldi. Cihazı pek sıfırlayasım da yok şu aralar ama yine de geçiş yapacağım hocam. Şunu sorayım. Şu an Eu Stabil son sürüm yüklü ve haliyle A13 twrp var. Sizin konuya yeni eklediğiniz twrp yi (A14 uyumlu olan) imaj yükle kısmından yükseltip öyle mi geçiş yapayım Elite roma yoksa şu anki twrp ile de romu flaşlayıp elite hyperosa geçiş yapsam bir sorun olmadan yüklenir mi ? Sanırım hyperos a geçince twrp siliniyor sistemden.
Doğrusu şu anki A13 TWRP ile hyperos kurarsanız yeni TWRP kurmak için bilgisayar gerekir.
Önce TWRP güncelleyip sonra kurulum yapmak lazım.

Şu an Elite stabil hyperos kullanıyorum tavsiye ederim.

maho23

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
mahmut
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
3
Doğrusu şu anki A13 TWRP ile hyperos kurarsanız yeni TWRP kurmak için bilgisayar gerekir.
Önce TWRP güncelleyip sonra kurulum yapmak lazım.

Şu an Elite stabil hyperos kullanıyorum tavsiye ederim.
Yükledim ama çok bir fark göremedim. Elite rom yine her zamanki gibi akıcı ve sorunsuz. Pil bir tık daha iyi. Kurcaladığım kadarıyla yazılımda bir hata ya da bug da yok. Biraz süreyya hanımın muhteşem değişimi gibi olmuş. Kilit ekranı özelleştirmesi bir hava katmış. Kamera arayüzü makyajlanmış. Geçecek olan arkadaşlara da tavsiye ederim.

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Yükledim ama çok bir fark göremedim. Elite rom yine her zamanki gibi akıcı ve sorunsuz. Pil bir tık daha iyi. Kurcaladığım kadarıyla yazılımda bir hata ya da bug da yok. Biraz süreyya hanımın muhteşem değişimi gibi olmuş. Kilit ekranı özelleştirmesi bir hava katmış. Kamera arayüzü makyajlanmış. Geçecek olan arkadaşlara da tavsiye ederim.
Evet maalesef büyük fark yok.
Ekran ayarlarında Gelişmiş Dokular diye bir özellik var onu açarsanız bildirim paneli vs çok daha şık görünüyor.

Son düzenleme:

maho23

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
mahmut
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
3
Dediğiniz özellik bu muhtemelen. Kapalı olunca da beğendim ben. Blur efektler de fena değil.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Şu ayarlar sizde nasıl bunları açıyor musunuz ? Fotoğraf ve video çektikten sonra galeriye girip ön izleme yapınca daha net ve keskin bir hale getiriyor.

Bu sürümde bir diğer güzel durum ise Play Store 'un sertifikalı olması .

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Dediğiniz özellik bu muhtemelen. Kapalı olunca da beğendim ben. Blur efektler de fena değil.

Şu ayarlar sizde nasıl bunları açıyor musunuz ? Fotoğraf ve video çektikten sonra galeriye girip ön izleme yapınca daha net ve keskin bir hale getiriyor.

Bu sürümde bir diğer güzel durum ise Play Store 'un sertifikalı olması .
Hayır bu menüyü hiç kullanmadım.
Elite romda tek eksik voice match yok ok google özelliği kullanılmıyor.
eu romda ok google özelliği ekran açıkken çalışıyor

munog

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
1
Cihazım
10
Konular
0
Android 14 tam uyumlu her işlevi sorunsuz çalışmakta. 13 ile test edilmedi.
BL kilidi açık cihazda standart komutlar ile sorunsuz kurulum yapılıyor.

Diğer sürümler ve güncellemer için aşağıdaki sayfayı takip edebilirsiniz.

Bootloader kilidiniz açıksa kurulum için aşağıdaki yolları izlemeniz yeterli.

TWRP üzerinden TWRP güncelleme

Bilgisayar aracılığı ile kurulum için

OTG aparatı ile kurulum için

hyperos sürümünde nasıl uyumlu acaba hangi şekidle kursak da fastboot dan çıkmıyor,twtp ekranı gelip direk fastboota atıyor

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
hyperos sürümünde nasıl uyumlu acaba hangi şekidle kursak da fastboot dan çıkmıyor,twtp ekranı gelip direk fastboota atıyor
Şu an aktif kullandığım recovery hyperos ile gayet uyumlu. Cihazınız ya da kurulum adımlarınızda bir sorun olması muhtemel. Şu an K60 Pro için tek recovery bu ve tamamen uyumlu.

munog

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
1
Cihazım
10
Konular
0
Şu an aktif kullandığım recovery hyperos ile gayet uyumlu. Cihazınız ya da kurulum adımlarınızda bir sorun olması muhtemel. Şu an K60 Pro için tek recovery bu ve tamamen uyumlu.

dirençten dolayı olabilir mi acaba,ürün dirençli belki de ondan olabilir.direncten sonra ne root ne twrp giriyor ,ne de efs siliniyor bu modelde

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
dirençten dolayı olabilir mi acaba,ürün dirençli belki de ondan olabilir.direncten sonra ne root ne twrp giriyor ,ne de efs siliniyor bu modelde
Ben de dirençli kullanıyorum.
TWRP sorunsuz çalışıyor.
Şu an cihazınızda hangi rom yüklü ?
Direnç sonrası her şey sorunsuz çalışıyor K60 pro modelinde. Yalnızca stok recovery ile sıfırlama yapılırsa imei gidiyor. Normalde HyperOS üzerine uyumsuz TWRP kurulursa TWRP açılır ama dokunmatik çalışmaz.

Direkt fastboota atması rom ile alakalı bir sorun olabilir. Fastboot ile elite rom kurun.

Üst Alt