Soru Google Yedekleme Sorunu

ademsahin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem ŞAHİN
Cihazım
Mi Band 4
Konular
38
Selam arkadaşlar,

Samsung Galaxy S21 Ultra kullanıyorum. Cihazda root işlemi yok. Google'un da 2 TB'lık bulut depolama hizmetini kullanıyorum.

Telefon yedekleme ayarları açık ama ben hem uygulamaları hem de verilerini yedeklemesini istiyorum. Root olmadan bunu nasıl yapabilirim?

Yedeklerde telefon uygulamaları yedekli olarak görünüyor ama 100 üzerinde uygulama var bunların toplam yedek boyutu 25 30 MB olmaz diye düşünüyorum.

Bu konuda bilgisi olan var mıdır?

agentmaster47

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
uğur
Cihazım
redmi note 8
Konular
3
google o şekilde yedeklemiyor maalesef

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Selam arkadaşlar,

Samsung Galaxy S21 Ultra kullanıyorum. Cihazda root işlemi yok. Google'un da 2 TB'lık bulut depolama hizmetini kullanıyorum.

Telefon yedekleme ayarları açık ama ben hem uygulamaları hem de verilerini yedeklemesini istiyorum. Root olmadan bunu nasıl yapabilirim?

Yedeklerde telefon uygulamaları yedekli olarak görünüyor ama 100 üzerinde uygulama var bunların toplam yedek boyutu 25 30 MB olmaz diye düşünüyorum.

Bu konuda bilgisi olan var mıdır?
Orada yazan uygulama yedeği denen şey önbellek benzeri bir yedek, yani hangi uygulamaların yüklü olduğu bilgisi. Sonrasında geri yükleme yaparken play store'dan otomatik geri yüklüyor. SwiftBackup uygulaması ile tüm uygulama ve uygulama verilerini Google hesabınız üzerine yedekleyebilirsiniz. Geri yüklemeyi de aynı program üzerinden yaparsanız tüm verileri geri yükler. Ancak hatırlatmak isterim, cihazda root olursa Swift Backup uygulaması daha işlevsel oluyor.

ademsahin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem ŞAHİN
Cihazım
Mi Band 4
Konular
38
Swift Backup uygulaması premium kullanıcısıyım zaten hocam ama şimdi cihazı root etmek haliyle de sıfırlayıp her şeyi en baştan kurmaya üşeniyorum. Şöyle sorunsuz çalışan güzel bir custom rom bulsam ona geçeceğim ama o da yok. Çok bir şey istemiyorum aslında verileri ve uygulamaları yedek alıp Google drive atsın yeter ama bildiğim kadarıyla onun için de root gerekiyor.
Orada yazan uygulama yedeği denen şey önbellek benzeri bir yedek, yani hangi uygulamaların yüklü olduğu bilgisi. Sonrasında geri yükleme yaparken play store'dan otomatik geri yüklüyor. SwiftBackup uygulaması ile tüm uygulama ve uygulama verilerini Google hesabınız üzerine yedekleyebilirsiniz. Geri yüklemeyi de aynı program üzerinden yaparsanız tüm verileri geri yükler. Ancak hatırlatmak isterim, cihazda root olursa Swift Backup uygulaması daha işlevsel oluyor.

Ü

Üye silindi 265308

Guest
Aslında roota gerek yok hocam
Shizuku ile sorun çözülür

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283

ademsahin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem ŞAHİN
Cihazım
Mi Band 4
Konular
38
Shizuku adb kullanarak bazı özel özellikleri kullanmamızı sağlıyor Hocam
Biraz kurcaladım eşleştirmesini de yaptım ama nasıl yapacağımı bulamadım hocam nasıl kullanıldığını kısaca anlatma şansınız olursa çok sevinirim.

Üst Alt