HyperOS HyperOS Stabil Hakkında

Snlsenoglu

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Şenol
Konular
9
Arkadaşlar merhaba, dün stabil HyperOS sürümü yayınlandı. Ben de kurdum dün gece. Genel olarak MIUI 14'ten çok farklı gelmedi bana. Açıkçası çok fark da beklemiyordum. Bazı yenilikler Android 14'ten gelme zaten. Sadece efektler biraz daha yumuşak hale gelmiş ve bir kaç yer makyajlanmış. MIUI 15 olarak piyasaya çıksa da olurmuş, çünkü Xiaomi'nin iddia ettiği gibi yıllardır geliştirilen bir sistem havası vermedi bana. Son EEA 19 sürümü stabilite anlamında aynıydı zaten. Bariz bir problem görmedim şu ana kadar tek sıkıntı şarj çok hızlı tükeniyor. MIUI 14'te yaklaşık 24 saatte bir şarja takarken dünden beri 3 defa şarj ettim cihazı. Düzelir mi, oturur mu bilmiyorum açıkçası. Kullanan arkadaşlarda şarj nasıl merak ediyorum.

Logan8877

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Cumhur
Cihazım
Note 10 pro
Konular
116
Format atın muhakkak

istebuazizi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Azizak
Cihazım
mi max 64gb
Konular
25
ben de şimdi kurdum artık hyperos olarak devam ediyor. anormal pil tüketimine henüz rastlamadım. zaten 15 dakikada şarı dolabildiği için çok dert etmem gibi hala

Snlsenoglu

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Şenol
Konular
9
Format atın muhakkak
Format attım hocam. Temiz kurulum yaptım. Genel olarak bir sıkıntım yok, memnunum, hoş MIUI 14'ten de memnundum da, şarjın hızlı tükenmesi gözüme çarptı. Daha önceki kullanımım da aynı olmasına rağmen bariz fark var. Bir gün daha deneyeceğim şarj bu şekilde akmaya devam ederse sanırım MIUI 14'e döneceğim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

ben de şimdi kurdum artık hyperos olarak devam ediyor. anormal pil tüketimine henüz rastlamadım. zaten 15 dakikada şarı dolabildiği için çok dert etmem gibi hala
Bariz bir tüketim yok ama MIUI 14 gibi de değil. Normalde 24 bazen 25/26 saatte bir şarja takıyordum ama şimdi bu süre yarı yarıya düştü. Belki yeni güncelleme olduğu için böyle, bilemiyorum. Gözlemleyip ona göre devam ederim ya da sürüm düşürme yoluna giderim.

istebuazizi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Azizak
Cihazım
mi max 64gb
Konular
25
Format attım hocam. Temiz kurulum yaptım. Genel olarak bir sıkıntım yok, memnunum, hoş MIUI 14'ten de memnundum da, şarjın hızlı tükenmesi gözüme çarptı. Daha önceki kullanımım da aynı olmasına rağmen bariz fark var. Bir gün daha deneyeceğim şarj bu şekilde akmaya devam ederse sanırım MIUI 14'e döneceğim.

Bariz bir tüketim yok ama MIUI 14 gibi de değil. Normalde 24 bazen 25/26 saatte bir şarja takıyordum ama şimdi bu süre yarı yarıya düştü. Belki yeni güncelleme olduğu için böyle, bilemiyorum. Gözlemleyip ona göre devam ederim ya da sürüm düşürme yoluna giderim.
sizde rom bazında cihaz bazında bir durum olabilir. dışardan apk kurulmuş olabilir, vpn kullanıyor olabilirsiniz, arka planda agresif şekilde konum gibi bir veriyi paylaşan ayrı bi uygulama vardır. root atılmış cihaz ise o noktada bir durumu vardır. direnç kayıtlı ise de farklı bir sorun oluşmuş olabilir. bir sürü ihtimal var. bendeki kayıtsız ama hiç kurcalanmamış avrupa cihazı. yılbaşında yenilendi ordan devam ediyor.

Snlsenoglu

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Şenol
Konular
9
sizde rom bazında cihaz bazında bir durum olabilir. dışardan apk kurulmuş olabilir, vpn kullanıyor olabilirsiniz, arka planda agresif şekilde konum gibi bir veriyi paylaşan ayrı bi uygulama vardır. root atılmış cihaz ise o noktada bir durumu vardır. direnç kayıtlı ise de farklı bir sorun oluşmuş olabilir. bir sürü ihtimal var. bendeki kayıtsız ama hiç kurcalanmamış avrupa cihazı. yılbaşında yenilendi ordan devam ediyor.
Tüm bahsettiğiniz ihtimaller ve kullanım senaryoları aynı MIUI 14 gibi. Hiçbir değişiklik yapmadım o açıdan. Aniden şarj boşalması gibi bir durum yok ama dediğim gibi MIUI 14'e göre şarjı daha hızlı tükeniyor. Sizde durum nasil? Ota ile mi kurdunuz?

Sıfır kurulum yapın.
Twrpden sıfırlayıp kurdum hocam. Fastboot romu çıkarsa bir de onu kurup denerim. Dediğim gibi bariz bir şarj problemi yok, aniden tükenme gibi, ama MIUI 14'e göre şarj tüketimi hızlı. Başka bir sorun yaşamadım şu ana kadar.

Logan8877

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Cumhur
Cihazım
Note 10 pro
Konular
116

Birkaç gün geçsin bide yeni güncelleme gelsin

Snlsenoglu

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Şenol
Konular
9
Birkaç gün geçsin bide yeni güncelleme gelsin
Şimdi baktım bu güncelleme stabil beta olarak görünüyor. Fastboot romu çıkınca onunla sıfırdan kurulum yapıp deneyeceğim. Şarjın MIUI'ya göre daha hızlı tükenmesi dışında bir sorun görmedim şu ana kadar.

Logan8877

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Cumhur
Cihazım
Note 10 pro
Konular
116
Şimdi baktım bu güncelleme stabil beta olarak görünüyor. Fastboot romu çıkınca onunla sıfırdan kurulum yapıp deneyeceğim. Şarjın MIUI'ya göre daha hızlı tükenmesi dışında bir sorun görmedim şu ana kadar.
Şarj bence hyperos un sonraki güncellemelerinde değişecektir daha iyi durumda olacaktır hala daha aynı terane devam ederse kimse yeniden Xiaomi almaz en nihayetinde kimsenin babasının firması değil.

Banada gelecek geldiğinde temiz kurulum yapar beklerim ciddi ciddi MIUI 14 ten daha kötü olursa aldığım alacağım son Xiaomi olur note 11 pro plus.

Gider realme, nothing phone, honor veya en kötü vivo alırım.

Bu arada s21 fe yi satmamın tek sebebi şarjın hızlı bitmesiydi.

Hiç çekemem şarj konusunda yüksek ihtimal realme 11 pro plus serisi alırım yada GT serisi, ucuzlaması dahilinde nothing phone alabilirim hatta ucuz olsa öncelikli tercihim olur nothing phone 👍

Üst Alt