Soru HyperOs güncelleme

lifekiss1907

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Doğukan
Cihazım
Mi 13T PRO
Meslek
Katip
Konular
6
Arkadaşlar şimdi ben de 13T Pro BL açık Y.D. cihaz var. Aldığımda miui14 yüklüydü ben fastboot ile HyperOS A14e geçiş yaptım. Ancak BL açık olunca güncelleme almıyormuş cihaz hiçbir şekilde. Şimdi işin özü merak ettiğim sorular şunlar.
1- BL kapatsam benim için bir sorun olur mu ? (Direnç kayıtlı cihaz.)
2- Manuel de olsa güncelleme yükleme yapamiyor muyuz yada güncellemeleri nereden bulabilirim. Mesela android güvenlik yaması benim cihazda Aralık 2023de kaldı. Hyperos'a iyilestirmeler illa ki gelecektir ben bu güncelemelere nereden erişeceğim OTA'dan alamayacaksak ?

Şimdiden teşekkürler.

xRaven

Return My Queen
Premium Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali İmran
Cihazım
Note 12 Pro 5G
Konular
11
1-Yurt dışı cihazlarda bl kapatmak önerilmiyor hyperos da bi sorun yaşarsanız açmak için daha çok uğraşacaksınız.
2-Manuel isim değiştirme yöntemi denenebilir işe yarayacağının garantisini veremem.
Ayrıca eklemek istediğim bir şey var, HyperOS çin sürümü kullanıyorum ve bl açık olmasına rağmen 2 defa güncelleme geldi ve güncelleştirebildim, bu bl açık olunca güncelleme almaz muhabbeti nerden gelioyr bilmiyorum fakat bende bi sorun olmadı açık olması güncellemeleri gayet indirip kurabiliyorum, resimde de görebileceğiniz üzere fastboot dosyası bile çıkmayan son çin versiyonu yüklü cihazımda.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2024-03-19-12-30-59-131_com.android.updater.jpg
    Screenshot_2024-03-19-12-30-59-131_com.android.updater.jpg
    130,1 KB · Görüntüleme: 32

ahmetcngz

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Rdmi nte 13 pro
Konular
15
Arkadaşlar şimdi ben de 13T Pro BL açık Y.D. cihaz var. Aldığımda miui14 yüklüydü ben fastboot ile HyperOS A14e geçiş yaptım. Ancak BL açık olunca güncelleme almıyormuş cihaz hiçbir şekilde. Şimdi işin özü merak ettiğim sorular şunlar.
1- BL kapatsam benim için bir sorun olur mu ? (Direnç kayıtlı cihaz.)
2- Manuel de olsa güncelleme yükleme yapamiyor muyuz yada güncellemeleri nereden bulabilirim. Mesela android güvenlik yaması benim cihazda Aralık 2023de kaldı. Hyperos'a iyilestirmeler illa ki gelecektir ben bu güncelemelere nereden erişeceğim OTA'dan alamayacaksak ?

Şimdiden teşekkürler.
Bootloader nasıl kapatılır kapatsan sorun olur mu bilmiyorum. Ancak güncellemelere recovery veya fastboot yolu ile yükleyebilirsin recovery de ise TWRP yok ise sistemi kandırarak yüklediğin için çok uğraştırır. TWRP var ise recovery romu telefonuna yükleyip TWRP ye giriş yapıp indirebilirsin.

opsmudedin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
opsmu dedin
Cihazım
Mi 13T Pro
Konular
3
1-Yurt dışı cihazlarda bl kapatmak önerilmiyor hyperos da bi sorun yaşarsanız açmak için daha çok uğraşacaksınız.
2-Manuel isim değiştirme yöntemi denenebilir işe yarayacağının garantisini veremem.
Ayrıca eklemek istediğim bir şey var, HyperOS çin sürümü kullanıyorum ve bl açık olmasına rağmen 2 defa güncelleme geldi ve güncelleştirebildim, bu bl açık olunca güncelleme almaz muhabbeti nerden gelioyr bilmiyorum fakat bende bi sorun olmadı açık olması güncellemeleri gayet indirip kurabiliyorum, resimde de görebileceğiniz üzere fastboot dosyası bile çıkmayan son çin versiyonu yüklü cihazımda.
Cihazınız 13t pro mu? Çin romunda tr dil paketi varmı? Güncelleme geldi diyorsunuz şuan çin durumu 1.0.10 sürümüne güncellendi bu güncelleme size geldimi. Saygılar

lifekiss1907

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Doğukan
Cihazım
Mi 13T PRO
Meslek
Katip
Konular
6
Benim şuan saniyorum ki HyperOS sürümüne güncelleme gelmiştir tabi bana gelmiyor OTA'dan global cihaz
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Benim şuan saniyorum ki HyperOS sürümüne güncelleme gelmiştir tabi bana gelmiyor OTA'dan global cihaz
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Sizdeki Global rom hocam. Global rom için hala son sürüm bu sizin cihazda. Başka güncelleme gelmedi yani.

xRaven

Return My Queen
Premium Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali İmran
Cihazım
Note 12 Pro 5G
Konular
11
Cihazınız 13t pro mu? Çin romunda tr dil paketi varmı? Güncelleme geldi diyorsunuz şuan çin durumu 1.0.10 sürümüne güncellendi bu güncelleme size geldimi. Saygılar
Hayır hocam kendi cihazım için konuşmuştum benim cihazım Redmi Note 12 Pro 5G, tr dil paketi yok magisk modülü ile yüklenebiliyor 2 defa güncelleme aldım çin romunda sıkıntısız şekilde sadece rootu kaldırmam gerekiyordu güncelleme yapması için bu kadar.

eraycay

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eray
Cihazım
13t pro
Konular
1
Arkadaşlar doğru yer neresi bilmiyorum ama telefona istediğim kilifi bulana kadar 5-6 adet kılıf aldım ve bu kiliflari topluca satmayı düşünüyorum ilgilenen arkadaşlar var mıdır 13t pro cihazım

Üst Alt