Çözüldü Güncelleme kayıtlarına erişim izniniz yok.

ShahinF27

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Şahin
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
1
Eyvallah dediğiniz gibi yaptım bir kere hata verdi ikinci denemede daha seri davranıp hallettim, yanlız birşeyleri merak ediyorum, bu yöntemle Avrupa dan Endonezya romuna veya custom romlara geçiş olur mu acaba?
Hayırlı olsun. Normalde mümkün. Denemek lazım. Bu yöntemle 2 kez güncelleme yaptım, ama sadece Global üzerinde. Kendi romunuzu seçip End, India, Tayvan veya diğer romlara geçiş yapabilirsiniz, ancak eu gibi custom roma geçiş yapamazsınız. Onun için BL kilidi açılmalı.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Dediğiniz yapmaya çalıştım, iki rom dosyasını da aynı klasöre attım. Muiu ile güncellemeye başlarken diğer hızlıca hyperOs un adini değiştirmeye çalışıyorum ancak, iki dosyanın da adı aynı olduğu için hata veriyor, hyperOs a muiu dosyasının adının aynısını veremiyorum
Diğelim ki, miui dan hyperos'a geçmek istiyorsunuz.
Miui dosyasının ismini m.zip
HyperOS dosyasının ismini h.zip yapın
Güncelleyici'de m.zip dosyasını seçtikten hemen sonra m.zip i değiştirin n.zip yapın,
h.zip in ismini m.zip yapın.
Unutmayın, m.zip dosyasını seçtikten sonra "Güncellemeni yükle ve yeniden başlat" penceresi açılmadan isim değiştirme işlemini yapmalısınız. Yani bu işlemi hızlı yapmanız gerekiyor.

sonercann

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Omer
Cihazım
Note8
Konular
0
Hayırlı olsun. Normalde mümkün. Denemek lazım. Bu yöntemle 2 kez güncelleme yaptım, ama sadece Global üzerinde. Kendi romunuzu seçip End, India, Tayvan veya diğer romlara geçiş yapabilirsiniz, ancak eu gibi custom roma geçiş yapamazsınız. Onun için BL kilidi açılmalı.

Diğelim ki, miui dan hyperos'a geçmek istiyorsunuz.
Miui dosyasının ismini m.zip
HyperOS dosyasının ismini h.zip yapın
Güncelleyici'de m.zip dosyasını seçtikten hemen sonra m.zip i değiştirin n.zip yapın,
h.zip in ismini m.zip yapın.
Unutmayın, m.zip dosyasını seçtikten sonra "Güncellemeni yükle ve yeniden başlat" penceresi açılmadan isim değiştirme işlemini yapmalısınız. Yani bu işlemi hızlı yapmanız gerekiyor.
Dediğiniz gibi yaptım çok şükür başarılı oldu. India romu vardı, global hyperOs a geçirdim oldu. Şuan stabil çalışıyor umarım sorun yaşamam. Acaba bundan sonra gelecek güncellemeleri otomatik alır mıyım. Yoksa hep böyle manuel mi yüklemem gerekiyor

Mtonline

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi 10A
Konular
0
⭐ Bootloader kilidini açmadan HyperOS yükleme.

Cihaz Xiaomi 13.
⛔ Telefonumda mevcut olan sorunlar:
Güncelleme hiç gelmiyor.
Güncelleme kayıtlarına erişim izniniz yok.
En son güncelleme paketi indirilemiyor.

🔧 Çözüm:
İlk olarak sürümü kontrol edin. Bende “MIUI 14.0.9.0 TMSZIXM”. Bu isimde internetde herhangi bir rom bulamadım. Play Store’dan işletim sistemi bilgisini gösteren uygulama yükledim. Uygulama ismi "DevInfo". Uygulamada "Device > Build fingerprint" sekmesinde sistem bilgisi farklı - “MIUI 14.0.9.0 TMCMIXM” olarak yazıyordu, yani resmi Global sürüm ismi olarak. Sonra mifirm sitesinden “V14.0.9.0.TMCMIXM” isimli MIUI sürümünü ve en son HyperOS sürümünü "Global - Zip Stable" sekmesinden indirdim ve İndirilenler klasöründe yeni bir "Rom" isimli klasör oluşturub her iki rom dosyasını bu klasöre taşıdım.

Sıradaki adım taklit yöntemi.
Güncelleyici uygulamasında “Güncelleme paketini seçin”i seçib MIUI paketini seçtim, onay penceresi açılmadan dosya yöneticisi uygulamasında bu paketin ismini HyperOS paketine verdim. Ardından Güncelleyici uygulamasına geri döndüm. Yükleme başladı ve HyperOS yüklendi. Veri kaybı yok. NFC ve diğer uygulamalar normal çalışıyor.

Güncelleme kayıtlarına yine erişemiyorum, ama Bootloader kilidini açmaya gerek kalmadı.
Daha sonraki güncellemeleri otomatik buluyor mu yoksa elle mi güncelliyoruz

bymath41

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi 13 pro
Konular
0
Arkadaşlar telefonum yurtdışı mi 13 pro. Kayıtlı değil. Güncelleme kayıtlarina erişim izni yok. Hyperos gelmedi. Nasıl bir yol izlemem lazım. Birde güncelleme olursa telefonun kapanma durumu olur mu.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2024-05-13-00-33-44-199_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2024-05-13-00-33-44-199_com.android.settings.jpg
    254,2 KB · Görüntüleme: 2

ShahinF27

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Şahin
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
1
Dediğiniz gibi yaptım çok şükür başarılı oldu. India romu vardı, global hyperOs a geçirdim oldu. Şuan stabil çalışıyor umarım sorun yaşamam. Acaba bundan sonra gelecek güncellemeleri otomatik alır mıyım. Yoksa hep böyle manuel mi yüklemem gerekiyor
Hayırlı olsun. "Güncelleme kayıtlarına erişim izniniz yok" sorunu varken maalesef Ayarlardaki Güncelleyici uygulaması üzerinden otomatik güncelleme almayacaksınız. Her gelen yeni güncellemeyi mifirm sitesinden indirip manuel güncelleme yapmalısınız. Son güncelleme dosyasını telefon hafızasında tutmak size vakit kazandırır.

Daha sonraki güncellemeleri otomatik buluyor mu yoksa elle mi güncelliyoruz
"Güncelleme kayıtlarına erişim izniniz yok" sorunu varken maalesef Ayarlardaki Güncelleyici uygulaması üzerinden otomatik güncelleme almayacaksınız. Her gelen yeni güncellemeyi mifirm sitesinden indirip manuel güncelleme yapmalısınız.

Üst Alt