Çözüldü Galeri uygulamasının anormal pil tüketimi

Mertcanyigit

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Redmi S2 32GB
Konular
14
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Miui eu rom 12.0.3.0
Telefon Modeli
Redmi note 8
Bootloader Kilidi
Açık
Arkadaşlar 4-5 gündür bunu seziyorum sürekli anormal pil kullanımları ve buna bağlı isinmalar söz konusu , başta güncelledim galeriyi çözülmedi, güncellemesini kaldırdım sorun aynı, güvenlik uygulamasına aynı işlemi yaptım sorun değişmedi,arkaplan etkinliklerini sıfırla diyeceksiniz onu da yaptım ancak insanız galeriye giriyoruz sürekli yine sorun çözülmüyor , uygulamayı her seferinde durdurmak zorunda kalıyorum maalesef , ve incelediğimde forumlarda ve bu forumda son 3-4 aydır bazı kişilerde de cihaz, rom farketmeksizin bu olayın olduğu, ekte örnekleri bırakıyorum . Yardımlarınızı bekliyorum...(cihaz formatlamayi denedim)
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Çözüm
Rica ederim ne rahatsızlığı. Ama nasıl çözüldü diye yazarsanız ben rahatsız etmiş olabilirim :)
Elimdeki telefona başka bir cihazdan geçiş yaptım, mi mover ile galerimi taşımıştım taşıma sırasında hata olmuştu resimlerde , o hatalı resimler sorununu tetikliyormuş dosya yöneticisinden tek tek arayıp buldum 3000 e yakın fotoğraf sildikten sonra düzeldi, nasıl ayırt edicez diye soran olursa thumbnail yoksa fotoğrafta arızalı demektir

Exfat

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Lenovo P2
Konular
0
Cihazda çok resim video filan var mı acaba? Genelde bozuk medya dosyalarından dolayı olduğu söylenir de.

Mesele şurada da söyleniyor

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Oyla:

Mertcanyigit

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Redmi S2 32GB
Konular
14
Cihazda çok resim video filan var mı acaba? Genelde bozuk medya dosyalarından dolayı olduğu söylenir de.

Mesele şurada da söyleniyor

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
Dediğinizin olması çok muhtemel çünkü WhatsAppta fotoğraf aticakken bi yerden sonra fotoğraflar hatalı gözüküyor , neden diye düşünüyordum bu sorun olabilir galeri sürekli acmaya çalışırken pil harcıyor olabilir doğru , peki hangi dosyaların buna neden olduğunu bulabilirmiyiz bi fikrin varmı teşekkürler

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-02-24-03-21-15-206_com.whatsapp.jpg
    Screenshot_2023-02-24-03-21-15-206_com.whatsapp.jpg
    166,5 KB · Görüntüleme: 3
Oyla:

Exfat

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Lenovo P2
Konular
0
Dediğinizin olması çok muhtemel çünkü WhatsAppta fotoğraf aticakken bi yerden sonra fotoğraflar hatalı gözüküyor , neden diye düşünüyordum bu sorun olabilir galeri sürekli acmaya çalışırken pil harcıyor olabilir doğru , peki hangi dosyaların buna neden olduğunu bulabilirmiyiz bi fikrin varmı teşekkürler
Search duplicate diye bir uygulama var ve onda tamamlanmamış resimleri ara diye bir seçenek var(uygulama içinde sağ üstte 4 kare var ona tıklayınca görünür). En azından eksik inen bir resim varsa onu bulabilir diye umuyorum. Mp4 videoları için de şu uygulamayı önermiş birisi. Bozuk video varsa belki ondan da olabilir.

Oyla:

Mertcanyigit

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Redmi S2 32GB
Konular
14
Çok teşekkür ederim sorunumu çözdüm. Bu saatte rahatsızlık verdim teşekkür ederim tekrardan iyi forumlar

Oyla:

Exfat

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Lenovo P2
Konular
0
Çok teşekkür ederim sorunumu çözdüm. Bu saatte rahatsızlık verdim teşekkür ederim tekrardan iyi forumlar
Rica ederim ne rahatsızlığı. Ama nasıl çözüldü diye yazarsanız ben rahatsız etmiş olabilirim :)

Oyla:

Mertcanyigit

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Redmi S2 32GB
Konular
14
Elimdeki telefona başka bir cihazdan geçiş yaptım, mi mover ile galerimi taşımıştım taşıma sırasında hata olmuştu resimlerde , o hatalı resimler sorununu tetikliyormuş dosya yöneticisinden tek tek arayıp buldum 3000 e yakın fotoğraf sildikten sonra düzeldi, nasıl ayırt edicez diye soran olursa thumbnail yoksa fotoğrafta arızalı demektir

Oyla: Çözüm
Üst Alt