Rehber Güncelleme Sonrası Açılmayan Redmi 9T ve Poco M3 Çözümü

mesut_xx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
nesut
Cihazım
redmi note 7
Konular
4
Sonunda be arkadaşlar yardımcı olması için yazıyorum benimle aynı sorunla karşılaşan olursa benim cihaz global rom 12.0.1 vardı üzerinde 12.0.15 gecince nv hatası aldım burda verilen ve diğer sitelerde verilen non-hlos dosyası internetten indirdiğim non-hlos dosyaları hiç bir işe yaramadı en son tekrar v12.0.1 gectim tel açıldı tekrar 12.0.15 güncelledim bu sefer global tqz v12.0.1 içindeki non hlos dosyasını atınca düzeldi

omerdogrusoz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ömer
Cihazım
redmi 9t
Konular
0
Bunu deneyin kesin oluyor non.hlost dosyasının ismini değişin

Moderatör tarafında düzenlendi:

disgustia

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hasan
Cihazım
redmi 9t
Konular
0
merhaba.

telefonum redmi 9t.

miui güncellemesi sonrası "nv data is corrupted" hatası verdi. telefon recovery ekranının açılma döngüsüne girdi.
mi hesabımı açmıştım ve cihazı kaydetmiştim. bootloader kilidi açmak için 168 saatin geri sayımı başladı.

168 saatlik süreyi, telefonu başka bir hesaba taşıyarak kısaltabilirim diye düşündüm ve internet sitesinden, hesapta kayıtlı telefonu miui hesabından sildim.
şimdi unlock tool'u çalıştırdığım zaman bana şunu diyor:

"Please add your account in MIUI's Settings > Developer options > Mi Unlock status.

telefonu açamadığım için, cihazı da hesaba ekleyemiyorum.

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
merhaba.

telefonum redmi 9t.

miui güncellemesi sonrası "nv data is corrupted" hatası verdi. telefon recovery ekranının açılma döngüsüne girdi.
mi hesabımı açmıştım ve cihazı kaydetmiştim. bootloader kilidi açmak için 168 saatin geri sayımı başladı.

168 saatlik süreyi, telefonu başka bir hesaba taşıyarak kısaltabilirim diye düşündüm ve internet sitesinden, hesapta kayıtlı telefonu miui hesabından sildim.
şimdi unlock tool'u çalıştırdığım zaman bana şunu diyor:

"Please add your account in MIUI's Settings > Developer options > Mi Unlock status.

telefonu açamadığım için, cihazı da hesaba ekleyemiyorum.

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler
MI hesabından cihazı silmişsiniz. Sizin durumunuzda uzaktan veya yazılımla yapılabilecek pek bir şey yok... Arka kapak açılıp cihaz EDL moda alınır ve yetkili hesapla tekrar yazılım yüklenir. Ücretli desteğe bakabilirsiniz.

Edrous

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
idris
Cihazım
Note 4
Konular
0
Merhaba,

Şu an telefonumda 12.0.10 versiyonu yüklü. NV data is corrupted hatası almamak için telefonumun otomatik güncellemesini kapadım. Şu an güncellemeye baktığımda 12.0.17 güncellemesini alabiliyorum fakat yine nv data is corrupted hatası alırım diye yapmak istemiyorum. Sizce bu sorun hangi güncelleme ile düzelir? 12,5 güncellemesini mi beklemek lazım? Güncelleme yapıp hata almayanlar varsa hangi sürüm olduğunu da paylaşarak dönüş yapablilirler mi? Değerli desteğiniz için şimdiden teşekkür ederim.

disgustia

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hasan
Cihazım
redmi 9t
Konular
0
bu sorun, android 11 guncellemesi ile, ancak cozulebildi. android 10'a ait tüm romlarda v12.0.5'in NON-HLOS.bin dosyasini fastboot yolu ile kullanman gerek.

Edrous

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
idris
Cihazım
Note 4
Konular
0
bu sorun, android 11 guncellemesi ile, ancak cozulebildi. android 10'a ait tüm romlarda v12.0.5'in NON-HLOS.bin dosyasini fastboot yolu ile kullanman gerek.
Android 11 güncellemesi ile çözüldüyse süper. Android 11 hangi sürümle geliyor, 12.5 ile mi? OTA'dan 11 alan var mı? Bana daha gelmedi. Cevabın için çok teşekkür ederim.

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği