Yardım IMEI Kayıt Sorunu

HakanGulbil

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hakan
Cihazım
Mı 8 Lite
Konular
1
Mı 8 Lite telefonu mu aldıktan 2 gün sonra yani bugün e devlet üzerinden resmi bir şekilde kayıt islemimi tamamladım ve yaklaşık bir iki saat sonra bu aşağıdaki mesaj geldi , 15 hane olan imei no bana 14 no halinde geldi sms e yani son numara eksikti buna istinaden e devlet üzerinden tekrar kontrol sağladığımda cihaz sistemde kayıtlı gözüküyor ve 500 TL ödediğimiz makbuzdada imei no doğru bir şekilde görünüyor* bana bu yaşananları acikliyabilecek bir arkadaş var mı ?

........,..... IMEI nolu cihaz KAYIT DISI dir, 120 gun icinde kapatilacaktir, satin aldiginiz yere basvurunuz veya cihazinizi kaydettiriniz.

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
3.7. Mesajların ve konu başlıklarının tümü büyük ve/veya renkli harfler ile yazılamaz. Kuralına göre başlık yeniden düzenlendi.

Konunuzu ilgili bölüme taşıdım ve başlığa ufak bir ekleme yaptım. Bu konuda bilgisi olanlar yardımcı olacaktır.

HakanGulbil

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hakan
Cihazım
Mı 8 Lite
Konular
1
3.7. Mesajların ve konu başlıklarının tümü büyük ve/veya renkli harfler ile yazılamaz. Kuralına göre başlık yeniden düzenlendi.

Konunuzu ilgili bölüme taşıdım ve başlığa ufak bir ekleme yaptım. Bu konuda bilgisi olanlar yardımcı olacaktır.
Teşekkürler

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Makbuz varsa kaybetme yeter... E dekont varsa da bir yerlere kaydet dursun.

aykutadar

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
AYKUT
Konular
5
Mı 8 Lite telefonu mu aldıktan 2 gün sonra yani bugün e devlet üzerinden resmi bir şekilde kayıt islemimi tamamladım ve yaklaşık bir iki saat sonra bu aşağıdaki mesaj geldi , 15 hane olan imei no bana 14 no halinde geldi sms e yani son numara eksikti buna istinaden e devlet üzerinden tekrar kontrol sağladığımda cihaz sistemde kayıtlı gözüküyor ve 500 TL ödediğimiz makbuzdada imei no doğru bir şekilde görünüyor* bana bu yaşananları acikliyabilecek bir arkadaş var mı ?

........,..... IMEI nolu cihaz KAYIT DISI dir, 120 gun icinde kapatilacaktir, satin aldiginiz yere basvurunuz veya cihazinizi kaydettiriniz.
Mesajda son rakam eksik görü ür sorun yok
*#06# yapın noları sorgulama yapın kayıtlı diyorsa tamamdır.

Redmi Note 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

HakanGulbil

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hakan
Cihazım
Mı 8 Lite
Konular
1
Mesajda son rakam eksik görü ür sorun yok
*#06# yapın noları sorgulama yapın kayıtlı diyorsa tamamdır.

Redmi Note 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam tam anlayamadım özür dilerim tam olarak ne dediniz

pendroz

Kardan Adam
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi Note 4x
Konular
250
Hocam tam anlayamadım özür dilerim tam olarak ne dediniz

Tüm cep telefonlarında kullanılan evrensel kod olan *#06# yı telefonunuzun arama ekranında çevirin cihazınızın IMEI numarasını göreceksiniz karşınızdaki IMEI ile e-devlet sistemine girdiğiniz örtüşüyor ise SMS ile geleni önemsemeyin sorun yok demiş arkadaşımız.

HakanGulbil

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hakan
Cihazım
Mı 8 Lite
Konular
1
Tüm cep telefonlarında kullanılan evrensel kod olan *#06# yı telefonunuzun arama ekranında çevirin cihazınızın IMEI numarasını göreceksiniz karşınızdaki IMEI ile e-devlet sistemine girdiğiniz örtüşüyor ise SMS ile geleni önemsemeyin sorun yok demiş arkadaşımız.
Peki aldığım ikinci cihaza direk gün ay yıl şeklinde mesaj geldi onunda imei eslemesmeleri doğru yine bir problem yok dimi

pendroz

Kardan Adam
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi Note 4x
Konular
250
Peki aldığım ikinci cihaza direk gün ay yıl şeklinde mesaj geldi onunda imei eslemesmeleri doğru yine bir problem yok dimi
Buradan sorgulanan ve kayıtlı gözüken hiç bir IMEI numarasında sıkıntı olmaz.

Üst Alt