Soru Fake rom mu yüklü?

tugcealtan044

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tuğçe
Cihazım
Xiaomi 11T Pro
Konular
0
Merhabalar. 13 ultra aldım direnç kayıtlı. Ekran görüntüsündeki rom fake rom mu oluyor? Cihazım güncelleme alır mı?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Merhabalar. 13 ultra aldım direnç kayıtlı. Ekran görüntüsündeki rom fake rom mu oluyor? Cihazım güncelleme alır mı?
Bu Orjinal Romdur 🙂 Global Resmi Romdur Aralıklarla Güncelleme Alır 2-4 Ay Arası Değişebilir Zamanı.

dangermurat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Redmi Note 13 P
Konular
0
Ben de yurtdışı global cihaz diye satın aldım. Ama güncelleme almayınca şüphelendim araştırmaların sonucu fake rom yüklü olduğunu öğrendim bootloader kilidi açık görünüyor ama tamamen fake romun bir aldatmacası açık falan değil mi flash tool ile herhangi bir rom yükleyemiyorum

Ekli dosyalar

• Screenshot_2024-04-05-10-57-04-119_com.android.settings.png
    Screenshot_2024-04-05-10-57-04-119_com.android.settings.png
    54,9 KB · Görüntüleme: 30
  • Screenshot_2024-04-05-10-57-38-318_com.android.updater.png
    Screenshot_2024-04-05-10-57-38-318_com.android.updater.png
    37,2 KB · Görüntüleme: 22
  • Screenshot_2024-04-05-10-59-21-988_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2024-04-05-10-59-21-988_com.android.settings.jpg
    84,8 KB · Görüntüleme: 26

BahadirKaya90

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Bahadır Kaya
Cihazım
Xiaomi 13 Ultr
Konular
0
Bütün yorumları tek tek okudum ve herkesin benzer sorunları olduğunu gördüm. Bende de Xiaomi 13 Ultra var.16/512 GB Çin versiyonu. İçindeki ROM ekran görüntülerinde gördüğünüz ve yukarıdaki arkadaşlardaki gibi fake ROM. Getprops diye bir uygulama geliştirmiş bizim Türk yazılımcilar. Bu yazılım cihazdaki ROM un sahte olup olmadığını, direnç yapılmış mi yapılmamış mi durumunu ve bootloader durumunu falan gösteriyor (2. Görsel)

Neyse, öncelikle cihazı Mesut Türkyildiz isimli şahıstan aldım ve cihazı aldığım günden beri birçok sorun yaşadım. Kamera lensinin içindeki yapıştırıcı yüzünden cihazi geri gönderdim kırık zannedip cihazı açıp temizleyip geri gönderdiler. Bu sefer cihazın üstündeki ekran koruyucusu darbe almış parçalanmış inşallah ekranda çizik yoktur henüz sökmedim bakmak için elimde ekran koruyucusu yok diye. Cihazı kutuya bile koymadan korunaksiz ve yapıştırıcı ve parmak izleri lekeler pislik içinde göndermişti. Şarj adaptörü dönüştürücüsu göndermedi, cihazda global rom yüklü dedi fake ROM çıktı falan. Kesinlikle bu şahıstan cihaz satın almayın sorun yaşarsınız. Burada lafı uzatmamak için kısa kesiyorum ama üslubundan tutun konuşmasına kadar iğrenç bir insan.

Konuya dönersek ben Allahtan bootloader açmak için hesap ekleme kısmını yapabildim. Süre falan göstermedi hesap eklendi yazısı geldi sadece. 1 hafta sonra kilidi PC den açmayı deneyeceğim, umarım sorunsuz açıp global ROM yükleyebilirim.

Merak ettiğim şey fastboot ile ROM atarken clean all seçersek cihazdaki IMEI uçar mı? Save data seçeneği ile verileri sil yapmadan ROM atarsak sorunlu bir işlem mi olur yoksa başarılı şekilde yükleme yapılır mı? Eskiden cihazlara IMEI repair bile yapardım 8-10 yıl önce. Uzun zamandır bu işlerle uğraşmadıgim için cihazı brick yapmayım diye soruyum dedim. IMEI silinirse IMEI repair yapmak için bir tutorial video falan var mı?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2024-04-07-01-01-26-224_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2024-04-07-01-01-26-224_com.android.settings.jpg
    375,8 KB · Görüntüleme: 26
  • Screenshot_2024-04-07-01-01-34-079_com.erdils.getprops.jpg
    Screenshot_2024-04-07-01-01-34-079_com.erdils.getprops.jpg
    301,7 KB · Görüntüleme: 30

Yolcu0202

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
Mi5
Konular
2
Bütün yorumları tek tek okudum ve herkesin benzer sorunları olduğunu gördüm. Bende de Xiaomi 13 Ultra var.16/512 GB Çin versiyonu. İçindeki ROM ekran görüntülerinde gördüğünüz ve yukarıdaki arkadaşlardaki gibi fake ROM. Getprops diye bir uygulama geliştirmiş bizim Türk yazılımcilar. Bu yazılım cihazdaki ROM un sahte olup olmadığını, direnç yapılmış mi yapılmamış mi durumunu ve bootloader durumunu falan gösteriyor (2. Görsel)

Neyse, öncelikle cihazı Mesut Türkyildiz isimli şahıstan aldım ve cihazı aldığım günden beri birçok sorun yaşadım. Kamera lensinin içindeki yapıştırıcı yüzünden cihazi geri gönderdim kırık zannedip cihazı açıp temizleyip geri gönderdiler. Bu sefer cihazın üstündeki ekran koruyucusu darbe almış parçalanmış inşallah ekranda çizik yoktur henüz sökmedim bakmak için elimde ekran koruyucusu yok diye. Cihazı kutuya bile koymadan korunaksiz ve yapıştırıcı ve parmak izleri lekeler pislik içinde göndermişti. Şarj adaptörü dönüştürücüsu göndermedi, cihazda global rom yüklü dedi fake ROM çıktı falan. Kesinlikle bu şahıstan cihaz satın almayın sorun yaşarsınız. Burada lafı uzatmamak için kısa kesiyorum ama üslubundan tutun konuşmasına kadar iğrenç bir insan.

Konuya dönersek ben Allahtan bootloader açmak için hesap ekleme kısmını yapabildim. Süre falan göstermedi hesap eklendi yazısı geldi sadece. 1 hafta sonra kilidi PC den açmayı deneyeceğim, umarım sorunsuz açıp global ROM yükleyebilirim.

Merak ettiğim şey fastboot ile ROM atarken clean all seçersek cihazdaki IMEI uçar mı? Save data seçeneği ile verileri sil yapmadan ROM atarsak sorunlu bir işlem mi olur yoksa başarılı şekilde yükleme yapılır mı? Eskiden cihazlara IMEI repair bile yapardım 8-10 yıl önce. Uzun zamandır bu işlerle uğraşmadıgim için cihazı brick yapmayım diye soruyum dedim. IMEI silinirse IMEI repair yapmak için bir tutorial video falan var mı?
Getprops nereden indiriliyor dostum

FikretAdil

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fikret Adil
Cihazım
Xiaomi 13 T
Konular
7
Bende bu romla birlikte aldım,1 hafta sonra kilit açtım ve custom eu rom yükledim,benim için önemli olan NFC aktif oldu. Seckinsahin34
Hocam siz fake romdan globale dondunuz anladigim akdari ile.
Kilit acmada sorun yasadiniz mi ?
Ucretli mi actirdiniz kilidi ?

karya48

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
S21 Ultra
Konular
3

serserighost

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Nurullah
Cihazım
mi mix2
Konular
1
Benimde başıma geldi 500 TL istiyor kilit açmaya sizde verilir mi yoksa ilerde yöntemleri olur mu hiçbir şekilde çin romu yüklenmiyor hiçbir şey olmuyor herkes ki gibi

Ekli dosyalar

• Screenshot_2024-04-27-13-06-20-772_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2024-04-27-13-06-20-772_com.android.settings.jpg
    192,8 KB · Görüntüleme: 11
  • Screenshot_2024-04-27-13-06-30-782_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2024-04-27-13-06-30-782_com.android.settings.jpg
    52,1 KB · Görüntüleme: 11
Üst Alt