Mod HyperOS EuROM Türkçe dil modülü Magisk/KSU - v24.01.29-dev

mesocoban

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mesut
Cihazım
mi mix 3
Konular
8
Merhaba arkadaşlar bildiğiniş gibi HyperOS çıkmaya başladı ve Eurom ekibi romları yayınlamaya başladı. Romu yükledim ama şöyle bir eksiklik fark ettim Suat Usta çeviri işini bıraktı yada ara verdi bilgim yok ama bayadır çeviri yapmıyor ve haliyle rom gelişmeye devam ediyor. Devam eden bu gelişme romlarda yeni çeviri ihtiyaçlarını ortaya çıkartmaktadır. Bende kendi çalışmalarımla eurom dil kaynak kodlarını global rom kullanarak yeniden Türkçeleştirdim. 40 bin tane stringi düzenlemek çok zaman ve emek alan bir durumdur. Ama yaptığım çalışmaya değdi. Şimdi sizlerle bunu mod olarak paylaşıyorum. Eurom ekibine de başvurdum. Kabul görürse ordan da roma entegre edilebilir. Modülü kullandım şuan telefonumda yüklü sorunsuz çalışıyor. Ama yine de çeviri hatası yada çevrilmemiş bir yer görürseniz bildirebilirsiniz. geri bildirimlerle düzeltirim. Saygılar...

Açık kaynaklı olduğu için bana atıfta bulunarak paylaşabilirsiniz... Lütfen emeğe saygı...

Eurom Türkçe global kaynaklar kullandığından, modda önemli değişikler yaptım bir çok uygulama türkçe olduğundan moddan çıkardım ve sadece eksik olan çevriler eklendi. manifest dosyasında herhangi bir izin istememesi modu güvenli hale getiriyor. Kendinizde kontrol edebilirsiniz.

+ Çin romlarda çalışmaz çünkü Türkçe dili aktif etmemektedir. Bu tamamen HyperOS-Eurom kullanıcıları içindir.
+ Ufak iki tane optimizasyon yaptım.
1. Arama (incalliu) kısmını simge ve yazı boyutunu biraz büyüttüm
2.Ana ekran simge yazı boyutunu 1 sp kadar bütüttüm ve okunaklı hale geldi.

Magisk mod denemedim sorun ile karşılaşanlar geri dönüş yapabilir

İndir-KSU:

İndir-MSK:

24.01.29-dev Değişiklikleri

+ Düzeltmeler
+ Çeviri ekleme
+ Global dil ile uyumluluk
+ Magisk eklemesi
+ 24.01.29-dev eklemeleri...

Ekli dosyalar

• 2.jpg
    2.jpg
    584,8 KB · Görüntüleme: 264
  • Görüntü 1.jpg
    Görüntü 1.jpg
    1,5 MB · Görüntüleme: 110
  • Görüntü 2.jpg
    Görüntü 2.jpg
    544,5 KB · Görüntüleme: 110
Son düzenleme:

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
Elinize sağlık hocam.

easdasd617

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
asdfafa fasf
Cihazım
asfasf
Konular
8
Emeğinize sağlık kesinlikle rom'un %95'i türkçe kalanı ingilizce bu biraz can sıkıyor umarım çeviri ekibi değiştirilir

Hocam bir de cihazda root yok romu kurduktan sonra bunu twrp'den flashlasak sorun olur mu?

Çveneburi

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi 14 Pro
Meslek
Private Driver
Konular
39
Emeğinize sağlık kesinlikle rom'un %95'i türkçe kalanı ingilizce bu biraz can sıkıyor umarım çeviri ekibi değiştirilir

Hocam bir de cihazda root yok romu kurduktan sonra bunu twrp'den flashlasak sorun olur mu?
Rootsuz modül çalışmaz. Magisk yerine kernelsu kurup modülü kullanabilirsiniz.

Çveneburi

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi 14 Pro
Meslek
Private Driver
Konular
39
Merhaba arkadaşlar bildiğiniş gibi HyperOS çıkmaya başladı ve Eurom ekibi romları yayınlamaya başladı. Romu yükledim ama şöyle bir eksiklik fark ettim Suat Usta çeviri işini bıraktı yada ara verdi bilgim yok ama bayadır geliştirme yapmıyor ve haliyle rom gelişmeye devam ediyor. Devam eden bu gelişme romlarda yeni çeviri ihtiyaçlarını ortaya çıkartmaktadır. Bende kendi çalışmalarımla eurom dil kaynak kodlarını global rom kullanarak yeniden Türkçeleştirdim. 40 bin tane stringi düzenlemek çok zaman ve emek alan bir durumdur. Ama yaptığım çalışmaya değdi. Şimdi sizlerle bunu mod olarak paylaşıyorum. Eurom ekibine de başvurdum. Kabul görürse ordan da roma entegre edilebilir. Modülü kullandım şuan telefonumda yüklü sorunsuz çalışıyor. Ama yine de çeviri hatası yada çevrilmemiş bir yer görürseniz bildirebilirsiniz. geri bildirimlerle düzeltirim. Saygılar... Açık kaynaklı olduğu için bana atıfta bulunarak paylaşabilirsiniz... Lütfen emeğe saygı...

İNDİR:
Elinize emeğinize sağlık hocam

anilvuraal

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Anıl
Cihazım
Redmi Note 10P
Meslek
Web Tasarım
Konular
19
Merhaba, redmi note 10 pro cihazıma hyperos kurdum. Türkçe dil desteği için kurulumu nasıl yapmalıyım?

mesocoban

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mesut
Cihazım
mi mix 3
Konular
8
Merhaba, redmi note 10 pro cihazıma hyperos kurdum. Türkçe dil desteği için kurulumu nasıl yapmalıyım?
Cihazına uygun boot dosyasını kernelsu github sayfasında indir fastboot yöntemiyle flaşla kernelsu apk indir ve kur sonra bu modülü kernelsu aracılığı ile yükle tekrar başlat ve son

lookmemlook

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Data
Cihazım
Nfc
Konular
0
Hocam magisk ile olmaz mı ?

drjacob

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
dr jacob
Cihazım
...
Konular
25
Merhaba arkadaşlar bildiğiniş gibi HyperOS çıkmaya başladı ve Eurom ekibi romları yayınlamaya başladı. Romu yükledim ama şöyle bir eksiklik fark ettim Suat Usta çeviri işini bıraktı yada ara verdi bilgim yok ama bayadır geliştirme yapmıyor ve haliyle rom gelişmeye devam ediyor. Devam eden bu gelişme romlarda yeni çeviri ihtiyaçlarını ortaya çıkartmaktadır. Bende kendi çalışmalarımla eurom dil kaynak kodlarını global rom kullanarak yeniden Türkçeleştirdim. 40 bin tane stringi düzenlemek çok zaman ve emek alan bir durumdur. Ama yaptığım çalışmaya değdi. Şimdi sizlerle bunu mod olarak paylaşıyorum. Eurom ekibine de başvurdum. Kabul görürse ordan da roma entegre edilebilir. Modülü kullandım şuan telefonumda yüklü sorunsuz çalışıyor. Ama yine de çeviri hatası yada çevrilmemiş bir yer görürseniz bildirebilirsiniz. geri bildirimlerle düzeltirim. Saygılar... Açık kaynaklı olduğu için bana atıfta bulunarak paylaşabilirsiniz... Lütfen emeğe saygı...

İNDİR:
eline sağlık

Üst Alt